Ďáblův sluha

• USA Reaper
USA, (2007–2009), 21 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup (více)

Série(2) / Epizody(31)

Sam je průměrný jedenadvacetiletý mladík, který pracuje (no spíš nepracuje) v supermarketu v Seattlu a volné chvíle tráví s tlustým kámošem infantilními žertíky všeho druhu. Průměrným by určitě zůstal i nadále, kdyby jeho rodiče v mládí neprodali jeho duši ďáblu za nějakou tu službičku. Nicméně teď, když oslavil 21. narozeniny, je Satan zpět a požaduje něco na oplátku. A není to nic menšího než nahánění uprchlých duší zpět do Pekla. Komediální seriál z pera Kevina Smithe z TV stanice ABC. (Looser)

Laerry

Občas někdy dost bláznivá černá komedie dotahujíci bromanci až na hranici extrémnosti:D ale především charismatický Ďábel v podobě velmi zámožného strýčka, kterého ale není radno příliš provokovat:D Dead like me met Chuck... ()

Doudis19

Chytlavý fantasy seriál, jehož největší předností jsou skvěle napsané charaktery, humor a představitelé v nich obsazeni. Narozdíl od většiny místních odborníků jsem žádné typické prvky humoru Kevina Smithe nezaznamenal, vtipný to seriál opravdu je, ale daří se to i bez sprosťáren, drog, sexu a téměř všeho synonymního Kevinově stylu. Hlavní hrdina Sam je smolař, kterému rodiče prodali duši, už tenhle fakt musí trochu sympatií vyvolat. Navíc jeho dětinské (ne)snažení o překrásnou Andy je tak milé, že jde o hlavní, pomyslný držák bez něhož by u prvních šesti až sedmi dílů vydržel málokdo. Po rozpačitém začátku kde jsou všechny díly takřka totožné, se ovšem rozjede hlavní dějová linka a Reaper v následných dvaceti dílech naplňuje svůj až kultovní potenciál. Dopomáhá k tomu hlavně Ray Wise, kterého elegantní, hláškující ďábel zprvu skřípal, ovšem jen proto aby se v následujích epizodách stal, tou nej postavou a to i v konkurenci Socka (Tyler Labine), Samova ultrašílenýho a megavtipnýho kumpána. ()

Moogwi

Je to koukatelné ALE, moc kecání, samotnému lovu příšery je věnováno snad posledních 10 minut na konci, zbytek je o plácání, které by mohlo být aspoň vtipné, ale není. Seriálu chuck jako by to z oka vypadlo, narozdíl od něj má Sam vtipnější přátele, ale horší milostnou zápletku, řekněme, velice trapnou, typicky americky seriálovou..musím před ní dělat blbečka, určitě by to nepochopila, i když všichni ostatní přátelé jo, nesmí se to dozvěfět... trapas ()

Ichabod

Cekal jsem mnohem vic neco jako Dogma. Ano chapu ze na ABC nemuzou si delat srandu z Boha nebo naopak vyzvdvihovat svetle stranky Dabla a jeho prostredku jak likvidovat zle lidi. Ale kdyz to nejde tak proc na to nekdo najme takovou kapacitu jako je Kevin Smith? ()

liuk

Reaperovi se zadařilo to nejzáhodnější, po čem může takovýto kecavý seriál o kamarádech toužit. Totiž že si další díl nepouštím hlavě kvůli nové zápletce nebo většímu posunu v hlavním ději a cíli Sama, ale protože jsem hrozně rád ve společnosti téhle party. Baví mě jejich soudržnost i jejich hádky a popichování, protože jsou jednoduše opravdové a jejich válčení a společné vypořádávání se s nachystanými perepetiemi od pekelných duší i od života jsou skvěle ztvárněny. Mimochodem, také máte ten dojem, že když se objeví ten božan Ďábel, tak je z pekla celý zpocený a rozpálený? Wise je fakt krutoň. Stejně jako Sackova sestra. ()

s.e.p.p

Výborná oddychovka, která se strukturou dílů hodně podobá Chuckovi. Reaper je ale mnohem vtipnější a hrají zde sympatičtější herci, díky čemuž se dá podobnost jednotlivých dílů překousnout. Doufám ve třetí sérii... 80% + hvězdička navíc za Ďábla (Ray Wise) a Ninu ( Jenny Wade ), na kterou bych se mohl dívat pořád. ()

