Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

Cedit si svět přes Terryho je veliká útěcha a radost.(1.12.2010)

Na to, že šlo o školní akci, jsem se bavila až ukrutně dobře. Akorát první půle by se dala zredukovat na nějakých dvacet minut a naopak část po přestávce bych kapánek natáhla. Ale co na Smrtě a královnu se špičatejma prsama (a hlavně na ten odloženej pohárek) asi budu ještě nějakou dobu s úsměvem vzpomínat. Mohlo by bejt víc takovejch mimoškolních dopolední v rámci vzdělávání.(8.11.2008)

Umocněno zážitkem z divadla. Televizní záznam divadelních představení, nikdy nedodá tu zvláštní atmosféru, pro kterou se do divadel chodí. Ovšem zaplať pánbůh, že se do TV dostanou. Jinak nemá cenu o adaptaci této hry více psát, protože už to popsali pode mnou mnohem lépe jiní. pro mne špička.(17.12.2013)

Soudné sestry na divadle... Do dneška si pamatuju, že z Kláry Sedláčkové cosi nepojmenovatelného intenzivně sálalo. Marná (lásky) snaha...Z televizní obrazovky sálá jenom statická elektřina a to musíte být ještě blízko a mít chlupatý ruce, abyste jí cítili. Divadelní představení ze záznamu je prostě něco jako domácí erotické video. Můžete tak akorát vzpomínat, jak jste si to před léty užili, ale ten původní feeling je prostě tatam. Na druhou stranu je ale velmi dobře, že vzniknul alespoň "odraz" tohoto neobyčejného fláku. Protože jinak by byly příští generace neprávem ochuzeny o (vícnež)solidní komedii s vynikajícími hereckými výkony.(6.8.2009)

Na Soudných sestrách jsem byl dvakrát v divadle a v obou případech to bylo naprosto dokonalý. Podle Pratchetta nejlepší divadelní zpracování jeho knih. Co víc k tomu dodat? Rozhodně lepší než následující Maškaráda.(24.8.2009)

• - Terry Pratchett po shlédnutí inscenace Soudných sester v Divadle v Dlouhé prohlásil, že se jedná o nejlepší jevištní zpracování svého textu, jaké po světě viděl. (suicide)

• - Po představení, kterého se účastnil i Terry Pratchett, zazpívalo spisovateli celé divadlo písničku k narozeninám. Ten je při tom doprovázel loutkou malého šaška, kterou mu Šašek (Miroslav Táborský) dal před tím do ruky. Pratchett ji přijal jako dárek, takže bylo nutné na další představení vyrobit loutku novou. (Novom)

• - Divadlo v Dlouhé se k Terrymu Pratchettovi dostalo díky Jakubu Burešovi, synovi režisérky divadla Hany Burešové. Jakub Bureš zjistil, že Pratchettovy knihy existují i jako dramatizace Stephena Briggse. Soudné sestry se divadlu k jejich vlastní adaptaci zdály nejlepší pro jejich koncentrovaný dramatický příběh, ale také proto, že jsou vlastně parafrází Shakespearova Macbetha. (suicide)