John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

MATADOR

Uff, tak kdyby se tohle jmenovalo třeba ... Psycho, tak mi to nebude dělat nejmenší problém. Protože tohle dílko je vážně psycho. Je na vygradování postavené a to je právě to, čím je Sirotek zajímavý. První půlhodinka by se hodila spíše do nějaké Ordinace, nebo Ulice, ale to co se začně dít později se prostě nedá nazvat jinak než hnus. I když mám rád filmy, ve kterých je nějaký hnusák tak odpornej, že bych ho nejradši uškrtil sám, tak tady jsem tak silný pocit neměl, ale i tak jsem jí přál jen to nejhorší. O závěru ani nemluvím, je totiž dobrý, zajímavý a pochopitelný, protože to, co Vám celou dobu vrtalo hlavou se vyřeší v pár okamžicích a je to vážně něco. ()

Hadža

Takove milacka mit doma ,to musi byt parada!Devcatko s dobrym vychovanim a vystupovanim ,sice trosku staromodni na dnesni dobu,ale jinak skvely prirustek do rodiny!A ejhle,ze by nebyla az tak dokonala,nebo jen matka nezvlada boj se svymi demony?Vyborne vygradovane drama od zacatku do konce,jen ocekavame co nase "mala" Esther jeste dokaze.... ()

Desperado

Som rád, že Serra nerezignoval na hlúpu a lacnú vyvražďovačku s adolescentom v zápornej úlohe, ale že aj okrem slušnej a tenznej atmosféry ponúka aj dobre napísané postavy, s ktorými sa dá ľahšie identifikovať a buď sympatizovať s nimi alebo ich nenávidieť. Takáto interaktivita ma potešila, na čom majú nemalú zásluhu aj dobre vybraní herci. Čo však scenáristom neviem odpustiť, je klišoidný záver, ktorému sa tak statočne dokázal po ten čas vyhýbať. ()

Thomassi

Jaume Collet - Serra natočil velmi kvalitní horor o devítileté holce, kterou adoptuje mladý pár. Ovšem její minulost je poněkud temnější, než si kdokoliv dokáže představit. Issabelle Fuhrman v roli Ester podala špičkový výkon, za který se nemusí stydět kde jaká hvězda. Ta holka byla natolik zvláštní, s ničím nemazlící, že její postavu jsem žral. Takového zabijáka jsem snad ještě nikde neviděl. Říkal jsem si, že to ruské děvče dokáže snad všechno, od ovládaní zbrání (ta scénka, kdy si chtěla zahrát ruskou ruletu, to byl zážitek) po řízení. Její postava byla perfektně vykreslena a ještě lépe zahrána. Jedna z nejlepších dětských rolí. Nesmím zapomenout i na dvojici Farmiga a Sarsgaard v roli rodičů, kteří byli taky skvělí. Potěšila mě i menší role Karla Rodena. Co mě tak trošku vadilo, byla delší stopáž. Ale na druhou stranu, že by tam bylo nějaké nudné místo, to se říct nedá. Pro mě jsou to 4* jak vyšité. ()

Herr_Flick

Psychologický thriller nebo horor? Na tom vůbec nesejde. Co se to děje s tvorbou v těchto žánrech, to je neuvěřitelné. Vždyť je tak kolikrát nemůžeš ani nazvat. U hororu nebo thrilleru ti má bušit srdce, až ho slyšíš, má ti běhat mráz po zádech a tuhnout krev v žilách. Napětím! Rozhodně to nemá být o zvedání žaludku prostřednictvím nechutných záběrů. Dávám 1 za to, že filmaři dokázali, aby mě ta nevím kolikatiletá nadržená svině dokázala celou dobu srát, 2 za famózní konec s Karlem Rodenem. Za podařených 15 minut ze 120ti opravdu víc nemůžu. 70% ()

katuska138

Umět tak manipulovat lidma stejně jako to dokázala ona, to by bylo něco. Ale mezi horory bych tenhle film rozhodně nezařadila. Spíš taková celkem účinná antikoncepce, myslím, že si radši pořídím psa. ()

Helo

Snad nejlepší horor tohoto typu, který jsem kdy viděl, i když to vlastně ani není horor. Bude to znít blbě, ale díky tomuhle filmu jsem se až ve dvaadvaceti letech poprvé bál dětské prolézačky. Jen škoda toho konce, hodila by se k tomu nějaká rázná pointa, ale to už je jen malý detail, který výsledný dojem nijak neovlivní. ()

Chatterer

Konečně letos vyšel pořádný hororový thriller. Velice zajímavě natočený a celkem se mi líbila zápletka. Musím vyzdvinout herečku v roli Esther. Five stars ()

beran-ek

Napínavá a strhující podívaná.. Kamera nestaví na tom, že zvážní hudbu a za dveřma se najednou objeví vrah.. ale naopak.. Sice je tu jako vždy až moc vydramatizovaný a předvídatelný závěr, ale přesto v tomto žánru určitě doporučuji! ()

salalala

Pro mě rozhodně obrovské překvapení. Orphan má vynikající atmosféru, je velmi dobře zrežírovaný a hlavně má úžasné představitele hlavních rolí. Vyniká samozřejmě Isabelle Fuhrman, která je neskutečně děsivá a z jejího výkonu jde mráz po zádech, je až s podivem, jak to dívka v jejím věku zvládla. I ostatní dětské role jsou dobře obsazené, Saarsgard s Farmigou odvádějí dobré výkony, i když mužský představitel je značně limitován scénářem, který z něj dělá až příliš velkého hlupáka. Roden je jen příjemnou třešničkou na dortu. Funguje tu i hudba, Collet - Serrovi to tady tedy sedlo. Jednu hvězdičku ubírá až příliš klišovitý závěr a místy neuvěřitelná hloupost otce rodiny, na druhou stranu je tu pro mě velmi překvapivá pointa, která všechny nelogičnosti popře a vysvětlí. Velmi dobrý thriller, který mě příjemně překvapil, škoda jen, že není moc známý. 80% ()

