Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Magggie

Život Briana lze pouze milovat nebo nenávidět.. Buď se smíchy válíte po podlaze nebo vám to připadá neskutečně trapné. Já patřím jednoznačně k té první skupině...Mám pocit, že tenhle film prostě nejde dost dobře okomentovat...to prostě musíte vidět! ()

m4xp4yn3

Nejkonzistentnější Pythonovský film, prakticky jediný s poctivým dějem. Není zde jediného hluchého místa, od začátku do konce nás krmí humorem nejvyšší kvality. "You´re all individuals!" "Yes, we are all individuals!" "I´m not." ()

Arequipa

Ze tří Monthy Pythonů, které jsem viděl (další byly Smysl života a Svatý Grál) je tenhle nejlepší. Tenhle humor nesedne každému, ale pokud nejste věřící, případně věřící dokážící se nadnést nad nárážky na církev, budete se za břicho popadat. JEHOVA!!! ()

Sosak

Hohó, Monty Pythoni jsou v Životu Briana skutečně ve fromě. Navíc se film tváří celkem i historicky správně (co se kostýmů prostředí týče) a ty frky jsou fakt "kůl". Pokud nejste věřící a máte rádi pythonovský styl zábavy, tak u toho puknete... ()

Tyna31

Ach můj Bože! :D Tohle je dokonalost, rozptýlení na špatnou náladu, protože Always look on the bright side of life:) ()

Chrizo

Tento film mě převedl na víru. Modleme se k tobě ó mocný Briane. Jeden z nejvtipnějších filmů, který byl stvořen a z kterého dnes čerpají pomalu všechny sitcomy. Teď mě omluvte, jdu se na to kouknout znovu snad mi neodejde bránice. ()

Jindra99

Tohle považuji společně s Bláznivou střelou za nejlepší komedii vůbec. A divíte se? -Ten malý lotv má kuváž. -Co má pane? -Kuváž! -Ano pane to má pane! -Nene kuváž svdnatost i kus tvoufalosti. -Ooo asi tak 11 pane. :D ()

Manhatten

Příběh obyčejného muže, který nechtěl být mesiášem (He´s not the messiah, He's a Very Naughty Boy), ale nikdo ho neslyšel. To nejlepší z Monty Phyton´s nabízí nekonečně mnoho geniálních hlášek. A ve chvíli, kdy se římští vojáci nevydrží nesmát muži s nejvtipnějším jménem v římském impériu (snad až na jméno jeho ženy) jsem už zase unešen a tvrdím, že je to nejlepší komedie na světě. Jasně že sem tam to někomu může připadat už moc, ale ve chvíli, kdy to Eric Idle zakončí Always look on the bright side of life..., bych jim odpustil snad všechno. ()

cyright

Neuvěřitelně trefné, majestátně nadčasové a tak nějak akurátně dojemné. Tenhle film si nedělá legraci z Boha ani z náboženství. Tenhle film si dělá legraci z lidí a jejich pečlivě pěstované hlouposti a pokrytectví . A to dokonale. Svatá pravda nakonec: Always look on the bright side of life. A teď mě omluvte, musím se pomodlit k Brianovi. ()

teyra

Přehlídka krásně třaskavého inteligentního absurdního humoru, jemuž zde doslova není nic svaté. Dovádivé řádění nad ježíšovskou legendou vrcholí bujnými vtípky na morbidní kult ukřižování, stádnost následovatelů a nesmyslnost tzv. šifrovaných poselství. Sám Ježíš a jeho učení přímo zesměšněn není, což filmu dodává napětí. Křesťanskou linii doplňuje stejně břitké karikování národně osvobozeneckého boje v podobě židovského odboje. Bojím se, že se mi četba evangelií už navždy bude zasazovat do báječně rouhačských reálií pythonovské Galileje. ()

kikikrikri

Je to sice krávovina na "entou" ale má neskutečný charisma. Nejvíc mě zaujal podtext typu...dav pronásledující "Mesiáše" a následná omáčka v podobě Brianových "zázraků". Skvělá parodie na tehdejší dobu. U tohodle snímku se zaručeně zasmějete :) Ps. Až někdy potkáte Pyjuse Čůwuse tak se mu radši moc nesmějte :D ()

High.Hopes

Pro mě absolutně nejlepší komedie všech dob. Inteligentní parodie, která nemá úctu k ničemu a nikomu (kupodivu s výjimkou Ježíše). Spory o nejlepší scénu/hlášku asi nikdy neskončí, záběr pythonovského humoru je dost široký, a tak si každý ve filmu najde tu svojí. "All right, I am the Messiah. Now, fuck off!" ()

Mira90

Dokonalé, nejlepší historický film ever! ;-) Briana celý život považovali za někoho jiného, kým nebyl a ani nechtěl být - za syna Božího, spasitele, Žida, Římana, mesiáše...a on to byl jenom Brian, řečený Brian. Pro neznalé to je jistě nadprůměrná komedie, ovšem pro ty, kteří si uvědomí skryté souvislosti, to je grandiozní satira. A ty já rád. ()

BigBang

Veledílo světového formátu. Jeho rozbor patří spíš jako téma diplomové práce někoho, kdo se tím zabývá seriózně, než na můj výkřik. Inteleketuelní, a přesto zábavné a opakovaně dívatelné. Obsahuje moudré postřehy o mnoha fenoménech, které byly vyjádřeny takto pregnantně a názorně poprvé. Mnohé z nich se staly příslovečnými: například scéna schůze podvratné organizace za osvobození Judeje s debatou o sektářství v amfiteátru. Stejně tak diskuse o tom, co přinesla římská okupace. Asi nejen pro mě je Źivot Brian nejsrozumitelnějším pojetím Kristovy doby z pohledu dnešního člověka. Osobně však vyznění díla nepovažuji za nějak silně protináboženské (ale ani pro-náboženské). ()

sehe

Moje prvé stretnutie s Monty Pythonami a rovno taká pecka.Verím,že sa im pomocou tohto filmu podarilo po 2000 rokoch zjednotiť všetky existujúce cirkvi,aby protestovali proti Life of Brian.Najlepšie z tejto skvelej komédie vyšli Rimania. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005