Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Honzíno

Rozhodně nejslabší z trojice klasických dlouhometrážních filmů Pythonů Smysl života, Grál a Brian (nepočítaje Hollywood, bo šlo v podstatě o souhrn scének již předvedených). Přesto všechno je Life of Brian téměř dokonalá zábava, kde se směšují všechny odnože humoru, jež zbožňuji. Pythoni jsou pro mě nepřekonaným vrcholem humoru. Miluju je. 90% ()

Hebča

Osobně mám radši Holy Grail, jehož ulítlost je dohnaná ad absurdum. Life of Brian mě vlastně baví jen díky té představě, co na to asi říkají věřící, protože větší zesměšnění křesťanství si neumím představit. Z tohoto pohledu je to geniální satira, možná nejgeniálnější všech dob. Bohužel (bohužel pro mě) některé vtípky mi nesedly tak, jak asi tvůrci zamýšleli, v určitých momentech jsem věděla, že bych se měla smát, ale nesmála jsem se. Naštěstí takových momentů nebylo zase tolik... tak mě nekamenujte! 1.3.2007 ()

plechulka

UPOZORNĚNÍ: Při "konzumaci" tohoto filmu nezaškodí mít alespoň základní znalosti bible a historie Středního východu cca okolo začátku našeho století aneb "Co nám kdy dali ti nablblý Římani?"" V SOUČASNÉ DOBĚ (KONEC R. 2018) BĚŽÍ FILM NA TV STANICI AMC S NAPROSTO ODFLÁKNUTOU ČESKOU MUTACÍ - DOPORUČUJI SEHNAT SI VERZI S TITULKY PETRA PALOUŠE!!! ()

Belbo

Proti Bibli? Spíš je to zesměšnění žídů a judaismu a společenského života v Palestýně v době Krista. ()

M-arta

Absolutně ulítlý situační humor, kde nic není nemožné... (Je vlastně vůbec něco, z čeho by si tahle partička nedokázala dělat srandu?) ()

capák

Další skvělý kousek Pythonů, který je opět nadupaný inteligentním humorem, skvělými dialogy, nezapomenutelnými hláškami, skvostnými hereckými výkony, perfektními narážkami na všechno možné a vynikající závěrečnou scénou s písní Erica Idla, která patří mezi nejoptimističtější skladby, které znám. Film tentokrát obsahuje ucelený děj, který sice neumožňuje naplno rozvinout rozmanitost nápadů Cleese a spol., na druhou stranu v něm slabších gagů najdeme jen velmi pomálu, a smát se tak budete od začátku až do konce. Pokud máte rádi britský humor, neměli byste díla téhle party minout. ()

ivan_drago

Nasnášim církev a náboženství a jsem rád, že si z toho, a obzvlášť Pythoni, dělaj prdel. V dnešní době sice né už tak kontroverzní, ale stále úderný a nadčasový klenot, stejně jako ostatní pecky od Pythonů. Nejsem si jistej, že někdo, někdy bude takhle vtipnej... ()

SG_ever

Těsně na hraně mezi čtyřmi a pěti. Úžasný ""epos"", který nenechává nit suchou na žádném dogmatu a pořádně si rýpne, i když je veskrze mnohem "pobožnější" , než dnešní pojetí víry. (85%) ()

DivX

Bezkonkurenčně nejlepší Monty Python který byl natočen, oproti filmu Monty Pythonův smysl života, který jsem moc nedával. U scény s ukamenováním jsem se dlouho tak nebavil. 80% ()

Mrkvič

Největší dílo Monty Pythonů. Je to ještě velmi silná skvadra (Chapman, Cleese, Gilliam, Idle, Jones a Palin). Navíc v plné síle. Humor je po stém přeprání kde kým sice místy už trochu trapný, ale v době vzniku to jistě byl unikát. Stejně je tam ale tolik humoru, který dodnes nemá obdoby. Trefování se do křesťanství je také něco fantastického! Bvájen, kamenování nebo zpívání po ukřižování pro mě budou navždy nezapomenutelné scény. ()

Liznic

Pythony si pamatuju už od mala z televize, navíc spolužáci pravidelně vykládali, co se jim na každém díle vysílaném v pátek večer na ČT2 líbilo. Taky jsem to párkrát zkusil, ale přiznám se, že ministerstvo divné chůze, ani nikým nikdy nečekaná španělská inkvizice mne za srdce nezvali. Podobné to bylo s filmem Život Briana. S tím, co se odehrává na plátně, nemám vážnější problém a film ubíhá celkem svižným tempem a až na pár míst mě nezačal vyloženě nudit. Nepochybuju o tom, že za filmem je obrovský kus práce, co se týče všemožných drobností a vtípků, to je ostatně na plátně vidět. Ale jak se zpívá na samém závěru filmu „Always look on the bright side of life!“ A já při této písničce myslel jen na to, až si večer pustím nějaký jiný film, který mne snad bude bavit více, než tohle. ()

Dado

Začnem negatívnejšie - Život Briana má pár hluchých miest, ktoré ale nebudem kvôli nechcenému prezradeniu deja (a pre obavy z toho, že by v tom niektorí fanúšikovia videli rúhanie) konkretizovať a ktoré mi, aspoň zatiaľ, nedovolia siahnuť po ešte vyššom hodnotení. Tie sa však v záplave vynaliezavých, trúfalých a predovšetkým nesmierne vtipných hlášok a výstupov strácajú ako rešpekt ľudu voči Pilátovi Pontskému, zúfalo sľubujúcemu "puepustenie niektouého z odsúdencov." V porovnaní s nekonzistentným a skôr trápnym Svätým grálom diametrálne odlišný zážitok, po ktorom mám nutkanie v čo najbližšej dobe siahnuť po ďalšom kúsku z dielne Monty Python. (85%) ()

gjjm

Možná, kdyby se každý vtip, který má trochu potenciál (Bigus Dickus, lekce latiny) neopakoval osmkrát a nakonec nevyzněl do ztracena, docela by se mi to líbilo...možná, ale asi jsou na mě pajtni prostě příliš inteligentní humor. Ač mám proti křesťanství mnohem méně námitek, než většina současné populace, dokážu přežít jeho vtipnou parodii. Ale pořád nevidím důvod, proč bych si měl vážit jeho upřímně řečeno debilní parodie. P. S. Je zvláštní, že některé scénky z této (dost podprůměrné) komedie vyznívají jako (trapná) parodie na Scorseseho Poslední pokušení Krista, které vzniklo později. ()

Jazzzz

Teď asi urazím mnoho fanoušku Monty Pythonu, ale bohužel film neschledávám nijak výjmenčným. Ano je vtipný, ale vtipných komedií je kvanta, snad jsem povrchní, nebo omezený ale mě přišli některé pokusy o vtipnost až příliš trapné až kýčovité (dnešní parodie, které jsou za svoji vtipnost za každou cenu kritizovány, tak za tu je tento film chválen)... Možná se zdám být člověkem ortodoxně věřícím, ale nikoli jsem na svůj z naturalismu a atomismu praměnící ateismus a fatalismus celkem pyšný... Nejde o to, že bych se cítil nějak dotčen zesměšňením tematiky těch prasvatých textů ba naopak to je to co mě nutí dát alespoň tři hvězdičky. Možná bych měl zohlednit, že tento film je z roku 1979 a tudíž většina vtipů, které mě přišli ohrané byli nejspíš v tomto filmu použity poprvé, bohužel já tento film viděl až teď a opravdu z něj nejsem nijak nakřivo... Mě bohužel nezbývá než dodat, že pokud jak zde mnozí píší a jak z hodnocení pramení je toto jeden z nejlepších filmu MP, pak se obávám těch dalších a nevím zda je vůbec chci vidět.. ()

uhlajz

Parodie patří k mým nejméně oblíbeným žánrům, nicméně musím uznat, že pár vtipů bylo opravdu povedených... ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005