John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

zdenny

Mám dvě dcery - jedenáctiletou a devítiletou. V tomto filmu za dábělského spratka platila devítiletá dívka. Má mladší dcera by takovéhoto zla nebyla schopna. Ta starší už možná ano, ale i tak bych ještě minimálně rok přidal. Proto jsem byl filmem znechucen ne tak kvůli té dívenky, ale kvůli drzosti, s jakou si dovolili tvůrci divákovi říct, že toho všeho je schopna právě devítiletá dívka. Je nepochybné, že existují i velmi inteligentní děti, ale zlomit si loketní kost ve svěráku, to nedokáže ani málokterý dospělý inteligent. Jakou úlevu pro mne znamenal telefonát doktora Karla Rodena, že se nejedná o dítě, nýbrž o třiatřicetiletou ženu, která trpí hormonální poruchou kombinovanou se závažnou poruchou psychickou. Ihned jsem si vzpomněl na Barboru Škrlovou z "Kuřimské kauzy". Tím tento film pro mě získal novou dimenzi a vše do sebe logicky zapadlo. Prostě jsem celou dobu nevěřil, že by devítiletému dítěti vše tak dokonale vycházelo včetně vydařené psychologické hry vyšperkované fyzickým násilím. Za otázku stojí, proč to musela být zrovna dívka z Ruska (já osobně se tedy moc nedivím). Isabelle Fuhrman svou roli zvládla tak bravurně, že už možná navždy pro mě bude tou nesympatickou herečkou. Závěrem bych dodal, že film uměl přivodit fakt úzkostnou atmosféru, kdy si divák nemohl být celou dobu ničím jist. Film nám ukazuje, že když chcete, blázna z člověka uděláte celkem jednoduchým způsobem. Ještě bych chtěl dodat, že mi bylo velice líto němé holčičky. Ta si toho vytrpěla opravdu dost. PS: Ta holka ze školy si ten pád ze skluzavky trochu zasloužila. Říkala si o něj svým arogantním chováním. ()

Tereza666

Mistrovské dílo, které mě zarvala do sedačky a já s hrůzou v očích sledovala jak ta malá Esterka likviduje lidi kolem sebe. NÁŘEZ :-)) ()

sochy.zirafka

House of wax mě natolik odradil od vyhledávání tvorby Jaume Collet - Serra, že když mi bylo promítnuto toto dílo a následně sdělen autor, nevěřil jsem vlastním smyslům. K navození naprosto nervydrásající atmosféry nebylo třeba (bohudík!) žádných nadpřirozených událostí, stačila pouze malá, jako ledovec chladná Isabelle Fuhrman, a já se schovával pod postelí před jejím zlověstným pohledem. ()

swe

Esther je velmi plaché, bojácné a citlivé děvčátko, které prochází VELICE složitým obdobím. Je také mimořádně chytrá a velmi výřečná. V současné době potřebuje hlavně trpělivost a pochopení. O horor nejde, spíše triller, který sází na psychologickou stránku a v této oblasti se mu to, na pár výjimek, slušně daří. Vyzdvihuju tradičně skvělou Veru Farmingu a hlavně často měnící mimiku v té době cca dvanáctileté Isabelle Fuhrman, která malou nezbednici Esther zahrála s grácií. Co ale snímku hodně ublížilo je dosti podivný scénář. Esther má sice vše dobře promyšlené a umí i improvizovat :), ale vše ji hraje tak dokonale do karet, že se tomu až věřit nechce, navíc je zde dost situací, ve kterých se aktéři chovají nelogicky. Naprostým fiaskem bylo samotné finále, které nepostrádá všechny možné klišé, které si jen lze představit. Žasnu nad svou naivitou, protože jsem se opravdu (mylně!!) domníval, že prvek jako např. zlosynovo trojité vstání z mrtvých, již dnešní filmaři vypustili ze svého repertoáru. P.S. Vřele doporučuju vyhnout se traileru, neboť je to jeden velký spoiler. ()

Moogwi

Je to škoda, tak stupidní půlhodinku filmu jsem už dlouho neviděl. Kdyby se ze začátku vcelku inteligentní manžel neproměnil na homera simpsna a ostatní postavy ve filmu nepostihla demence, byla by to parádní čtyřka, jak za pointu, tak i napětí a vlastně průběh 80% filmu. ()

Brandon

Pěkné, pěkné, přesto by se našlo hodně (psycho)logických pochybností. Každý, i ten největší genius se mýlí, chybuje, Serryho adoptiví brouček ne. 3,5* ()

hroubek

Jeden z mála hororu, který mě dostal a zároveň okouzlil. Vynikající Vera Farmiga a Isabelle Fuhrman. Jediná věc mě mrzí, že mě kamarádi prozradili pointu, takže jsem byl o ní ochuzen. Konečně nějaký kloudný americký horor. ()

ivo333

Úplne super horror/thriller, ktorý ma dostal od začiatku už len tým, že nemal žiadne hluché miesta. Neviem či som niekedy nenávidel postavu viac ako tú sviňu Esther, fakt super herecký výkon. Záver ma podobne ako priateľov dostal a už som sa tešil, že je po nej. 1 z naj hororov aké som videl, ak nie najlepší takže dávam 100 percent. ()

