Je předposlední večer roku 1936, mrzne. Prázdný autobus se blíží ke konečné a dostane smyk. Dva autobusáci řeší situaci obvyklým způsobem. Jdou k bedně s pískem a hodlají posypat silnici. V bedně naleznou mrtvou dívku, velmi mladou, hezkou, ale úplně nahou… Vzbudí domovníka (V. Drha) v nejbližší vile, aby zavolal policii. Na místo se dostaví mordparta, zatím vedená inspektorem Březinou (V. Kulhavý). Vrchní inspektor Klubíčko (M. Donutil) na místo činu dojde po svých: bydlí poblíž a právě se vrací z kavárny. Tak začíná dnešní příběh. Ještě než se oné noci rozední, vypátrá vrchní inspektor Klubíčko se svými muži vraha… (Česká televize)

Schlierkamp

Český kriminální film natočený podle stejnojmenného románu E. Vachka popisující vyšetřování vraždy mladé ženy. Emil Vachek (1889-1964) byl průkopník československé detektivní literatury a jeho hrdina inspektor Klubíčko byl údajně inspirován nikým menším než samotným S. Holmesem. Vzhledem k tomu, že zavražděná dívka byla služebná doktora Daublice a byla nalezena před jeho domem, patřil arogantní lékař v podání M. Štěpánka k hlavním podezřelým. V roli inspektora Klubíčka se objevil opět M. Donutil a jeho vyšetřování probíhalo ihned po nočním ohlášení nálezu mrtvoly, přičemž do rána provedl všechny potřebné výslechy a měl usvědčeného pachatele, což je v mých očích nevídaný unikát. Režisér P. Kačírek do role Klubíčkova asistenta ne zcela vhodně obsadil absolutně neznámého V. Kulhavého, podivně působil i věkový rozdíl mezi oběma kriminalisty, neboť nebývá zvykem, aby byl hlavní kriminalista mladší než jeho pomocník. Další podezřelý byl bratr domovníka u doktora Daublice, u něhož strávila zavražděná poslední okamžiky před smrtí. Další výraznou postavu ztvárnil J. Prachař coby student Maxant, který se motal kolem vyšetřování, projevoval o něho podezřelý zájem a hloupě a zbytečně na sebe tak upozorňoval. U sledování tohoto snímku je od diváka vyžadována pozornost, neboť jakmile poleví v soustředění, uniknou mu důležité souvislosti. Zlou minutu vnímám jako mrně podprůměrnou, ničím nevybočující kriminálku bez potřebného napětí a atmosféry, tudíž ze série filmů s inspektorem Klubíčkem bude patrně patřit k těm slabším. ()

josieaddms

Ale jo, mělo to příjemnou, mírně strašidelnou zimní atmosféru. Sice jsem už na začátku odhadla kdo je vrah, podle snad až příliš nevinného chování, ale i přes to mě to bavilo. Líbilo se mi, že Miroslav Donutil hrál tak, že divák úplně zapomněl že se dívá na něj, a pouze vnímal postavu detektiva Klubíčka. Na třicátých letech skutečně něco bylo, a mě se líbilo jak to tady uměli vystihnout. Některé herecké výkony trochu pokulhávali, ale jinak se to docela dalo. Řekla bych průměrná, ale česká sledovatelná detektivka. ()

karlee

Mně to zas o tolik horší než Muž a stín nepřijde, v některých ohledech naopak. Nesnaží se zbytečně o klišovitou idealizovanou prvorepublikovou atmoféru á la Moskalyk (kamarádské prostitutky, féroví zločinci) a soustředí se více na příběh, to je pozitivum. Naopak herecky je to horší (třeba Vlasákovou jsem ani nepoznal, to si snad dělala srandu), jedině snad Juřička byl celkem dobrý. ()

qvark

Asi nemá smysl točit byďby televizní detektivku, kterou stihnete přečíst rychleji, než trvá její zhlédnutí.....Vachkova jednohubka inspektora Klubíčka je silná mrazivou atmosférou zimní zasněžené Hanspaulky, která ovšem trestuhodně chybí stejně jako herectví ( M. Donutil to sám prostě neutáhne ) ()

Amonasr

Až příliš vykonstruovaně a neživotně působí tato televizní adaptace. Těžko říct, zda je to už původní knižní předlohou, kterou jsem nečetl, scénářem anebo režijním ztvárněním. Snad nejabsurdnější mi na celém příběhu přišla skutečnost, že policejní detektivové vyřeší celý případ během noci (od večerního nalezení mrtvoly do následujícího rána), přičemž neustále někoho budí ze spánku a obtěžují nehledě na noční klid, ať už jde o svědky či o podezřelé, a všichni jsou jim bez reptání kdykoliv ochotně k dispozici a podrobují se jejich často neomaleným požadavkům, kdy například lékař je svým vlastním vozem vozí po Praze od čerta k ďáblu, a když je pak ještě pozve domů na čaj, tak se před nimi na jejich výzvu ochotně svlékne a vytáhne všechny věci z kapes coby sprostý podezřelý. Myslím si, že tak horliví policisté a submisivně poslušní občané nemohli existovat ani za 1. republiky. ()

Nalimator

Hodně slabé, od úplného průseru to zachraňuje rutinér Donutil. Ostatní herci jsou příšerní a toporní až hrůza, dialogy umělé a většina vedlejších postav ostudně průhledných. Ještě že se toho nedožil rada Vacátko! ()

ostravak30

Na mě skutečně z příběhů s detektivem Klubíčkem dýchá atmosféra první republiky a do zabrání státu nacisty ještě něco příjemného na té době. Ovšem co se děje v příběhu, nad tím mi opravdu zůstává rozum stát. Objevená mrtvola si leží v bedně a postupně se na ni chodí dívat všichni z okolí. Ještě, že jde kolem inspektor Klubíčko, jinak by asi zůstala k objevení ještě zbytku Prahy. A pokračuje to dál. Než se vůbec začne vyšetřovat, řeknou si všichni, co kdo kdy a kde dělal a pak se trochu vyšetřuje. Začátek je nesmírně zdlouhavý a konec naopak strašně jednoduchý. Vše vlastně zařídí výslechy a brilantní dedukce inspektorova. Chybí napětí. ()

Lish84

Nudil jsem se o chlup méně než u Muže a stínu - předchozího filmu s detektivem Klubíčkem. Výprava je sice o poznání skromnější, vyvažuje ji však působivější atmosféra zimní pražské noci - působivější ovšem ve smyslu rčení o jednookém mezi slepými. Vyšetřovaný případ je zajímavější a Miroslav Donutil jako Klubíčko o něco lepší než minule - stále to ale není postava, která by mě zajímala a chtěl bych ji znovu vidět. Takže, jak jsem již zmínil, je to sice nuda o chlup menší, přízvisko strašná si ale pořád zaslouží. Mluví se tu tolik, až se člověk v detailech zápletky ztrácí a tím si děj plně nevychutná, stále to nemá pořádný spád a švih. Odvyprávět stejný příběh klidně i za půlku stopáže (tedy za cca 3/4 hodiny) by filmu jedině prospělo. Závěrem musím přiznat, že při vší nudě jsem v jednom momentě téměř vyprskl smíchy - to když garážmistr zkomolil Klubíčkovo jméno. Tenhle vtípek se tvůrcům povedl. ()

Horác

Co se mi líbilo, byla prvorepubliková atmosféra včetně stylové hudby. Jinak to bylo ale všechno takové fádní, bez napětí, nudné, matoucí. A vrcholem bylo, že když jsem chvíli přepnul na druhý program, tak tam byl taky Donutil. Donutilovize asi nezná pořekadlo, že čeho je moc... ()

Saxos

Komornější zpracování kriminálního příběhu, kde ani mrtvolu neuvidíte, vše ve stylu starého dobrého rady Vacátka. Z herců lze zmínit pouze Miroslava Donutila v roli inspektora Klubíčka a dorovnat jeho herecké snažení mladým Jakubem Prachařem a oblíbeným Martinem Štěpánkem, záletným doktorem. Závěr: doporučuji. ()

AlfrédHič

Nechci hanit klasika české seriálové detektivky Dušana Kleina, ale mým osobním názorem je, že se Zlá minuta povedla více než Muž a stín už proto, že opouští klasické retro kudrlinky a nostalgické in, ex i fox teriéry a zaměřuje se více na detektivní zápletku. A atmosféra tu je, ne že ne. ()