Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Helldo

Neskutečná "kravina" dělající si srandu snad ze všeho a nejenom toho, co se církve týká, ale opravdu ze všeho. To vše se děje prostřednictvím až neuvěřitelně tupého humoru, plného přiblblých gagů a absurdních vtípků, které zkrátka můžete odsuzovat nebo vyzdvihovat. Každopádně se však musí uznat, že to určitě něco do sebe má... ()

Vrata88

Inteligentní a vtipná komedie s typicky suchým anglickým humorem, troufám si říct, že je to jedna z nejlepších komedií jaká kdy byla natočená. Už od první scény je jasné, že těch šest „šašků“ se nebojí dělat si srandu nejen z tak vážného tématu jako je narození Ježíše Krista, pak se to rozjede do stylu, za který by se nestiděl ani S.B.Cohen. Jakmile Brian vyroste, lepí se něj jeden problém za druhým až to nakonec vyústí v .......... Co se týče stylu, tak by se dalo říct, že je to natočené podle vzorce : střídají se úseky, kdy se tvůrci zaměřují na vyprávění příběhu (ty jsou tam spíše od toho aby to o něčem bylo, během těhle částí je to na poměry filmu spíše průměrná sranda) a úseky, které jsou přímočarým a nemilosrdným útokem na bránici, kdy vás to až rozbrečí smíchy. Všechno se to uzavře optimistickou písničkou, se kterou se Pythoni dostali až na závěrečný ceremoniál 30. LOH. A nejpovedenější scény? Útok sebevražedného komanda a šišlající „císař“. ()

ladno

Absurdita absurdít. Som rád, že som po pomerne nezáživnom Zmysle života dal Pythonom druhú šancu. Pwoste fom fa fýbowne zafmial. ()

El-Barto

Absudrní a bizarní humor mám obvykle hodně rád, ale u pro mě prvních Pythonů jsem se nebavil tolik, jak jsem čekal. Rozhodně to s nima ještě zkusím a i na Život Briana se někdy snad podívám znovu. ()

PanTumnus

o něco horší než svatý grál. opět pár naprosto nehorázně absurdních scén (mimozemšťané třeba) a tentokrát i nudných a nezábavných scén (každá scéna porady unie pro... pche, teď nevím jak se jmenovali) každopádně mi taky přišlo že se snímek občas vlekl a občas se pythonové nechali až příliš unést štědrým rozpočtem. přesto se zde najde plno geniálních a skrz na skrz vypointovaných scén (hned ta úvodní třeba) které tuto komedii pozvedají a dělají z ní příjemný snímek pro zkouknutí třeba když je vám smutno :( ()

kamigava

Opravdu jsem nečekal takovou ironickou komedii! :) :D OSHO by měl z této parodie Judaismu radost. V originále je to nej. Nejlepší scény: lekce latiny pro Briana, Caesarův Biggus Dickus. Můj teprve první film Monty Pythona, tak doufám, že další budou stejně praštěný a plné sarkasmu. Paráda! ()

gonga

Přišel jsem, viděl jsem, nepochopil jsem , odcházím. To má být vtipné? To má být rouhačské? To má být film, který nadzvedl církevní hodnostáře? Vždyť je to krotké, zoufale nevtipné, nudné...Ano, minul mě MP humor, zcela a dokonale, nic mi neříká a nikdy říkat nebude. ()

ASSBURGER

Pre kresťanov ktorý silno veria by to bolo hriechom pozerať tento film ale pre niekoho ako som napr. ja je to k popukaniu perfektná komédia. Podľa mňa to je zo série Monty Python najlepšia časť a aj najlepšia zostane. Jednoznačne 5/5. ()

Bozvav

Za mne velmi dobré. Film skvěle funguje jako recese a zároveň vůbec není hloupý. Nejsem nijak zvláště příznivcem Monty P., ale toto se povedlo na jedničku. Závěrečná písnička chytlavá. Za mne 80%. ()

warrenur

Plne genialnych skec-ov mnou tak oblubeneho britskeho humoru. Pre neznalych legendy Monty-Python-ov odporucam pozriet ako prvy. Suslavy cisar a cringe jeho strazcov, porusenie 18-mesacneho slubu mlcanlivosti, ukecana podvratna teroristicka bunka, sandala, ci tekvica hodna nasledovania, vyuka v pravopise od rimskeho legionara, kozmicka lod a dost a dost dalsich, plus samozrejme "Always look at the bright sight of life...song v zavere. Pecka..odporucam. Je mozne, ze sa k v Monty-filmom budete stale vracat, ked vam dany zaner chyba v sucasnej kinematografii. ;) ()

mls

Jednoznačne najlepší Pythóni a asi najlepšia komédia akú som videl. Okrem rakety sa navyše vyvarovali absolútnych nezmysleností, čo je asi dosť rarita. ()

Gumby

"You are all individuals!" - "Yes, we are all individuals!!!" - "im not." - to je pro me killer joke :), stejne jako celá, geniálně gradující, "biggusdickus" scéna...a vůbec, jak už tu někdo psal, celý film je jedna velká hláška :) - A ten závěr jen tak něco v kinematografii nepředčí......ALLWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE...tuduu-duduu-duduuddududyduu :)) ()

lsd

Myslím že varování, která měla některá kina před tím že film je až nebezpečně vtipný, byla oprávněná. Jedna geniální scéna střídá druhou a život Briana nemá žádné hluché místo jako některé gagy v Létajícím cirkusu. No a geniální písničky tomu dávájí korunu. Always look... mi vždy dodá dobrou náladu. ()

gombarix

Většina scén je natolik geniálních, že těch pár slabých momentů (vesměs když se autoři pokoušejí o nějaké hlubší vyznění či romantiku) působí přímo drtivě. A závěrečná odrhovačka "Always look on a bróóit sóid of lojf" mi teda moc nesedla. Takže 4*? - Tady máte. - Cože? Smlouvat se nebude? ()

MartinX.

Síla Monty Pythonů spočívala mimo jiné v tom, že mnohostranné talenty protagonistů skupiny se v nejlepších momentech umocňovaly. Život Briana je asi nejkondenzovanější příklad takové synergie, doporučuji tak tři shlédnutí, aby si člověk celou parádu užil. ()

Adm.Nelson

Spomínam si na to, ako nám s kamarátom tiekli obrovské slzy od smiechu a zvíjali sme sa v strašných kŕčoch na Piovi Čúrovi. A jedno z mojich životných kréd je - Always look on the bright side of life :) 10/10 ()

S.Dedalus

Nepotřebuje komentář, snad jen, že kromě všech předností, které kdy byly Brianovi vypočítány, mě tento film naučil nepravidelné časování eo, ire, i když jen v praesentu. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005