Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

strelenaL

Velmi zábavná zamilovaná komedie. Tvrdila bych dokonce, že Jane (Katherine heigl) by měla dostat zbrojní průkaz na pusu, protože jí pusa jede na špacír velmi. :-) Pár mile vypadajících scén vás dojme, ale především pobaví. ()

dinsdale

Ano, romantická komedie, která je předvídatelná od první minuty a všechno už jsme tisíckrát viděli. Ale šikovní (= hezcí a sympatičtí, víc se od nich snad ve filmu tohoto typu nechce) Katherine Heigl a James Marsden, a že jsem měla zrovna po dlouhém a náročném dni, vypla jsem mozek a jen jsem tak příjemně relaxovala. ()

jefff

Klasická romantická komedie bez většího nápadu. Nezklame ani nepotěší, já však zabil jedno nudné deštivé odpoledne na koleji a vůbec nelituji času stráveného nad 27 šaty. ()

JančiBači

Na začiatku ma komédia velmi dobrý štart a naštartuje vás na niečo zábavné aa svieže.Lenže potom to postupne upadá do rutiny a film stráca štavu.Navyše medzi Katherine a Jamesom Mardsenom nie je žiadna chémia a ich "románik" je to, čo sa mi nepáčilo najviac . ()

KR4T4S

Komedie? Nic moc. Romantika? Ano. Ale vše už jsem viděl někde jinde. Takže plusové body díky Katherine Heigl, která by film utáhla i na vařené nudli. ()

Mr.Nigga

Vykradena spousta romantických komedií, nejvíc mi to připomínalo "How to Lose a Guy in 10 Days", ale stejně jsem se hodně bavil. Zpětně přiznávám, že je film o ničem, navíc s příběhem tak stupidním a neuvěřitelným, až to zvedá ze židle - na druhou stranu s dobrými herci a pěkně natočené... tak co víc chtít :o) ()

Rousse

Hm, další sladká limča, která absolutně nijak nevybočuje z profláknutých klišé a opravdu ničím nepřekvapí. Film pro holky při nostalgické či melancholické náladě - pánské části publika asi tenhle snímek spíš obrátí vložky v botách, než aby je nějak uspokojil. 3 hvězdy za báječnou Katherine Heigl, za skvělou megamrchu Malin Akerman a za úžasného sympaťáka Jamese Marsdena:-) ()

made1

A mně se to líbilo. Mělo to švih a trapnosti bylo ubráno na nutné minimum, jak jen romantická komedie dovolí. ()

fruitbueno

Nemám co říct, tento film je jako acyplyrin - neuškodí, nepomůže:-D (štěpánko, díky, tvoje hláška, já vím:-D) Barevný film, milá Katherine, jen jí to naprosto neladí s Marsdenem, který fakt není typ na romantické komedie. ()

slovan1

Další z řady romantických filmů, kde exceluje Katherine Heigl. Tato herečka by konečně mohla dostat větší roli aby se ukázala. Celkově film, který neni nějak extra super, ale člověka neurazí. Bezpečně funguje na dlouhou chvíli, kdy se člověk nudí a není co na práci. Příběh celkem zajímavý, mohl obsahovat více vtipných situací a lepší scénař. ()

sedm.1

Hrůza!!! Nudná, nevýrazná, utahaná, nevtipná a především i neromantická hrůza, které vévodí příšerná Katherine Heigl, která není ani pěkná, ani sympatická a vlastně ani neumí moc hrát a nevýrazný James Marsden, terý je na tom hodně podobně. Celá zápletka se samozřejmě odvíjí podle očekávání, navíc se tu nekonají ani žádné velké emoce, ani fungující city, nevyskytují se zde žádné zajímavé okamžiky, je to prostě jen šíleně dlouhá hloupost. Nejvíc mě ale iritovala hlavní postava Jane v podání zmiňované matné Heigl, ovšem nebylo to jen jejím zapříčeněním, celá ta její postava se chovala jako naprostá debilka, která by zaloužila každých pět minut pár facáků na vzpamatování a probrání se. Ještě tedy dobře alespoň za pěkňoučkou Malin Akerman a sympatického Burnse, ikdyž i jejich postavy byly trapné a silně nevyvážené. 27 šatů je zkrátka filmem zcela nefunkčním jak na poli romantiky, tak komedie, se špatným obsazením, nudnou zápletkou, totálně pitomými postavami, směřující utahaným tempem k očekávanému, slizkému konci, kdy jsem Katherině Heigl přál strašně potupnou a bolestivou smrt. Velmi špatná a nezáživná romantika. ()

chmíří

Milé, místy k pousmání s krásnou Katherine Heigl, ale s takovým nánosem klišé, že už to i na mě bylo moc. Opakování je sice matka moudrosti, ale ne vždy to platí...50% ()

iXtr3m3

Milá romantická sem-tam komédia. Pre zamilované dvojice jednoznačná voľba, nechýba ani štipka humoru, ani štipka romantiky, ani klasický priebeh príbehu a už vôbec nie sladučký záver ako z rozprávočky. Niečo ako blízky príbuzný "Nepobozkanej", kto pozná a videl, podobnosti mu určite neujdú. Téma obohraná, predvídateľné aj za roh, ale pozretie určite neoľutujete. A o to v týchto filmoch ide, či nie??? :-) ()

Lencha

Tak vyloženě nuda to nebyla. Ale nic osnivého také ne. Líbila se mi Katherine. Kupodivu Edward Burns ani James Marsden mě moc neoslovili. Jednoduchý příběh. Nic nového pod sluncem. Horší 3 hvězdy. ()

Wally

Kolikrát bude ještě zfilmovaný podobný námět?? doufám, že už mockrát ne a když už, tak scénárista vymyslí alespoň nějakou originální zápletku nebo vyvrcholení. Tento film nemá ani jedno a tak kromě asi dvou scén (převlékací taxikářská scéna a zpěv v baru) ničím nezaujal. Pro mne ani ne průměrná romantická komedie...2* ()

cab

Pres slabsi zacatek se rozjizdi slepenec nekolika romantickych komedii do ctyrhvezdickovych otacek. Jane (Katherine Heigl) a Kevin (James Marsden) jsou velmi sympaticti a ocividne to mezi nimi jiskri. 70% ()