Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Achjo. Pozitivní ohlasy kecaly. [Kino, 2D v originálním znění](17.11.2011)

Jo tak takhle se na to musi, naprosto perfektni animak. Pribeh sice neprinasi nic noveho, takovej mix mezi Indiana Jonesem, Flynnem Carsenem a podobnejma, s uvodnima titulkama pripominajicima Chyt me, kdyz to dokazes, ale krome toho si nemam na co stezovat. Animace vam naprosto vyrazi dech, nic lepsiho jsem asi jeste nevidel, navic bezchybne vystihnuta hranice mezi jeste precejen kreslenou postavou a realnou animaci, takze postavy nepusobi nejakym zmutovanym dojmem, ale naprosto prirozene. Navic i ten nejmensi detail v pozadi neni nijak odflaklej a vypada to proste nadherne. Film navic hodne svizne odsejpa, nikde zbytecne nedrhne a kazdej dialog vyvazi nejaka akce, ktera je castokrat docela originalni a hlavne choreograficky vypiplana do nejmensiho detailu. No a film se ani nebere zase uplne smrtelne vazne, takze neni nouze ani o spoustu forku a jako celek to je akcni a zabavny dobrodruzstvi a ja jsem naprosto spokojenej, jako uz jsem dlouho u Spielberga nebyl.(5.3.2012)

Spielbergovi prestávka od rodinných filmov prospela a servíruje nám jedno z najlepších dobrodružstiev za posledné roky, pre všetky vekové kategórie. A aj keď som nemal šancu vychutnať tretí formát, tak zábava to bola naozaj veľkolepá. Vtipy a hlášky fungujú, či už tie slovné alebo vizuálne, režisérsky veľmi oku lahodiace, je to akčné, je tam humor, rozprávkovosť, proste rozkošné prevedenie viac-žánrovej zábavy. Verím, že postava Tintina je natoľko rozmanitá a jeho dobrodružstvá natoľko početné, že pokračovanie na seba nenechá dlho čakať. 90%.(12.11.2013)

Nebudu popisovat, jak moc to bylo vizuálně úchvatné, dějově zajímavé, rezisérsky zmáknuté a bla bla bla vynikající. Stačí, když jen poznamenám, že to byl skvělý filmový zážitek. Nebýt těch drobných humorů, asi by mě to ale zas tolik nezajímalo. Hodnotím přesto kladně, protože komiks samotný mě nikdy tolik nebavil, neboťjsem si to nikdy nedokázal představit tak, jak to za mě udělal Spielberg.(25.4.2012)

Souhlasím se Spielbergovým pomrkáváním a hračičkovstvím, jen ten příběh mě v podstatě vůbec nezajímal, nudil jsem se asi jako u Kukyho, i když filmově se to nedá srovnávat. Takový polodětský/polodospělý animovaný, v citlivé 3D formě natočený Indiana Jones pro prepubertální věk, který došel do tři čtvrtě cesty. 70%.(22.11.2011)