Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

slunicko2

Filmová hříčka aneb Nesnesitelná těžkost divákova bytí. 1) Co jen říci? Malátný překvapivě slušný, věčný komik Sobota taktéž, Tatiana Vilhelmová výborná, z Marsu spadlý Karel Janák ani nemusí přehrávat a Pavlovi Bémovi role taxíkáře připadne více, zdá se mi, než ta primátorská. 2) Film je zábavný nenápadným decentním způsobem, který nekřičí, ale přesto se do mysli zaryje. Je takový novinářský - na jedno použití. Jsem zvědav, jak se mi bude líbit při opakovaném shlédnutí. ()

topi odpad!

Obtloustlý Malátný, kterému je pojem herectví tak cizí, jako grind core nebo black metal, Vilhelmová ve dvojroli si myslí, kdovíjaká není herečka (i když jí to sekne) a Janžurka sousedovic kočce nadává do kurev. Děkuji za tento zážitek, víc bych se pobavil, kdybych si pustil Rudou záři nad Kladnem. ()

YURAyura

6/10 Prekvapeni - nic jsem necekal a docela jsem se v ceske Lole bavil a to jsem monogamni. Idealni film na vyluxovani hlavy. ()

hygienik

Vtipné, realisticko - satirické, bez umeleckých ambícií, síce na hranici gýča, ale vôbec to nenudí. Taký lepší Medvídek. Rozhodne som sa bavil viac, než som čakal. ()

Skip

Já jsem se docela dobře bavil, i když mi vadila ta jistá zacyklenost filmu, kdy se některé scény zcela zbytečně opakovaly. Ovšem Tatiana Vilhelmová v roli Jany byla perfektní. ()

kajas

Nečekala jsem žádný zázrak, Malátný by se herectvím určitě neuživil, bavily mě ale vedlejší zápletky a menší role - ať už zákulisí natáčení kultovního "Sama doma", nebo camea Marka Vašuta a Pavla Béma (!!!). ()

Frenegonda

Kláro! eeeeee Jano... Jano. Ty jména to jsou ale potvory:-) Srandovní.. i když místy ujeté. Micchale nejezdi sem není tu ... a nechce s tebou mluvit! cheche ()

maverick10

Misto doktora jsem koukanim chytil akorat vlka. Tana Vilhelmova dokazuje ze dokaze zahrat perfektne i v neperfektnim filmu a Krystov se nam opet dostal do blata filmove tvorby, alespon dokazal perfektne pobavit. No a Michal Malatny? Ano - byl malatny a ac vystudoval DAMU, mel by se spise drzet zpivani. Ceska filmova tvorba se topi v kanale, kde je minimum vody. Z nevycerpatelne studnice fantazie stale narazi na ono stejne tema, ve kterem se v tom mori najde malo kdy nejaka ta perla. Chytte doktora je spise krec v radoby originalni spirale jednoho porad dokola omylaneho a to je nekoukatelne i pro venkovskeho idiota s amputaci ocnich vicek. ()

BoredSeal

Další tragická záležitost českého porevolučního filmového průmyslu. Nemožný malátný představitel hlavní role, který neumí ani pořádně mluvit. Děj na spláchnutí do WC. Vilhelmová ve vtipně protikladné dvouroli. Janžurová, Javorský, Sobota, Vašut, Bláhová, Hádek - klasičtí herci v malých rolích, kteří s nudným scénářem nic nezmůžou. Ach jo, mám tuhle zoufalost vůbec komentovat dál? ()

Katarine

Celkem slušná a vtipná komedie. Když už nic, tak ničím neurazila. A Michal Malátný se, myslím, předvedl v hodně dobrém světle, na to, že je neherec. ()

applause

Mně se to líbilo. Viděla jsem to po dlouhé době už potřetí a musím říct, že dlouho jsem se tak nenasmála. Když jsem byla mladší, tak mi to tak vtipné nepřišlo. České filmy moc nemusím, ale tahle nenáročná komedie patří mezi mé oblíbené. Duo Michal Malátný a Tatiana Vilhelmová prostě patří k sobě. Klidně doporučuji. ()

HappySmile

Zezačátku mi film připadal nezajímavý a celkem nudný a říkala sem si, že mu nedám víc jak dvě hvězdičky, ovšem nápad ukázat příběh ve třech různých variantách, přičemž se ukáže, že všechny v podstatě znamenají to samé, je originální a za to musím jednu přidat, tedy 3 hvězdičky. ()

Jack_D.

Tak dalo se na to koukat a v nekterych momentech jsem se i zasmal, takze takova hruza to nebude. Co se mi ale libilo byla skvela dvojrole T. Vilhelmove ktera ji zvladla na vybornou... ()

rakovnik odpad!

Trapné a hloupé, Michal Malátný hraje velmi malátně. Ta samá situace třikrát jinak, to je prostě utrpení. Tato komedie bohužel nepobaví. Další na dlouhém seznamu zbytečných filmů poslední doby. ()