CageDepp

Isabelle Fuhrman na mě ze začátku velice zapůsobila, ale pak mě to nějak přestalo bavit. Z tohodle měl být spíš pěkný rodinný film než takový masakr. ()

FilmFan24

Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Napínavý psychothrillet s obehranou zápletkou, který je přesto originální každým coulem. No kdo by to byl řekl, že malá roztomilá holčička, kterou adoptovala rodina, kde snad každý má nějaký problém, bude taková mrcha. Hra, plná zvratů, kde malá Esther (výborná Isabelle Fuhrman) dokáže využít a patřičně zneužít problémy rodičů ke svým potřebám. Vera Farmiga v roli matky, která měla problémy s alhoholem a nikdo jí nevěří (sakra už by měla dostat Oscara) je ochotna za každou cenu chránit své vlastní děti před stále narůstajícím nebezpečím. Tradičně dobrý Peter Sarsgaard ( jak to jen ten chlap dělá, že ať v kladné roli či jako hajzlík je vždy dobrý) a mrazivá hudba Johnna Ottmana to jsou další plusy tohoto nadprůměrného filmu. ()

runner85

Mrazivé ! A tým nemyslím zimnú krajinku ale to čo na nás film hrá, ono to nie je ani tak horor ale pocit nejakej tej bezmocnosti a chcení skočiť do deja a pomôcť tam bude. Isabelle Fuhrman zvládla svoju rolu geniálne a ešte aj dokonalo ! ()

gegina31

Bála jsem se, že to bude horor s ďáblem posedlou holkou a ona to byla jen psychopatická čubka. Takže pro mě dobrý, jelikož horory nemusím a tohle byl spíše trihler. U několika brutálních scén jsem zavřela oči, takže dnes budu moci poklidně spát. Trošinku přehnaný konec. Spoiler: Ta svině ne a ne chcípnout, což snad nebylo ani možný. Ale jinak tam bylo pro mě i překvápko a to jsem si na začátku řikala, že děj je jak přes kopírák. ()

JohnMiller

Náhoda ma dostala k pozretiu tohoto horroru. A som rád, keďže moje očakávania boli vlastne nulové (keďže od nových hororov sa po väčšinou nedočkáme ničoho čo by stálo aspoň trocha za niečo) a tak nečudo, že pri pozeraní som bol viac než len milo prekvapený. Skvelý a originálny príbeh, skvelé herecké výkony, prekvapivý koniec pri ktorom som nemal pocit, že už som to niekedy videl (nerátam tie návraty zápornej postavy, to je síce klasika ale tá musí byť. ) ()

Trevor

5050 hodnotenie som pridelil filmu, ktorý som videl už dávno a spomenul si naňho až pri prezeraní čsfd s odstupom času. Príbeh Siroty Orphan ma bavil, takýto štýl hororu mi vyhovuje, človek proste vypne, vo filme nehľadá chyby a iba si ho užíva na maximum... ()

grogodil

Dobrý synček v sukni, resp. v ruských omašličkovaných šatách po babke :-) Režisérovi pochvala, že sa nebál ísť do každej scény naplno (už úvodná scéna pôrodu príjemne šokuje), vďaka čomu má Orphan svoju dusnú a decentne zvrátenú atmosféru. Síce sa ten psychoteror a dusno tak krásne stupňuje občas trošku nasilu, umelo a postavy sa správajú nie úplne vierohodne (zvlášť tatuško Sarsgaard je akýsi príliš nevšímavý) a celkom zaujímavú pointu kazí zbytočne akčný záver, no za celkový dojem každopádne palce nahor... ()

TominoLa

Opravdu výborný thriller. Napětí se zvyšovalo a ve mě se probouzela čím dál větší nenávist k tomu děcku. Hlavou se mi honilo, že to všechno nemůže být pravda. Pak přišlo překvapivé, ale logické vysvětlení doktora. Ale ten závěr se mi vůbec nelíbil, ale nic to nemění na mém hodnocení. Jinak se tady budu opakovat, ale Vera Farmiga a Isabelle Fuhrman hráli opravdu výborně. ()

Skip

Že adoptovaná holčina nebude žádný andílek, to bylo jasné hned a šlo jen o to, jak dovést fil k nějakému finále, aniž by předchozí minuty nebyly jen o mnohokrát viděném. Povedlo se to tak napůl. Vznikl film, který má jistou atmosféru, dovede navodit pocit stísněnosti a strachu, ale přeci jen je to jen lehký nadprůměr, který nenudí. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak