Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

joshula

Téma, které už bylo několikrát zfilmováno. Akorát vždy se hodí jiná zápletka, tak jako tentokrát. Herecké obsazení zapadlo do průměru filmu. ()

1860

Jo, je to pěkný, ale někdy až přehnaně nudný a i Holmes by se urazil nad tou předvídatelností.. prostě pokud se budete rozhodovat mezi mytím nádobí a koukání na tenhle film, tak vám pak doporučuju radši ten film.. ()

MareT.

Film neurazí, ale aninenadchne a věřím, že kdybych měl jenom o trošku horší náladu, tak bych dal možná i 2*, ale v téhle chvíli to je čistý průměr. Nic míň a nic víc. ()

Hanys_

Katherine Heighl. Ten film prostě stojí a padá na ní. Ale boužel ani ona nedokáže zakrýt ten děravý scénář, který by za poloviční honorář dokázal spíchnout určitě i někdo tady na csfd. ()

wosho

Vím, že vymyslet , napsat a nenechat scénář zprasit Hollywoodem je těžké, hodně těžké. Ale toto??? Taková debilní, vypatlaná jednohubka ze scénáristickýho bufáče, kde nádobí vyližuje růžovej, teplej, metrákovej mýval se jentak nevidí. A režie??? Anne Fletcher je rutinní, nevýrazná neosobnost ze školy šedé režie, co zvládne alespoň občasnou scénku solidně natočit a pak však potřebuje třítýdenní voraz jak její vaječníky. 27 šatů jsou smutným příkladem továrně odvedené zakázky, bez čehokoliv podařeného a jediným odůvodněním, proč se na to podívat je dobré herecké obsazení. ()

jasiska

Pri takomto neoriginálnom námete, deji a dialógoch by človek čakal, že by tam mohli byť aspoň dobré fórky, ale jediné, čo sa mi na filme 27 šiat páčilo viac ako len priemerne, bola sympatická Katherine Heigl. ()

Radim

V rámci žánru mírný nadprůměr, hlavně díky Katherine Heigl a skvělé hudbě. Jinak klišovité, přeslazené a předvídatelné. Moc se mi líbila scéna předvádění oněch 27 šatů. Trochu schizofrenní bylo, že Katherine Heigl v české verzi dabuje Meredith ze seriálu Chirurgové (Grey's anatomy). ()

kwoky

Standardní romkom, která kdyby nevznikla, nic by se nestalo. Katherine Heigl dělala co mohla a občas jí to i sekne. ()

Prochy38

Kdybych měl dát počet hvězdiček podle toho, jak jsem se na konci filmu cítil, byl by to odpad jak prase! Jak se někomu může líbit film, o kterém je dopředu jasné, jak dopadne a herci jsou nepřesvědčivý až trapní. K. Heigl mimo Chirurgy nepředvedla pro mě zatím nic koukatelného. Marsden, když nehraje v X-Menu, je tak těžce nesympatickej chlap! A ten film? Dyť ten "příběh" je o ničem, je to taková blbost, že film byl opravdu koukatelný jen do chvíle, kdy bylo naší malé hrdince těch 10 let, bo kolik. Docela se to dalo, když byla na scéně M. Åkerman nebo J. Greer. Jinak totální ztráta času. Trapné, nevtipné (komedie??), neromantické (Marsden+Heigl=težký průser), hloupé a jasné od začátku. Ani nevím, za co ty 2 hvězdičky dávám.... Přítelkyni se to asi líbilo, tak nebudu prudit, ale jak tu už kdosi geniálně napsal - sakra, na romantiku koukaj nejčastěji páry! A opravdu, toto by natočil každý stroj, bože!, trochu nápadu! ()

tterez

Tuctovka. Tak bych tenhle film zhodnotila. Nevím čím to je, ale v některých romantických komediích mi Katherine Heigl připadá kouzelná a jinde je to otřesný. Jakoby podávala výkon podle toho, jak se jí role líbí. Nebo jestli to má jít na triko špatnému scénáři..nevím. Rozhodně mi ty velké rozdíly připadají až paradoxní! Navíc se mi v tomto filmu vůbec nelíbila blonďatá sestřička - mrcha. Děsná role. 35% a můžou být rádi. ()

Simbet

Vypadalo to na pohodovou romantickou komedii, které jsem byla skoro ochotná dát i čtyři hvězdičky čistě za ten žánr, ale mám tak nějak zafixované tradiční hodnoty, ve kterých princ hledá popelku a ne naopak a popelka, která ještě ke všemu princovi vyzná lásku přes mikrofon a před davy lidí, už není vlastně ani popelka, ale trapná postava. Proč tomu dávám tři hvězdičky? Ani nevím, snad jenom proto, že jsem u toho nemusela přemýšlet a to mě dneska bolí. ()

Dallas

Áno už to tu bolo a je to tu zase. Síce trošku v inom šate, ale predsa známe. No, ja len dúfam, že to nebolo naposledy. Film splnil presne to čo mal. Nechce sa mi to okecávať, vlastne nemám ani čas, idem hľadať tú pravú. PS: Dúfam, že bar je zadara. 70% ()

Marina111

A zase raz ďalšia z nekonečných variácií na Popolušku ... Tentoraz aspoň v milom podaní Katherine Heigl(ovej), ktorá by dokázala zošarmantniť i tú najväčšiu filmovú chudinu (koniec konocv, keď sa tak zamyslím, veď presne takou hrdinka tejto snímky je). Aspoňže tých 27 šiat bolo vtipných ... ()

Yardie

50%. Klasický obehraný námět, který jsme viděli už milionkrát, a ve kterém je jasné, jak to od začátku do konce bude probíhat a jak to také skončí. U těchto filmů jde spíše jen o to, jak moc budou vtipné či jak málo budou nudné a otravné. Tady to nebylo otravné a nudné, ale ani zábavné a vtipné. byl to takový střed o ničem. Koukal jsem na to jen proto, že jsem neměl absolutně chuť něco dělat a v TV nic nebylo, takže jsem to nechal na tomto a jen na to zíral. Pozitivum to mělo jedno veliké, resp. vlastně dvě - oba hlavní protagonisté byli ve filmu dosti sympatičtí a to film dělala snesitelným. pěkně se na ně koukalo. Ale jinak o ničem. Chtělo to více vtipu, zasmál jsem se asi 2x. Ale nedonutilo mě to zase vypnout, takže nějak šílené špatné to nebylo. Howgh! ()