Andrew Beckett je právník. Mladý, brilantní právník. Homosexuál, infikovaný virem HIV. Svou nemoc dlouho tají, přesvědčen o tom, že s jeho službou klientům nesouvisí. A pak je jednoho dne propuštěn, údajně pro pracovní neschopnost. Ale Andy ví, proč přišel o místo. Připravily ho o ní předsudky, strach, panika a odpor. Diskriminace. Ví, že jeho čas je sečten, ale nevzdává se. Hledá právníka, který by mu pomohl v procesu s jeho mateřskou firmou - a nachází. Černý Joe Miller není tak úspěšný, jako býval Andy, ale jeho vytrvalá víra v právo z něj činí ideálního spojence. Přesto se však zdráhá přijmout Beckettův případ. Stejně jako obžalovaní, jako porota, jako všichni ostatní, i on nemá rád homosexuály, oškliví si je a štítí se AIDS. A snad právě pro svůj odpor nakonec přijímá, přesvědčen o tom, že ve městě, kde byla vyhlášena americká ústava, zaručují rovnost všech, nelze tento boj vzdát. Soudní spor začíná... Inspiraci k natočení filmu bylo údajně onemocnění blízkého přítele režiséra J. Demmeho na AIDS. (Guild)

Elvis Jagger

Málokedy sa stane, že sa v jednom filme, ktorý je vyhlásený za TOP "A" stretne toľko nudných ludí - Hanks - unudí už v uvodných titulkoch. Washington uspí aj mrtvého, svojím nudným pochodom každým filmom a Banderas nieje herec. ()

Fujin

Působivě natočené soudní drama s procesem o homosexualitě, AIDS a mentalitě člověka. Uvodní píseň "Streets of Philadelphia" od B. Springsteena je luxusní, vlastně hudební doprovod celé podívané je velmi povedený. ()

mellon.a

Malebnější umírání aby člověk pohledal. Kde zůstal smrad, hnus, bolest? A ta nedostižná americká spravedlnost !! Jenom tomu Hanksovi to snad v jediném ze všech filmů slušelo, což je hodně divné. ()

Zrcadleni

Nemám tenhle film rád, nemám celkově rád tuto problematiku, které není ani v dnešní době pomoci, ale musím s němou tváří žasnout nad hereckým podáním Toma Hankse a zprvu odtažitého, posléze soucítícího Denzela Washingtona. Nevím kde se dnes poděl ten Tom Hanks z dvacátého století ()

Vindemiatrix

Kontroverzní téma v hollywoodském zpracování, takže bez skutečné kontroverze. Sice se ve filmu neustále kafrá o předsudcích, ale hmatatelně je člověk pocítí jen v některých výstupech přirozeně hrajícího Washingtona; ve většině dalších případů (a leckdy bohužel i u Washingtona) působí buď nevěřohodně, nebo tezovitě, nebo obojí (přičemž to podle mě není vina herců, ale schematického scénáře). Podobně plytká mi přišla sonda do reality homosexuálního soužití. "Jímavě" statečný kukuč Hankse a starostlivý Banderas mi taky zrovna nesedli. Na druhou stranu - námět je skutečně silný, právní zápletka skýtá atraktivní prostředí a Demme zvolil vhodný způsob i tempo vyprávění, takže se na film docela dobře kouká. 70 % ()

koboldek

Láska je válka a bojištěm jsou lidská srdce. Na tomto bojišti se odehrává také ještě jeden ne méně důležitý a pro člověka tak typický souboj. Je to souboj pochopení a laskavosti s předsudky a netolerancí k odlišnostem. Tento souboj se stal i ústředním tématem filmu, který si nezaslouží nic víc, než aby byl každým kdo věří v lidství, nazván ikonou boje za to, co považujeme za spravedlivé. ()

JARDAHONDA

Philadelphia patří mezi zlomové filmy světové kinematografie. Diváky na celém světě dodnes uchvacuje emocionální hloubkou a neobyčejnými hereckými výkony v čele držitele Akademie Tomem Hanksem a Denzelem Washingtonem v hlavních rolích dvou konkurenčních právníků, kteří spojí své síly a žalují prestižní právní firmu pro diskriminaci nemocného s AIDS. Se silou jejich nezvyklého přátelství roste i odhodlání překonat předsudky a zkaženost jejich mocných protivníků.**** ()

Skrbel

Film o životě takový jaký je, zlý, zákeřný, a nespravedlivý, žádné americké sweet story, žadná happyend. Vynikající herecké výkony Toma Hankse i Antonio Banderase. Osobně mě překvapila role Daniela von Bargena (předseda poroty), protože tak jak ho znám já z mnoha rolí, tady je jiný. ()

Regig

Tom Hanks mě v jakémkoliv filmu přesvědčí že se dívám na skutečnou postavu, jakoby byl tou postavou i ve skutečnosti. Je to fenomenální herec s obrovským talentem. Diskriminovat lidi jenom skrze to že jsou jiní než sou oni sami je hloupé a to může dělat jenom idiot. Každý inteligentní člověk ví že každý jedinec je originál, tak že jiný. ()

Monco

Když jsem film viděl poprvé, tak jsem z něj cítil takovou jakousi úzkost, protože hlavní hrdina ví, že umírá a ví, že už není návratu. A přes to přesevšechno mu věříme přejeme mu to nejlepší, aby vyhrál soudní spor a neumřel. Na konci filmu je moc dojemná scéna v nemocici se skvělým Tomem Hanksem, kterému byste uvěřili cokoliv. Přiznávám, že jsem poprvé brečel. ()

SVotM

Mám ráda Toma Hankse, v podstatě i Denzela Washingtona, vyzdvihuji to, že film ve své době rozvířil diskusi o minoritě a o vražedné nemoci, která zdaleka není problémem jen této minority, přesto všechno mi Philadelphia přijde jako jeden z nejpřeceňovanějších filmů posledních 20 let. ()

voltamper

Bez ohľadu na tému, ktorou sa film zaoberá, toto je skrátka umenie. Herecké, režisérske, hudobné, scenáristické. A vytvoriť niečo, čo tekto zapôsobí na diváka, je tiež umenie. ()

sako44

Říkal jsem si, dívat se na to když člověk přijde ze školy, no nevím, u takového drama nemůžu odpoledne vydržet, to chce v klidu pěkně večer před spaním, ať se to pak přes noc pěkně rozleží. Kdepak! Vynikající TOM HANKS a DEZEL WASHINGTON. A ten závěr? Poslouchat tu písničku, no přiznám, na kahánku jsem měl.... ()

Mischak

Když jsem film viděla poprvé, nefascinovalo mně jen téma HIV, nám do určité doby na našem území celkem tabu. Ale i herecké projevy obou protagonistů: Washingtona jsem viděla poprvé a ihned jsem si ho zamilovala. U Hankse to bylo jasné: stal se z něj velký pan herec. Film ukazuje co se stává, když ruku v ruce jde strach, předsudky i odsuzování... nejde o to, že je film dojemný, ale že se v něm mluví o věcech o kterých mluvit prostě stále odmítáme a ani se na ně nechceme koukat. Tak jsem ráda, že nám to ten Damme tak pěkně nandal a že jsme si mohli a můžeme ještě i dnes poslechnout skvělou hudbu Bruce Springsteena i jiných. ()

Mia.W

Tento príbeh je skvelý a tak ľudský... Nemám k tomu už viac slov: perfektné herecké výkony, nádherný príbeh, skvelá hudba. Takže odporúčam! ()

damapo

Film mě na začátku vtáhl do děje a i po prvním vkročení do soudní síně tempo neustávalo. Osud smrtelně nemocného mě držel v křesle. Ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že druhá půlka filmu je špatná. V soudní síni stále to samé a čím dál nudnější, mimo ni také nic zajímavého. Konec nijak nepřekvapil. ()

TeeToTaller

Bohužel jsem nedokázal během celého filmu odbourat srovnání s 12 Angry Men, kde jsem se výborně bavil po celou dobu. Philadelphia má pár hluchých míst, které kazí celkový dojem. Ovšem scény ze soudní síně stojí za to.... ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman