poster

Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

 • suicide
  *****

  Musím Divadlu v Dlouhé skutečně naplno zatleskat. Povedlo se jim udělat skutečně velmi dobrou adaptaci Pratchettovy předlohy tak, že i divák neznalý poměrů může odejít s pocitem skvěle strávených a zábavných dvě a půl hodin. Každý si může najít to svoje. Tvrdou lady Felmetvou, ostrou Bábi Zlopočasnou, pijanskou Stařenku Oggovou, šaška... Všechno z jemného britského humoru Terryho Pratchetta. A nad tím vším ční ještě výkon tomáše Turka coby vévody Felmeta. To, co předvedl Ledger jako Joker v Temném rytíři předvádí bez jakýkoli problémů Turek na podiu Divadla v Dlouhé již několik let. Neskutečné herectví. Musím říci, že bych původně dal jenom 4*, ale druhé shlédnutí a Tomáš Turek mě přesvědčili, ať ještě jednu hvězdičku přihodím...(30.9.2008)

 • prkalil
  *****

  Cedit si svět přes Terryho je veliká útěcha a radost.(1.12.2010)

 • MoiJe
  *****

  Naživo. Môj prvý stret s Pratchettom mimo kníh dopadol skvele:)(8.5.2008)

 • Amarcord_1
  *****

  90% - Hodnotím tak trochu naslepo. Ale četl jsem knížku, a v Divadle v Dlouhé jsem na tomto představení byl. Je svěží, vtipné, nápadité, a dobře se vyrovnalo s nelehkou úlohou transformování geniálního charakteristického Pratchettova humoru v divadelní počin.(13.11.2007)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Dokonalost navzdory faktu, že Smrť nemluví v náležité velikosti písmen.(5.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace