Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

sona123

3 hvězdičky jen kvůli Jennifer a Owenovi. Jinak - být to aspoň o 20 minut kratší, možná by byl výsledek lepší. Některým věcem se dá taky jen špatně věřit - tak například - mít takového psa, to je téměř "na provaz." Přesto všichni září štěstím. Jennifer, byť je z páru úspěšnější novinářka, se vzdá kariéry, aby mohla podporovat manžela, který neví, co chce. A "jímavý" konec, kdy se děti s pejskem loučí, to už hraničí s dobrým vkusem. Opravdu sladký film. ()

Angie91

4* za to, že jsem se bavila... ale musím upozornit, že tento film je jen pro milovníky psů, a nebo páry v rozvodovém řízení .. Scénky se psem byli spíše takovým doplňkem toho, že každé manželství je někdy trágedie a proč to vydržet a jít dál... Závěrečná scéna vzala dech... Není ničím vyjímečná, ale musí snad zapůsobit na každého kdo má srdce... ()

r.deshain

Marley a já jsem si užil, přes vsechny jeho nedostatky. Pomalý začátek, roztříštěný děj na několika frontách, některé scény trpí komikou na úkor reality. Přesto si mě film v průběhu těch dvou hodin získal, ikdyž by to klidně mohla být hodina a půl. Nadáváme na Hollywoodskou typickou šablonu (Marley ani On se od ní neodchílí snad ani na chvilku), ale nemůžeme přece chtít sledovat samé originální průkopnické filmy. Já si onu "šablonu" čas od času dopřávám a když je na to zprávná nálada, nikdy vás nezklame, přesto, že po první půl hodině už máte v podstatě jasno, kam se film dostane ze další zatáčkou (o které víte, že přijde). ()

Yardie

Tak toto ne. Obrovské zklamání. Film naprosto o ničem. Chvíli se to tváří jako komedie, chvíli jako rodinné drama a chvíli jako... ani nevím co. A to tváří je důležité slovo - protože se jen tváří, ale není. Nudil jsem se od počátku do konce, dokonce se divím, že jsem to dokoukal. Neskutečně se to táhlo. Nějak mi unikla pointa filmu a nějaká kvalita filmu. Bylo to naprosto o ničem, prostě pusto prázdno. 2 hvězdy dávám jen za to, že se mi hezky kouká na Jennifer Aniston a moudra Erica Dane a šéfa. A navíc existují i horší filmy. Otřes! Howgh! ()

ElizabethB

OK, malo to viacero pozeratelnych momentov - nie len vdaka Jennifer Aniston, ktoru mam velmi rada, ale zasluhou "clearance puppy" Marleyho, ktory bol aj tak na celom filme najlepsi. ()

Me6i odpad!

Připadá mi nehorázné jak si tady zahrávají s lidskými city vůci pejskům - ti kdo pejska měli a přišli o něj podobným způsobem jak bylo ztvárněno určitě ví co mám na mysli, jen se ve mě vzbudily vzpomínky na které se těžko zapomínalo a díky týhle debilitě se mi zase budou vracet hodně dlouho - ten konec si mohli odpustit! Pochybuju že to na nějakého pejskaře zapůsobilo jinak - v životě už tenhle film nechci vidět!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chci si uchovávat jen ty hezké vzpomínky na mojí Aidí a ne se nechat strhnout něčím takovým. Nejhorší film všech dob! Pro příště by si měli filmaři uvědomit, že za některé hranice se nechodí !!!!!!!! ()