LEGACY

To bylo to pravé ořechové, pro všechny fanoušky hororu. Každý pořádný horor má nějakého toho zabijáka, tady se vydařil. Skutečně, postavě Ester nelze co vytknout je vymyšlená skutečně geniálně. Tak jak se chovala, tak jak přemýšlela, tak jak jednala, tak jak manipulovala s lidmi, tak jak zabíjela. Fakt bych se rád setkal s člověkem, koho toto napadlo a jak na toto dílo přišel. Na film jsem byl hlavně zvědav, kvůli na horor dosti vysokému hodnocení a také na prý dokonalý závěr. Tuto větu jsem četl na hodně místech, buď to bylo DVD nebo BD, vždy tam byl nějaký nápis o skvělém konci. Jest-li jsem byl já osobně s koncem spokojený, tak to je slabé slovo, konec byl po celou dobu napínavý a nervy drásající. Film by mohl být ještě výše, kdyby byla trochu lepší první půle, ta mě osobně přišla jako jen trochu nadprůměrná. Teď abych se dostal k zatím jednomu z nejmrazivějších momentů, který jsem za dobu co sleduji filmy zažil. Byl to nejlepší moment ve filmu, kdy se přišlo na to čím a kým vlastně Ester je. 95% ()

Petr23

Nebýt povedené druhé poloviny, tak bych šel s hodnocením ještě níže. Na můj vkus byl film příliš rozvleklý, byly zde často scény zachycující detaily (ty mám rád, ale čeho je moc toho je příliš). Zkrátka zde zpočátku nebyl žádný spád, jen zvědavost která vás nutí se dívat dál. Scénář je také nejdříve průhledný jako igelitový pytlík, ale naštěstí během filmu nastane jeden zajímavý moment (nebo spíše zjištění), které mi dočista vyrazilo dech (snad nebude vadit když zmíním, že je až u konce) a jsem opravdu rád že nastal, protože do mě napumpoval nový zájem a já jsem si mohl famózní konec (který byl podle mého názoru z filmu nejlepší) opravdu vychutnat. ()

dANo

Tak toto bol pre mňa po čase ďalší horor, na ktorý len tak nezabudnem! Hlavne vďaka úžasnej "detskej" Esther a jej hlavnej predstaviteľke. Pri sledovaní som bol fakt zvedavý, či bude aj nejaké vysvetlenie a bol som brutálne prekvapený, že bolo a aké bolo. Vrele odporúčam, aj keď je to teda dostatočne strašidelné... ;o) ()

VanTom

Za originalitu námětu si tento psychologický thriller/horor body neodnese, přesto pointa překvapí (také neočekávanou nepřítomností jakýchkoliv nadpřirozených sil). Tady se systematicky, pomalu a trpělivě profilují členové normální rodiny, jejich vztahy, pohnutky a vzrůstající pochyby/nejistota, ve skvělé režii a hereckých výkonech především Very Farmigy a husinu vyvolávající Isabelle Fuhrman. ()

Sany33

Poznáte ten pocit, keď si sadnete pred televíznu obrazovku s chuťou pozrieť si dáky horor a nemôžete uveriť tomu, že film ktorý sa hororom nazýva, ako horor chová a má aj jeho prvky, vlastne hororom vôbec nie je? Tak presne o podobnú únosnosť sa postarala Orphan. Ide rádoby o ideologický dramatický thriller so všetkým čo k dobrému thrilleru patrí. Jediné čo ma už prestáva baviť vo filmoch je stavanie detičiek do psycho-úloh, ale čo už je to hold v tomto desaťročí posledná móda. Inak sa mi herecké výkony páčili a charaktery boli veľmi vierohodné a podrobne psychologicky prepracované. Jediné mínus je ako som už hovoril titulka rádoby hororu. Teda to je jediná vec, ktorá tomuto filmu berie veľmi dobré hodnotenie a dáva ho len do pozície kvalitného a to je 80%. ()

bizz_mjc

Čtu tady samou chválu, ale zvláštním způsobem mi to bylo ňák až moc jasný, tak snad nejsem psychopat :) Trošku delší stopáž je na škodu, průser ale je naprosto neempatický manžel (něco na způsob blbých blondýn). ()

lykan9

Na začátku jsem se nesmírně nudil, ale čím déle jsem vydržel se dívat, tak se to zlepšovalo. Isabelle Fuhrman byla skvělá a celou dobu dokazovala, jak je talentovaná herečka. Naopak tentokrát se mi nelíbil výkon jinak velmi dobré Very Farmiga, což mě docela překvapilo. Pořád se ale jedná o velmi povedený horor. ()

huli601

Super thriller s jednou riadne odpornou malou Esther, ktorá mi miestami pripomínala Chuckyho z Detskej hry. Škoda záveru mohol byť trochu pochmúrnejší inak slušné! Po druhom pozretí v kine sa mi to páči ešte viac tak si dávam Sirotu do top 10. 4,5* ()

ghatos

Omšelé, podprůměrné a (zatím) nadhodnocené je toto drama. Zbytečně natahovaný konec činí s filmu milionkrát variovanou zápletku se zlým dítětem. Hodinu se prakticky nic neděje. Divák je nucen sledovat pomalé odhalování zápletky, i když vlastně ví, jak to celé dopadne. Jestli chtěl režisér "šokovat" holčičkou, tak se mu opravdu nepodařilo. Bohužel i ten pásek, co má kolem krku je na efekt. Nepřináší nic podstatného. Má vyvolávat jen zdání - to je symptomatické pro celý film. Slabé naznačování se skoro trapným koncem....vyhozené pojistky byli ve všech možných hororech a dramatech. Sirotek je jako ty pojistky. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak