Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

Pitryx

Vadil mi pan Malátný v hlavní roli. Celkem jsem se u toho bavil, některé scény byly opravdu povedené. Ovšem, že bych to musel vidět znovu... ()

FosaCZ

Chyťte doktora vypráví ve třech pokusech o sexuálním chování obyvatel České republiky. Nabízí Tatianu Vilhelmovou na šest způsobů (dvě role x tři varianty příběhu), což je spíše důsledkem nedostatku domácích herců než originálním tvůrčím záměrem. Podle upoutávky to vypadalo na další těžkou ránu pro domácí kinematografii (již třetí v řadě). Nakonec je z Chyťte doktora překvapivě jen průměrný český film, což ještě nutně nemusí znamenat, že je dobrý. http://chromy.blog.idnes.cz/c/18711/Chytte-doktoraa-nebo-vubec-ne.html ()

samuelsson

Česká komédia, ktorá pri sledovaní poteší nenáročného diváka. Dej sa delí na 3 dejové línie, v každej Michal Malátný hrá rolu manžela, ktorému sa narodí dieťa s milenkou. Michal odviedol dobrú prácu, hlavne čo sa týka ľahostajnosti, aj keď v niektorých situáciách mu to nie celkom uveríte. Vedľajšie dejové línie, sú podľa mňa vtipné (policajti), neviem čo proti nim máte. Celkovo zábavná komédia, ktorú sa oplatí vidieť. ()

Phex

Na film jsem se přinutil podívat jen kvůli T. Vilhelmové, i když jsem už dopředu tušil jeho "kvality". Moje favoritka mě však dosti zklamala - šišlání ji opravdu nesluší - a i jinak byla na můj vkus taková nějaká prkenná. Příjemných překvapení v podobě Malátného výkonu, ragbisty Javorského a Weisových teorií bylo pomálu a tak opravdu spíše ty dvě nebo jedna *...? ()

Lewaso

Nekonečné šílenství, jehož dějové i časové sekvence jsou na sobě nalepené jako vlaštovčí hnízda pod krovem. Evidentně si herci (i neherci) natáčení užívali, takže jejich pohoda je cítit i z takového psycho-mixu. Nicméně se mi nezdálo, že by něco vyznělo hloupě nebo trapně. A Karel Janák by měl nechat režírování a dal se na vedlejší role. TO mu opravdu sedlo... ()

sendisis

Vydržela jsem 15 minut, dál to nešlo... Nevím, proč se u nás točí filmy, které mají vydělat trochu peněz v kinech, je to škoda. Herci jako Táňa Vilhelmová mají na víc, než se objevit v kýčovytém filmu jako je tento. ()

elgreco

Neskutečně toporná… no prý že komedie, prý že… zábavněji vaří se mi na sporáku rýže. (Hodnoceni na základě první půlhodiny, což nesvědčí o tom, že bych si dostatečně vážil svého času.) ()

EVIM

Nemůžu říct, že to byla úplně hrůza, ale vcelku zbytečný film. Nevím, jestli to M. Malátnému je zapotřebí. Raději by měl zpívat. Na druhou stranu, když si vezmu co všechno vniklo v této republice za poslední roky, tak toto bylo takové nevinné večerní rozptýlení. ()

wendus92

Taková česká nenáročná blbost, ale mohlo to být horší. Občas jsem se i zasmála a Malátný docela překvapil. 3* by byly ale moc. ()

Jack.Pott odpad!

Už úvodní vteřiny mě měly varovat. Přehlídka populárních českých tváří divákovi signalizuje: "Ahojík, to jsme my! Tvoji miláčkové! Tvoje stoprocentně české celebritky, jsi zkrátka mezi svými a v rodině by se měli mít všichni rádi!" Chyťte doktora nic jiného než oblíbené ksichty nenabízí. Kromě kupy ne-u-vě-ři-tel-ných trapáren. Očekávané dítě gynekologa a pacientky je "pracovním úrazem". Luděk Sobota coby primář kliniky ve své kanceláři neustále šermuje. Když chce doktor poslat milenku na potrat, je přirovnán k řezníkovi. Ha ha ha. Každá druhá postava se uklidňuje hltem z placatky. Nesnesitelně odporné zvratky! ()

babitch

Jedna hvězdička za padajícího Marka Vašuta.. To byl asi jediný vtipný moment filmu.. Modlil jsem se, ať už to skončí, protože kdyby to trvalo o půl hodiny déle začal bych svoji nejoblíbenější českou kapelu nenávidět.. btw: Michale nehraj, zpívej. ()

IQ.89

Každej, kdo má pár manželství za sebou, se v tomhle musí najít. Já mám ještě k tomu rád Chinaski a vrcholem pro mě je Hádek, kterej si toho zamindrákovanýho strážníka střihl tak věrohodně, že si jdu podat žádost k MP Praha. ()

g.laudeo

Jsem rád, že jsem konečně viděl Weisse, prý to tam dost kosí. No a vyfasoval jedinou zajímavou postavu, takže jsem smázl dvě mouchy jednou ranou. ()