Alf

ne, ani v závěru jsem nezažil žádný "odporný tlak na emoce", prostě k životu patří i jeho konec... ()

gocatgo

Proslov k umírajícímu kamarádovi, který ve většině případů působí neskutečně trapně, v tomhle filmu funguje na 100%. Jen musíte vyměnit vojáka/parťáka/bratra za okouzlujícího psa, se kterým prožijete celý jeho život. Wilson s Marleyem jsou neskutečně přitažlivá dvojka a Jennifer se při skoku do bazénu nenechává zahanbit. Pro mě zasloužené 4 hvězdy i díky trefně ukázané manželské rutině. Neustálý boj kariéra x rodina a svým způsobem i boj rodina x milostný život je ukázán s naprostou přesností. Příběh ze života nás všech, ať už se psem, nebo bez. ()

lareinna

Pekný film o bežnom živote, so všetkými radosťami aj starosťami, o vzťahu medzi človekom a psíkom. Sama mám psa, takže som nevedela, či tú časť scény, kde Marley ležal u veterinárky na stole, radšej nepretočím..samozrejme som sa bránila slzám. Film je spracovaný tak, že veľmi zaujímavo a zároveň stručne má divák možnosť byť ozaj veľkou súčasťou života Groganovcov v rozmedzí tých 111 minút. Veľmi pekné, uveriteľné a zanechá dobrý pocit.. K hercom len dodám, že zo začiatku som váhala, čo sa týka Owena, ale s Jennifer spolu vyzerali dobre, zvládli to dobre a všetko čo sa týka toho filmu sa mi vlastne páčilo.. ()

Zyne

knizku miluju, psy taky (mam za sebou i podobny zazitek ve forme ztraty psiho pritele) a tak i pres nektere nedostatky tohoto filmoveho zpracovani musim rict, ze se mi to libilo ()

kikka20

Tak tohle je úžasný film pro všechny. Teda, né pro ty co nemají rádi zvířata. Plno vtipných scén. A všech dvaadvacet psů co hráli jednoho psa byli úžasní! Konec je opravdu velmi smutný, proto konec nemám ráda. Ale jinak film byl skvělý. ()

Martin_W

Hodně průměrný snímek, plný nedokonalostí a hraní na city. Celý koncept sice zlý není, ale provedení je hodně okaté. Již po jedné hodině jsem očekával konec, to se ještě film líbil hodně, bohužel se to od nenarozeného dítěte začalo celé zamotávat a nastala neutichající dávka nudnosti a mého nezájmu. Marley se v polovině odsadil na druhou kolej, z které se dostal až u konce, který alespoň podprůměr o něco zvedl. Jo, to jsem potom ani nedutal.. Nedoporučoval bych se na film dívat s malými dětmi, ikdyž je to komedie, převládá v ní drama. 52% ()

Cong

Scénář prošpikovaný životními moudry, zručná režie, sympatičtí herci a slzopudný závěr. Taková sázka na jistotu made in hollywood, podobně jako třeba nedávné Než si pro nás přijde. Téměř matematická definice průměru. ()

misik95

Krásný film na zpříjemnění nálady až na ten ....., ale takový je život. Měli by jste se podívat pokud máte pejska :-) ()

aLPaC

Na Hollywood poměrně netradiční spojení romantické komedie a dramatu. Je ovšem plná životních pravd a mouder a natočená takovým nenuceným způsobem (až teda na ten konec, který mi úplně nebyl po chuti co se týče kalkulu, ale i tohle k životu patří), proto dávám po poměrně dlouhém přemýšlení plný počet bodů. ()

Terezinka198

Ačkoliv na romantiku nejsem a dojemné příběhy moc nevyhledávám, u Marley a já jsem uronila nejednu slzu. Nejdříve jsem si říkala, co to může být (odjakživa mám slabost pro psy), tak jsem si to pustila. Ani ne po první scéně mě film zaujal natolik, že jsem si ho se slzami v očích musela pustit znovu, nikoliv kvůli bolesti, ale kvůli té zábavě před koncem. Je mi líto, jak to skončilo, ale závěrečná řeč byla překrásná, a ta u mně vyvolala slzy. Takže bohužel, nemohu jinak, ale je to za 5* ()

H4ku11

Moji obľúbenci Owen a Jennifer v jednom filme, a ešte akom. Myslím, že tento film sa musí páčiť každému, kto má aspoň trochu rád zvieratá. Nezamilovať si Marleyho to snáď ani nejde. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)