Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Master19

Čtyřicet dva let po premiéře jsem to konečně viděl celé. Inteligentní humor nemůže rozumné lidi urazit, proto je tento film pořád platný a je skvělý. ()

cross

Skvělá komedie s nepředstavitelným množstvím vtipů, které ale z mého pohledu něco chybí. Kdyby autoři trochu víc provázali příběh Briana a Ježíše, mohlo to být úplně o něčem jiném. ()

Spock

Film s prvky komedie, parodie a možná i trochou historického ponaučení, každopádně však jedna z nejlepších komedií vůbec. Dělat si legraci z vážných témat v tomto případě snad nikomu neuškodilo. Hlavou se mi honí množství scén k popukání, jako nejvtipnější scénku bych zřejmě nominoval „kamenování“. :-) ()

mcleod

Judea A.D. 33, Saturday afternoon, about tea time. Výborný film Monty Pythonů zesměšňující snad všechny blízkovýchodní náboženství, včetně náboženského fanatismu, modlářství nebo stádového následování, a politiku, včetně neschopných lídrů a uzurpátorů moci, kteří se vlády drží jen díky ještě větší neschopnosti odbojových politických skupin. Ale před hodnocením se zamysleme: Co pro nás kromě natočení Života Briana, Svatého Grálu, Smyslu života, Létajícího cirkusu, tedy nejgeniálnějšího humoru všech dob, Monty Pythoni kdy udělali? Let's go on stoning! ()

D28

Prečo nie je na svete viac ľudí typu MP?Bol by veselší,znesiteľnejší,snáď i rozumnejší..Ďakujem Pythonom za to,že mali tú drzosť a svoje nápady si nenechali pre seba,že mi opakovane spôsobili záchvaty smiechu a hlavne že ma upokojili,že nie som jediná s podobnými názormi.Forma,ktorou ich prezentujú,je šialená a nenapodobniteľná.A to je dobre. ()

toyrider

Jo, trapnost s vtipností jsou zase na miskách vah a vtip jistě převažuje, jinak by to nebyly ty 4, ale stejně tu k plnému hodnocení překáží občasná nuda nebo trapná scéna.Co se mi líbí jsou hojná vodítka k dnešní době a napadání jistých askpektů víry, viz ukázky co lidé považují za zázrak. ()

V.Silver

Díky tomuto filmu jsem hrdý na to, že jsem katolík - protože žádný jiný náboženství tak vynikající parodii prostě nemá :) Pythoni na svém vrcholu, sypou z rukávu jeden fórek za druhým a v českém podání to ještě umocňují vynikající titulky ("Nosál z Nosaretu", "Pyjus Čůvus", "Miminobijec"...). Dlouhou dobu jsem upřednostňoval Svatý grál, ale Brian nakonec převálcuje stejně všechno. 100% Zajímavé komentáře: Marigold, Galadriel ()

Vironey

No jo, tak jsem po několika letech odhodlaného vzdoru taky podlehla. První shlédnutí jsem jen nechápavě rozvlnila obočí, při druhém už jsem se s uznalým pokýváním smála na celé kolo a to třetí jsem strávila v dýchavičných křečích s urputnou snahou udržet moč. Ale na Létající cirkus se zatím stále nechytám, asi to musí ještě uzrát. "How should we fuck off, my Lord?" ()

šerminator

"Life is peace of shit, when you look at it" ... Geniální, dokonalé, absurdní. Asi nejlepší komedie co jsem kdy viděl, ale tento humor nemusí každému sedět. ()

vyfuk

Tento film je otec parodie. Je to král a zakladatel neofic. žánru jménem "parodie". Je to spíš trochu nesmyslné, ale když byla příležitost se zasmát - udělal jsem to a nasmál jsem se hodně. Nedivím se že film porušuje církevní zákony, já jsem pokřtění katolík, ale téměř vůbec na to nedám. Banality se staly něčím co z vaší bránice udělá fašírku. ()

TheRoller

"Life's a piece of shit, when you look at it." Jednotlivé scénky neprekonateľné. Vysvetlenie hyperbolou, ako vlastne funguje náboženstvo viac než presné. Ako celok to však nezafungovalo až tak pôsobivo. Za úžasnú úvodnú a ešte lepšiu záverečnú pieseň, ktorej minimálne melódiu, ak nie celú linku "Always look on the bright side of life", pozná snáď každý, nejde nedať minimálne 4*. P.S.: Zaujímavú asociáciu tvorí Život Briana s knihou Hlava XXII. Pokiaľ ste sa ani raz nezasmiali na Brianovi, kniha sa vám páčiť nebude. To isté platí naopak. Overené. ()

ghatos

Viděno po delším čase na Velikonoce 2018. Až bude sčítání lidu, tak už konečně vím, ke které církvi se přihlásím. Ano, bude to Brianova tykvová církev (rozhodně ne sandálová!). 93%. ()

Autogram

Podľa mňa nie celkom typickí Pytónovci, pretože majú dobrý príbeh, ktorý mali na čom založiť. Vznikajú tak dobre pochopiteľné fóry a niektoré situácie sú skutočne geniálne. Aj obyčajná rečová vada bola rozvedená do mnohominútových sekvencí, ktoré dokázali dobre pobaviť. Dnes už ani tá kontroverznosť filmu nie je taká horúca pri všetkom, čo sa valí z médií. Nesledujem Pytónovcov, nie som ani ich fanúšikom, ale toto sa vydarilo. ()

Jaro.Krafcik

86%? Ale no tak ľudia, zbožňujem dobré komedie ale toto mimo mňa, sila že už v roku 1979 si robili srandu z kresťanov. Monthy Python som videl iba svätý grál, bolo to priemerné, ale toto bol otras. Nechápem komu sa to môže páčiť, ale sto ľudí sto chutí, súhlasím s komentárom užívateľa T2, raz za čas majú jeho hodnotenia šmrnc, ako by on napísal s tými jeho zvláštnymi slovami v komentároch. Hviezdička za to, že televízia AMC neponúka reklamy. Inak pre mňa nepozerateľné. Je to škoda, lebo hodnotenie 5.222 ozaj pekne číslo. 1* ()

drackula

Množstvo trefnej satiry, ktorá je aplikovateľná aj na dnešnú dobu. Nemôžem povedať, že by som sa počas pozerania od smiechu nejako vyslovene váľal po zemi, ale suchý anglický humor mám rád a niekoľkokrát som fakt vybuchol. Top scéna je kameňovanie! A záverečné "Always look at the bright side of life" je strašne chytľavé a vystihuje to asi úplne všetko. :) 80% Netflix ()

Kroc

Bože, tak super film už sem dlouho neviděla.Skvělé,skvělé,skvělé.Hlavně parodizující prvky na Bibli.Nejvíc sem se nasmála při frontě na ukřižování :o) ()

MrMar

Nejlepší komedie všech dob! Pythoni se po hádkách u Svatého Grálu dali opět dohromady a stvořili tohle "božské" dílo. Lekce gramatiky u zdi římského paláce, Biggus Dickus, kamenování a hlavně závěrečná píseň, všechno scény, u kterých se směju pořád a pořád. A vtipné jsou i další okolnosti kolem filmu(například nahý Brian vylezl před nic netušící kompars, složený hlavně z muslimských žen, které se hned rozprchly domů vymýt si oči, nebo skupiny amerických ortodoxních křesťanů, které se u kin modlily za to, aby Brian neměl úspěch). Always look on the bright Side of Life! ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005