poster

Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

 • Amarcord_1
  *****

  90% - Hodnotím tak trochu naslepo. Ale četl jsem knížku, a v Divadle v Dlouhé jsem na tomto představení byl. Je svěží, vtipné, nápadité, a dobře se vyrovnalo s nelehkou úlohou transformování geniálního charakteristického Pratchettova humoru v divadelní počin.(13.11.2007)

 • Phobia
  ****

  Divadlo není mé oblíbené médium (jsem holt kulturní barbar), ale představení hry na motivy Terryho Pratchetta, vysílané na ČT2, mě kupodivu nezklamalo, jak jsem očekávala. Jistě kniha je mnohem lepší, vtipnější, detailnější, jak už to tak chodí, ale tohle mě taky zabavilo a rozesmálo. Trojice čarodějek, parafráze na Shakesperovu hru a všudypřítomný Smrť - nevím, nakolik to osloví diváky neznalé Pratchettových knih, z mého hlediska pěkných 75%.(19.10.2009)

 • Xeelee
  *****

  Na Soudných sestrách jsem byl dvakrát v divadle a v obou případech to bylo naprosto dokonalý. Podle Pratchetta nejlepší divadelní zpracování jeho knih. Co víc k tomu dodat? Rozhodně lepší než následující Maškaráda.(24.8.2009)

 • - Divadlo si původní Briggsův text upravilo, protože dramatizátor Briggs vypustil třeba postavu Smrtě. Jelikož se jedná o velice oblíbenou postavu v Pratchettových příbězích, rozhodlo se ji divadlo do inscenace vrátit. (suicide)

 • - Divadlo v Dlouhé se k Terrymu Pratchettovi dostalo díky Jakubu Burešovi, synovi režisérky divadla Hany Burešové. Jakub Bureš zjistil, že Pratchettovy knihy existují i jako dramatizace Stephena Briggse. Soudné sestry se divadlu k jejich vlastní adaptaci zdály nejlepší pro jejich koncentrovaný dramatický příběh, ale také proto, že jsou vlastně parafrází Shakespearova Macbetha. (suicide)

 • - Terry Pratchett po shlédnutí inscenace Soudných sester v Divadle v Dlouhé prohlásil, že se jedná o nejlepší jevištní zpracování svého textu, jaké po světě viděl. (suicide)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace