poster

Tintinova dobrodružství

 • USA

  The Adventures of Tintin

 • USA

  The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

 • Slovensko

  Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  ***

  na to, ze nemam rada rozpravky a Tintin mi donedavna ani nic nehovoril musim povedat, ze som sa vyborne bavila. Je to samozrejme taka jednohubka pre nenarocneho divaka, ale Thomson a Thompson a Kapitan Treska su uzasne a velmi vtipne manicky, kvoli ktorym sa tato dobrodruzna jazda oplati vidiet. Podotykam, ze samozrejme nie v dabingu :) Stevenovi sa zase nieco podarilo a som rada, ze si tym zaroven aj splnil svoj detsky sen. No ale Steven, teraz uz pekne sup, sup spat k pravej filmarcine :D(12.11.2011)

 • Nathalie
  ***

  Mozna je Tintin prilis vernou poctou predloze, nez aby dokazal prorazit komiksovou stenu svyho charakteru. Tam, kde je Indy muz z masa a kosti, je Tintin jen nevyraznym zrzavym chlapcem z papiru. Spielberg je stale ten hravy vizualni kejklir a bravurne prolamuje dalsi technologicke hranice, ale pod povrchem napadite prace s filmovou reci se skryva detsky prosta latka, ktere chybi podvratny humor, narazky pro dospele i emoce, ktere nas nuti zatinat prsty do sedacky a trast se strachy o naseho hrdinu, ktery uz-uz pada do propasti. O necem svedci, ze jsem se z apatie probouzela vyhradne na sceny se psem, ptakem zaporakem nebo (T)kadlecem na druhou. 6/10(4.11.2011)

 • Tosim
  ****

  Souhlasím se Spielbergovým pomrkáváním a hračičkovstvím, jen ten příběh mě v podstatě vůbec nezajímal, nudil jsem se asi jako u Kukyho, i když filmově se to nedá srovnávat. Takový polodětský/polodospělý animovaný, v citlivé 3D formě natočený Indiana Jones pro prepubertální věk, který došel do tři čtvrtě cesty. 70%.(22.11.2011)

 • berg.12
  *****

  Stokrát raději zabloudím do Spielbergova muzea než se brouzdat vodami současného mainstreamu. Jen málo filmařů má takové pochopení pro to, k čemu slouží filmové triky a filmová technologie. Na rozdíl od Zemeckise, který zůstal v pozici divácky nepřijatých experimentů, Spielberg dokonalým setřením hranice mezi animovaným a hraným filmem míří k úplně nové stylizaci. Vedle Tintina se mohou všechny komiksové filmy poslední dekády jít vycpat.(10.11.2011)

 • Cival
  ***

  70%. Ani v IMAXu Tintin úplně nestrhl a naopak vcelku rychle šumí z hlavy. Možná mistrovsky zrealizovaný (oslňující animace, moudré užití 3D, naplno válící virtuální kamera, hravá hudba a božská akce v Maroku), ale ve výsledku i bezpohlavní, trochu sterilní a paměťová centra míjející blockbuster. Kombinace plochých a umělých postav s uspěchaným a nahňácaným dějem si bere svou daň - a naplno ji neproplatí ani Spielbergova řemeslná výjimečnost. Díky alespoň za to, že tvůrci naplno využili možností formátu co se týče rozmáchlosti své show, jen se jim to změnilo v trochu jednorozměrné a uskákané klukovské skotačení.(29.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace