Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Nejlepší Spielberg? Stěží... Nejzábavnější? Dost možná... Nejhravější? Suverénně! Spielbergovy inscenašní schopnosti jsou fascinující a i když propojení děje občas není úplně nejelegantnější (tohle že psal TEN Moffat?), hravost a dobrodružný feeling tohohle filmu nemají obdoby. Destrukce Maroka je FUCKING EPIC!(24.11.2011)

Nechtěl bych, aby se mi mladistvý reportér Tintin zavěsil na stopu. On je totiž neprůstřelný, má psa a zná někoho, kdo umí bojovat ramenem jeřábu. Mne by tedy investigativně odhalil hned, ale pak bych se patrně neudržel a naplácal bych mu na holou. Lotr Sacharin na to však nemá ďábelské schopnosti a tak jsem zaznamenal dietně zábavnou podívanou, kterou nad hladinou průměru držel pouze vynikající notorický kapitán Archibald Haddock.(22.3.2015)

Mozna je Tintin prilis vernou poctou predloze, nez aby dokazal prorazit komiksovou stenu svyho charakteru. Tam, kde je Indy muz z masa a kosti, je Tintin jen nevyraznym zrzavym chlapcem z papiru. Spielberg je stale ten hravy vizualni kejklir a bravurne prolamuje dalsi technologicke hranice, ale pod povrchem napadite prace s filmovou reci se skryva detsky prosta latka, ktere chybi podvratny humor, narazky pro dospele i emoce, ktere nas nuti zatinat prsty do sedacky a trast se strachy o naseho hrdinu, ktery uz-uz pada do propasti. O necem svedci, ze jsem se z apatie probouzela vyhradne na sceny se psem, ptakem zaporakem nebo (T)kadlecem na druhou. 6/10(4.11.2011)

Tinindytin. Takové bijáky se dnes již/ještě moc netočí. "Již" představuje hravou, nápaditou, dobrodružnou a jiskřičku dětské nadšenosti vykřesávající podívanou; prostě tu pravou nadčasově spielbergovsky-jonesovskou šestákovou zábavu. A "ještě" v tomto případě představuje snímek, kde není technická stránka pouze laciným pozlátkem, ale slouží ve všech (tvůrčích i diváckých) ohledech pro dobro filmu. A spíše než o zdařilém třidéčku to platí o možnostech volné kamery. Jediný; pohříchu však zcela zásadní; zádrhel je nevýrazný hlavní hrdina. Což byl sice problém už i u předloh, ale tady je to ještě markantnější a Tintin se tak jen nedůstojně krčí ve stínu dua Filuta/Haddock. Hodnocení OST: 3/5(26.10.2011)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $77,591,831Tržby Celosvetovo $373,993,951Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,172,248 //počet predaných kusov 646,648Tržby za predaj DVD v USA $15,027,409 //počet predaných kusov 954,418║ __JAZDA!!! Od začiatku po koniec neskutočná dobrodružná JAZDA__ Steven Spielberg ako utrhnutí z reťaze si vynahrádza poslabšieho Indiana Jonesa 4, v Tintinovi to rozbalil na plné obrátky. Pri pozeraní máte pocit že to netrvá niečo cez jednu a pól hodiny ale ráz toľko, neskutočne nabitý film, ktorý nenechá sledujúceho vydýchnuť. Úvod nemohol byť ani lepší, Spielberg s úctov predáva Tintina do 3D rozmeru s tým že nám ho ukáže aj v klasickej animovanej podobe, postavičkám nechýba nič z toho čo poznáme z detektívne ladeného animovaného seriálu z 90rokov a ani zo starších animovaných filmov(60roky). Taktiež vystihol ľahkosť prevedenia v rámci úžasnej odľahčenej zábavnosti, akcia tu sedí doslova nadrozmerne a hlavne pasáž u sultána, kde prichádza na zbesilý lov o tajné odkazy z modelov lodí, ktorá je dych vyrážajúca. Spielberg a jeho tvorivý tím si poradil s ponúknutou látkou maximálne obratne a za celý čas nepríde na žiadnu slabšiu chvíľku, neustále má čím dej a samotné postavy zaujať. /videl v kine 3D verziu: 100%/ //tradične skvelý Slovenský dabing// /videl v kine 2D verziu: 100%/ __samozrejme aj v 2D pôsobivé ale 3D tomu dodáva len punc na vrch!__ __jednoznačne najlepšia počítačovo animovaná rozprávka roka 2011__ a po AVATARovi druhý najlepšie počítačovo spracovaný film v 3D, Weta Digital valí na plné obrátky(6.11.2011)