Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

Nejlepší divadelní představení, jaké jsem kdy viděla. Úžasné kulisy, kostýmy, herecké obsazení - obzvlášť všechny tři čarodějky, Smrť a samozřejmě také šašek v podání Miroslava Táborského. Tuhle hru jsem viděla na živo a nemůžu si ji vynachválit - je to totiž hra hodná Terryho Pratchetta, a to rozhodně není málo.(8.12.2007)

90% - Hodnotím tak trochu naslepo. Ale četl jsem knížku, a v Divadle v Dlouhé jsem na tomto představení byl. Je svěží, vtipné, nápadité, a dobře se vyrovnalo s nelehkou úlohou transformování geniálního charakteristického Pratchettova humoru v divadelní počin.(13.11.2007)

Pratchetta mám moc a moc rád, i když jsem z jeho olbřímího díla o Zeměploše četl jen pár knih. V divadle by to asi byl větší zážitek, ale i tak to bylo velmi, velmi povedené...(12.11.2007)

Ano, takto si člověk představuje Terryho Soudné sestry, když je čte. Skvělou parodii na Macbetha, plnou vynikajících herců, mužů a žen, kteří hrají to správné divadlo.. Nemůžu se rozhodnout, kterou čarodějku mám nejraději, protože byly všechny tři výtečné, rovněž Miroslav Táborský v roli šaška exceluje. Ke konci už snad jen počítáte, v kolika rolích a převlecích se tam objevil Vlastimil Zavřel a přejete si, abyste byli účastni přímo samotného představení.(5.6.2014)

Soudné sestry na divadle... Do dneška si pamatuju, že z Kláry Sedláčkové cosi nepojmenovatelného intenzivně sálalo. Marná (lásky) snaha...Z televizní obrazovky sálá jenom statická elektřina a to musíte být ještě blízko a mít chlupatý ruce, abyste jí cítili. Divadelní představení ze záznamu je prostě něco jako domácí erotické video. Můžete tak akorát vzpomínat, jak jste si to před léty užili, ale ten původní feeling je prostě tatam. Na druhou stranu je ale velmi dobře, že vzniknul alespoň "odraz" tohoto neobyčejného fláku. Protože jinak by byly příští generace neprávem ochuzeny o (vícnež)solidní komedii s vynikajícími hereckými výkony.(6.8.2009)