Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

EVIM

Proč 3*? Ono samotné téma je velmi, silné, emoční a zajímevé a i prostý dokument by byl zajímavý, ikdyby ho natočil kdokoliv. Mně i samotně ten film připadal spíš jako dobře natočená rekonstrukce. Nevím, ale něco tomu prostě chybí. ()

heavy66

Napínavý a působivý film, přestože dopředu víte, jak to dopadne ! Zrovna jsem dočetl knihu Stanislava Mottla o historii trestu smrti v době nacismu. Knihou prolíná skutečný příběh českého odbojáře, který byl právě 20.7.1944 odsouzen k smrti stejným Rolandem Freislerem, který o několik dnů později soudil neúspěšné atentátníky. ()

Salgafo

Jeden z nejlepších válečných filmů který se války přímo nedotýká.Neuvídíme me zde žádné vybombardované město,žádné vylodění na Iwo jima.Nic takového. Naopak uvidíme hrstku lidí kteří se vzepřeli Říši.Hrstku,jenž věděli ,že pokud neuspějí tak skončí tváří v tvář popravčí četě. Na tento film jsem se díval s pocitem,že bohužel nedopadne dobře.Vynikající výkony Cruise,Nighyho a Branagha. Jedinečná historická rekontrukce držící se faktů. Člověk si říká co kdyby dali dvě bomby... co kdyby to nebylo právě v tomhle bungru..co kdyby postava hraná T.Kretschmanem se postavila na stranu ,,zrádců´´ . Jedno kdyby je ale jisté.Kdyby se toho neujali Singer s Cruisem tak by to podle mě nedopadlo tak dobře. ()

ali-n

Je jasné, ako to dopadne, no napriek tomu vám idú prasknúť nervy .. tu sa zrejme niečo dosť podarilo. Mimochodom, skvelá herecká zostava. ()

infernet

Ikdyž dopředu víte, jak to musí dopadnout, stejně se neubráníte tomu, abyste fandili Stauffenbergovi, aby se mu to povedlo. Navíc musíte neustále přemýšlet, "co by bylo, kdyby...?" Napjatý jak struna jsem přikovaný k obrazovce hltal každou scénu. ()

bigfish00

Nemám moc ráda válečné filmy, obecně válečnou historii, takže tento jsem dlouho odkládala, než jsem se na něj podívala. Ale nelitovala jsem. Je to působivý film, vtáhnul do děje, zajímavý námět, Cruise - dobrý, Hitler – věrohodný, nenudila jsem se a dvě hodiny utekly jako nic. Pět hvězdiček nedám jen proto, že jak už jsem řekla, nemám ráda válečné filmy. ()

papuchalk

Já jsem byl velmi překvapen, jelikož původně jsem očekával něco ve stylu Jamese Bonda (to už automaticky proto, že hlavní roli hraje Cruise). Nicméně jeho výkonem jsem byl velmi překvapen, asi jako jeden z mála. On hrál skutečně německého důstojníka, a nikoliv ty své obvyklé klišé-úsměvy a klišé-pohledy. Ani jednou se neusmál a hrál velmi stroze. Skvělé! Mě tenhle styl sednul parádně. Od okamžiku kdy vjíždí do Vlčího doupěte jsem začínal mít fakt nepříjemné pocity. Co si ten člověk musel prožít za peklo. Zfilmovat to asi lépe nešlo. Snad jen bych uvítal zařazení událostí z Vlčího doupěte bezprostředně po výbuchu. Režisér to záměrně vynechal, aby diváci něvěděli, zda se atentát povedl, stejně jako to nevěděli zrádci, ikdyž tento příběh zná snad každý... Tak třeba v režisérské verzi tam toho bude víc. Revize 6.6.2012 : Po přečtení historických reálií oceňuji přesnost zobrazených událostí. To se dneska v historických filmech moc nenosí, naopak. ()

route60

Singer je opravdu režisér první třídy Valkýra má vše co má mít napětí, věrohodnost a kouzlo nezapomenutelného, scéna když přilétají Ju 52 to je pastva pro oči, Cruise, Nighy, Branagh a další jsou výborní. 100% ()

BenchPress

Film, který mě přitáhl svojí zajímavou tématikou. Na začátku jsem se bavil a těšil na perfektní zážitek, který se postupem času nedostavil. Pořád jsem čekal na něco, čím mě tento film dorazí. Nepřišlo to. Tom Cruise zahrál dobře, ale příliš mi do té role neseděl. Bill Nighy skvělý. Vynikající scénář. 4/5 ()

B.C.B.P.

Aj napriek tomu, že si (hádam) všetci vieme predstaviť, ako asi mohol dopadnúť každý plánovaný atentát na hlavu Tretej ríše, sa Singerovi podarilo vytvoriť pôsobivú atmosféru, ktorá má moc držať diváka v napätí. Filmársky zvládnutá poloha trilleru a hodnotná reprodukcia historickej udalosti. Valkýra vyšla. Ehm, teda, čo sa filmového spracovania týka. ()

swinevenca

Strhující příběh o těch, co věděli, že zastavení nacismu nespočívá jen v zabití Hitlera, ale chce to trochu víc, bohužel těm, kterým to myslelo, nevyšlo počasí. Povedený, poctivě udělaný konspirační film, kterému pro jeho téma chybí moment překvapení, což se nedá považovat za jeho slabinu, ale když chce film s jasným koncem zaujmout, musí handicap v podobě prozrazené pointy dohnat jinde.A až Tomu Cruisovi tohle u mě podaří, pak před ním smeknu klobouk i se svým druhým skalpem. ()

Frca

Už před shlédnutím tohoto filmu jsem věděl , že to bude opravdová pecka. O operaci Valkýra toho vím hodně z dokumentů a literatury, takže jsem se na tento film hodně těšil a mé očekávání nebylo zklamáno. Každý film ve kterém hraje Tom Cruise je super. Ať už je to Mission Impossible či Valkýra. Smekám. Zanechalo to ve mně opravdu velký dojem. ()

klichem

Jeden z mala filmov zaoberajucich sa vojnovou tematikou, ktore som zvladla sledovat do konca. Velke plus je filmove obsadenie. Pretoze hlavne postavy vas skutocne dokazu priputat k deju. Celkovy dojem je u mna dost rozpacity. Nakolko niektore pasaze som dramaticky prezivala so zatajenym dychom no pri niektorych som sa uprimne nudila. Zaujivavy namet na spracovanie sa stretol s nie az tak domyslenym filmovym spracovanim. ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (více)