Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

Umocněno zážitkem z divadla. Televizní záznam divadelních představení, nikdy nedodá tu zvláštní atmosféru, pro kterou se do divadel chodí. Ovšem zaplať pánbůh, že se do TV dostanou. Jinak nemá cenu o adaptaci této hry více psát, protože už to popsali pode mnou mnohem lépe jiní. pro mne špička.(17.12.2013)

Knihy Terryho Pratchetta mám velmi rád a tohle je velmi povedená inscenace. Magráta, Bábi i Stařenka vypadají skoro přesně tak, jak jsem si představoval. Nechápu, proč jsem se ještě nedokopal do divadla.(10.11.2007)

V divadle naživo to bylo rozhodně lepší, ale takhle si to člověk může aspoň připomenout.(28.1.2008)

• - Po představení, kterého se účastnil i Terry Pratchett, zazpívalo spisovateli celé divadlo písničku k narozeninám. Ten je při tom doprovázel loutkou malého šaška, kterou mu Šašek (Miroslav Táborský) dal před tím do ruky. Pratchett ji přijal jako dárek, takže bylo nutné na další představení vyrobit loutku novou. (Novom)

• - Představitel mrtvého krále Verence (Jiří Wohanka) měl v podobě ducha na nohou tenisky s vysokou měkkou podrážkou. Ta byla vyrobena kvůli tomu, aby se herec po jevišti pohyboval tiše jako duch. (Novom)

• - Terry Pratchett po shlédnutí inscenace Soudných sester v Divadle v Dlouhé prohlásil, že se jedná o nejlepší jevištní zpracování svého textu, jaké po světě viděl. (suicide)