Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

missaak

podle me nejlepsi co "Pythonovci" spachali,ale to je mozna vec nazoru kozdopadne velmi koukatelna vec. Btw s dabingem si to snad ani nejde predstavit ten jazyk se musi vnimat! ()

Baudelaire

Komedií je moře. Těch dobrých je louže. Těch dobrých, které kvality dosahují nteligentním humorem a nikoliv jen jakousi potrhlostí, šíleností, nebo běžnými typy žertíků, je kapka. Život Briana do té kapky bezesporu patří. Opravdu mě to moc pobavilo a zároveň jsem obdivoval chytrost, možná až genialitu, s jakou je film udělán. ()

Daves97

Docela jsem přemýšlel, zda čtyři nebo pět hvězdiček. Ale takový film se nevidí každý den. Vtipné, trefné, skvělé. :-) ()

Firko

Sialenost? absurdita? : ) v kazdom pripade zabava! Vobec ma nepohorsoval, ani netrapil motiv filmu : ) Je to predsa komedia.A este k tomu Monty Python...Svoj ucel splnila a ja som sa nasmial az za : ) fakt vtipny filmik. ()

Adam's

Pro mne nezábavnější film všech dob. Pásmo příběhů z Nového zákona, které možná znáte (příchod tří králů, kázání na hoře, ukřižování atp.), tentokrát ale trochu jinak. Plus pár dosud neuvedených scén (kamenování, zachránění mesiáše mimozemšťany, ...). Z dnešního pohledu nelze pochopit, proč byl Život Briana v některých zemích zakázán. Snad jen proto, že je příliš vtipný... ()

PetrJulian

Tak jsem si po dlouhé době pustil video. Chtěl jsem to totiž vidět s dabingem, ale asi si pro srovnání pustím i DVD v originále. Jinak asi jsem výjimka, ale mě ani jako věřícího tento film neurazil. Beru to jako satiru a částečně parodii. Tahle sranda se mi zdála celkem vkusná a inteligentní, narozdíl od jiných pokusů Monty Pythona. ()

Fíma

Od Monty Python se mi tohle líbilo zdaleka nejvíc. Hlavně začátek. Ten konec se mi už zdál moc natahovaný, i když sebevražedné komando nemělo chybu. ()

p.i.t.b.u.l

Tento film jsem opět viděl až nedávno a to jen díky vysokému hodnocení v žebříčku filmů v CSFD. Nevím asi jsem ten humor nepochopil. Přiznám se, že jsem moc dílů Monthy Pythona neviděl, dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky. Ale tady jsem se místy trochu nudil. Neříkám, že tento film je špatný. Naopak, místy jsem se opravdu pobavil a některé scénky byly dost dobře vymyšlené. Vážím si taky nápadu, kde šestice herců hraje snad 40 postav. Docela se jim to povedlo. Humor, který zde použili mně není až tak cizí, nicméně mně to nějak zvlášť neohromilo. Pro milovníky Monthy Pythona je to velice povedený a určitě si přijdou na své. Pro nás obyčejné smrtelníky je to pohodový film pro zkrácení nudné chvíle. Bohužel jsem už viděl mnohem lepší komedie. A nemyslím tím, jen ty novější, ale taky ty starší data výroby. ()

infernet

Život Briana aneb jak se obyčejný "kluk" z Judee blbostí jiných a ne vlastní vinou na kříž dostal. Tohle dílo se směle a přitom chytře vysmívá slepému následování víry, takže je to pastva pro každého ateistu a nebo alespoň přemýšlivého skeptika. Bigotní věřící se asi jen pokřižuje a v lepším případě ironicky ušklíbne. Pro mě je to GENIÁLNÍ! P.s.:Hlavně se nekoukejte na dabovanou verzi! "Pojď Briane, nebo ho ukamenujou bez nás!!" ()

ChandlerBing

Jednoznačně nejlepší komedie od Monty Python. Pythonovskej humor je bezkonkurenční, přesto chápu, že mnoha lidem vůbec nesedne a nepřijde jim vtipný. Ovšem pro milovníky typických anglických surrealistických komedií je Life of Brian 94-minutovým orgasmem. ()

kaaamiiii

Lehké, příjemné, vtipné. Tohle je pro mě humor na úrovni té, abych se smála při každém zhlédnutí. Nemám co vytknout. ()

Exanimus

Jakožto velký ateista jsem se opravdu bavil a film splnil plně mé očekávní.. Monty Pythoni jsou prostě borci a nic jim není tabu. Pro mě jednoznačně nejlepší komedie vůbec! .. Jejich humor je opravdu na vysoké úrovni a né všem se může líbit.. "Vždy ber život z té lepší stránky" :) ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005