Deryll

Tomuhle ďáblu bych se upsal taky.....je to totiž největší frajer!:D PS:tenhle seriál nabýrá na obrátkách až postupem času takže se nenehcte odratit začátečnímá dílama! ()

Looser

Zatím lze hodnotit pouze pilot, ale už ten je super. Po dlouhé řadě seriozně hrdinských seriálů konečně nějakej pořadnej antihrdina. Jestli ABC vydrží i po pilotu dodávat zajímavé scénáře pro další díly, můžeme se těšit na další kultovní seriál se vším všudy. Myslím, že už teď má Sock a dáběl, plno příznivců. Pilot byl na pět, ale počkáme jak se nám to vyvrbí. ()

BMAJTZ

Obcas to neni spatne obcas to je naopak hrozne. Po pravde nekdy rozmyslim proc na to koukam a pripoustim ze postupem casu to docela ztraci na kvalite. No uvidime zatim prumer. Po shlednute druhe serii snizuju hodnoceni jde to ke dnu rychleji nez Titanik. Kazdopadne jediny kdo je optavdu v tomhle serialu vyborny je Ray Wise a jeho postava dabla jenom skoda ze nedostava vice prostoru. No a jeste vyhlasime soutez nejhorsi postavy tou je jednoznacne Ben ktereho pomalu a jiste dotahuje Sock. ()

Soweek

Podpis Kevina je zde celkem znatelný, avšak kvalita humoru zdaleka nedosahuje kvalit jeho filmů. Satirický a urážlivý humor mi ale stejně vždy rozveselý den a společně s pěkným průběhem seriálu, který se naštěstí moc nevěnuje sbírání duší jak bylo v úvodu naznačeno, ale spíše si drží kvalitní dějovou linku hlavních i vedlejších hrdinů, je pro mne zcela postačujícím důvodem k sledování seriálu i v budoucích epizodách. ()

Han22

Sam Oliver pracuje ve skladu, s kamarády Sockem a Benem chlastají, flákají se a vymýšlí ptákoviny a už spoustu let tajně touží po kamarádce Andi. Když je mu ovšem 21 let, dovídá se, že jeho rodiče prodali duši ďáblovi a on pro něj teď musí makat - chytat uprchlé duše z pekla. Pokaždé dostane úkol, nástroj a poté příslušnou duši odevzdá. Sleduje se to skvěle - je to totiž hlavně komediální, skoro až sitcom - člověk sleduje co ty paka zas vymyslí, vyvedou nebo jen poslouchá ty jejich kecy. Navíc je tu opravdu hafo skvělých postav - nejlepší je pochopitelně flákač, hovado, občas idiot, ale vynikají kámoš Sock a pochopitelně hustopřísnej ďábel, kterej fakt nemá chybu. Jejich vzájemné scény se Samem patřík tomu nejlepšímu ze seriálu. Ale i ostatní - magorský šéf Ted, flegmatická úřednice Gladys nebo třeba dvojice vystylovaných homosexuálních démonů - ti všichni jsou k sežrání. V druhém plánu jsou mnohokrát výborní záporáci dílu, především v první sérii a skvělé akce na konci. No a v druhé sérii se nenápadně přidává spousta vztahových linií (hlavně problémy Bena a démonky Niny nemají chybu), rozjíždí se pár skvělých příběhů a ve finále je vše víceméně uzavřeno (až na to nejpodstatnější - bohužel). Mínusy? Snad nic, jen takový ten pocit, že nejsleduju nic velkýho, ale jen takovou zábavnou blbinku. Z konce mi ale bylo docela smutno... ()

Wally

Nemyslím, že by šlo o špatný seriál....třeba myšlenka Ďábla a jeho chytače duší je super, postava samotného Ďábla byla také super zahraná (neskutečně zlomyslný týpek, člověk si ho dokonce oblíbil), Missy je prostě nádherná a největší plus seriálu byla postava Socka. Tenhle bláznivej týpek a jeho neskutečný hlášky u mne tento seriál zvedly o jednu hvězdu. Naopak dojem silně ubírá postava Sama (bezcharismatický herec, který věčně koktá, když má něco říci) a hlavně Ben - nejodpornější postava celého seriálu (zlatí démoni). Myslím si, že bylo rozumné další natáčení zrušit, i když škoda toho konce...je takový nemastný, neslaný. ()

Rssa

Zatím docela zaostává za konkurentem Chuckem, neboť hlavní hrdina Sam mu opravdu nemůže konkurovat osobním charismatem ani vtipem. V čem vede? Vtipnější sidekickové, slečnou Andi (i když i konkurentka je velice zdatna :) ). Celkové pojetí konceptu lovce duší uprchlých z pekla je pojato jako slabší odvar z "Dogma", často jsou zde použity scénaristické berličky, které bijí do očí, ale že by seriál nudil, to se říci nedá. Nejspíše se rozhodne ve druhé sérii, který z těchto konkurentů (Chuck X Reaper) bude úspěšnější. Zatím to vypadá na Chucka. 75 % ()

NeosinneR

Je smutné, ako skončí väčšina nových amerických seriálov. Dve série a potom to zrušia bez nejakého poriadného ukončenia. Nuž čo, musíme si vystačiť s polotovarmi. Každopádne, seriál to bol dosť podarený, pri pilotnom diely som sa nasmial viac ako pri Prcičkách, postupne sa kvalita trochu zhoršovala, ale nič, čo by sa nedalo stráviť. Veľmi sympatický herci. Škoda len toho zrušenia. ()

Ilhan

K Reaperovi jsem se dostal víceméně náhodou, i když jsem samozřejmě věděl, že existuje i přibližně o čem je. Prvních pár stand alone epizod je škoda, sice uvádějí do děje, ale myslím, že ten základ byl všem jasný po dvou dílech. Když se to příběhově pohne, začne to mít grády. Co mě však bavilo víc, než skvělá příběhová linka byla vztahovost seriálu, tedy aspoň Samovy vztahy (tedy od té doby, co se z něj jako ňoumy stal normální kluk ve které jsem se docela viděl). Ať už to byla Taylor, Cady, nebo pak konečně Andi, byly to díly, které mě bavily nejvíc a v druhé sérii mi hrozně chyběly, když už se všechno zase točilo jen kolem Andi. Je třeba přiznat, že některé zbylé vztahy byly opravdu trochu over-the-top. Kdo si svoji roli očividně užíval byl Ray Wise a jeho ďábel je nezapomenutelná postava, tak kousavá a vtipná zároveň a přitom tak nekompromisní. Je škoda závěru druhé série, která už tak byla nastavovaná po roční pauze, že se autoři neodhodlali k nějakému lepšímu zakončení a nechali zápletku otevřenou, sice dobře otevřenou, ale vzhledem k opětovnému zrušení zbytečně otevřenou. Každopádně první série mě bavila o poznání více, než druhá, kde mi prostě něco chybělo. Oblíbené postavy: Sam "Reaper" Oliver, Devil. 1. season: 80 %. 2. season: 60 %. ()

Corpsegrinder

Hm tak tohle né. První díl pod taktovkou Kevina Smithe sice ještě sem tam překvapí ale to co přijde dál je zoufalá nuda. Viděno asi 10 dílů a stačilo. ()

Mleako

První epizoda je skvělá, ale další tři byli už o něco slabší. Zatim 4* a uvidím, zdali se ta klesající tendence zastaví nebo ne. ()

Phorbo

Pilot a druhý díl se mě hodně líbily. Zajímavá myšlenka pro seriál to určitě ano, ale nedokážu si to představit jako x dílů na y serií. Námět je fajn, ale podle mě se to okouká. ()