Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

nihiliste

Přiblblá komedie, která postrádá vše, co bych od filmu takového kalibru očekával. Jedna hvězdička za slušný soundtrack a Táňu Vilhelmovou. ()

PORTER44

Slabá komedie o nevěře jednoho doktora který si občas odskočí jinam.M.Malátnému moc herecký pokus nevyšel,nic moc vtipného jsem na tom filmu neviděl.Slabota jak režijně tak hereckými výkony. ()

str0001

Dobrý začátek, slabý konec. Celkově taková docela povedená oddechovka. Dost to zachránili vedlejší role. Hlavně se mi zde líbila Iva Janžurová a obstojně se s rolí vypořádal i Luděk Sobota. ()

Alagaesie

„Kdyby mě někdo sháněl, tak jsem u klienta.“ Javorský exceluje už od začátku. „Nemám tady mobil?“ „Máš tady flašku.“ Malátnej ujde. Vilhelmová skvělá v obou rolích. Hadrbolcová bavila. Pracovní úraz... Hádek byl výtečnej polda. „Kláro...! Jano...!" Ty garáže byly bezvadný. Lukeš ošetřující Horna mě rozesmál. A Lukešovo: „Tupý – tupý jste Vy.“ scéně nasadilo korunu. Doktor a nemá pořádek v ženskejch, skvělý. A ten telefonní záznamník stál taky za to. „Pozor – neplést!“ Souboj Vilhelmová (rozumějme lopatka a smetáček versus mop) se fakt poved. Lukešovy scény s kordem neměly chybu. Weiss to hezky vyřešil... ()

scarlet odpad!

Jestli si takhle tvůrci představují humor, tak to je spíš smutné. Zápletka je toto: Pitomec s pitomým účesem, který je náhodou gynekolog, má manželku a milenku, milenka s ním čeká dítě. To by nevydalo ani na jeden díl Ulice. Doktor se chová jak pitomec, běhá sem a tam a dělá, že je na zhroucení, povrchní milenka doráží na pitomce, co s tím jako hodlá dělat. Pak jsou tam ještě sestřičky pitomě se chichotající jako puberťačky a tetelící se na doktora, jako by byl jediný na světě..(opravdu takhle někdo vidí zdravotnice ?), další doktor, převlečený za sestru, a tchýně bavící se tím, že kouká z okna a pozoruje sousedy, tak laciný humor snad najdeme jen u Trošky. K tomu slabé výkony herců, snad jen Janžurová celkem ujde, i když ta její role je tak pitomá jako celý film. ()

bournak

Podprůměrný film, ale dalo se to dokoukat. Malátný nezahrál nic, jak se dalo čekat, ale hodně to stáhlo film dolů. Jenom jsem se musel smát, jak tam pořád lítal v bílém. Bylo tam i pár vtipných momentů a hlášek. Pobavili hlavně Hádek, Javorský, hláška Landovského, cameo Vašuta atd. Vilhelmová odvedla standardní práci v rámci slabého scénáře. Některé dialogy i scény působily trapně. Například souboj VilhelmováxVilhelmová uklízecími prostředky to bylo opravdu laciné klišé. Otravná hudba tomu také moc nepřidala. ()

BigJohn02

Tak prej komedie - furt jsem čekal, kdy se pořádně zasměju, a ono hovno. Tomu malátnýmu Malátnýmu se fakt divím - nestačí mu jedna protivná Vilhelmová, musí ji mít dokonce dvakrát. Nuda, nuda, trošku pobavili snad jen kartářka Dáša Bláhová a Marek Vašut. ()