New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

cogi

Nad počtem hvězdiček jsem dlouho přemýšlela. Styl natočení byl zvláštní a určitým způsobem se mi líbil, ale na druhé straně při závěrečných titulkách jsem netušila, co přesně režiséři chtěli snímkem říct. Nakonec jsem se rozhodla hodnotit pomocí podobných snímků. New Yorku, miluji tě je lepší než Na sv. valentýna, ale líbil se mi míň než láska nebeská. Tudíž vyplývají tři hvězdičky. ()

chrispe

Dobrá, zkusme opustit Paříž a nechme se vlákat do ulic dalšího velkoměsta. Protože já se na to těšila a rozhodně bych se nebránila ještě jiným příběhům, v jiných městech... Takže.. New york. První příběh (Jiang Wen) byl pro mě nic neříkající s nesympatickými postavami. Druhý příběh (Mira Nair) se může chápat všelijak a to se mi líbí... setkání dvou lidí, kdy jeden lásku ztrácí, druhý ji nachází.. anebo je to úplně jinak? Třetí příběh (Shunji Iwai) byl hodně prvoplánový až kýčovitý. Červená knihovna. Čtvrtý příběh (Yvan Attal) nebo spíše rozkouskované střípky příběhů o spisovateli, dámě s videokamerou, prostitutce, manželském páru /výborné/ se mi líbily hodně. A to i přesto, že jsem Ethana Hawkea nejprve považovala za blbce. Pátý příběh (Brett Ratner) byl opravdu vtipný a nápaditý, jeden z nejlepších. Šestý příběh (Allen Hughes) byl skvělý! Donutil mě k úsměvu z odhalenými zuby, který trval skoro celou dobu stopáže. Opravdu se tolik obáváme silných věcí, které nás potkávají? Jasně že jo! Mimochodem oba herci v hlavních rolí jsou zde zatraceně sexy. Sedmý příběh (Shekhar Kapur) byl zvláštní. Líbil se mi, ale nemůžu tvrdit, že bych ho pochopila... ten mladík měla být její zašlá sláva? Sakriš, kdo ví. Ale odraz v zrcadle i hudba byly skvělé. Osmý příběh (Natalie Portman) byl dobrý svou tématikou, ale nemůžu se ubránit pocit, že by se z něj dalo vytřískat víc... emocí. Jak se asi člověk cítí, když ten chlápek, co s ním právě jeho bývalá chodí, vypadá mnohem víc jako otec jeho dcery, než on sám? Devátý příběh (Fatih Akin) byl podroben mému přísnému pohledu, protože jsem byla zvědavá na příběh právě od tohoto režiséra. U závěru jsem musela zatlačit slzu :). Poslední desátý příběh (Joshua Marston) byl zkrátka výborný! Úsměvný, s menší hrou na city. Sumasumárum... od pátého příběhu začíná stoupat i kvalita. Ke svému překvapení se s hodnocením dostávám na 65%, což je víc, než u Paříže. Nicméně přičítám to tomu, že v NY je přeci jen o osm povídek méně. Btw: Uvítala bych méně známých herců. ()

E lan

Nuda nuda, šeď šeď. Navíc taková celková deprese z toho, jak se nám nikomu nedaří najít to co hledá. Snad jen dva nebo tři příběhy stojí za to a nenudí. Tohle dílko chci určitě zapomenout. Koho bych ale rozhodně vyzdvihl, tak to je Ethan Hawke, jeho role je vynikající. U ostatních šedý průměr. ()

waska

Kupodivu se mi tato americká verze "Paris, I love you" líbila víc než její francouzská kolegyně. Možná je to tím, že příběhy jsou maličko více provázané a dávají tak větší smysl, možná je to tím, že v New Yorku jsem zatím ještě nebyl a je pro mě víc tajemný, možná je to tím.......Nevím. ()

Oonika

Po Paris je t´aime jsem se těšila na další strhující mozaiku příběhů. Ale byla to prostě jen Amerika, bez toho krásného kouzla, které má pro mě jedině Paříž.... Ale přesto jsem po shlédnutí měla dobrý pocit, takže to zase takový propadák nebyl. ()

Slimakovec

Popsal bych to jedním slovem. Nuda. Nuda k posrání. Až asi na 2 nebo 3 záběry. "Film" vytvořenej z nezáživnejch kraťasů. ()

Chosef76

Tak tohle je velmi plodná skládačka krátkých příběhů, kde se střídají rychlé záběry z nadzemky s pomalým pozadím velkoměsta, odhalené city brnkající na naše intimní představy, zasnění. Celek je vyvážený a nedovolí nám si New York neoblíbit a nezatoužit po něm. ()

Petula009

Málo chybělo k tomu aby měl tento poskládaný skvost čyři hvězdy.Když to ale srovnám s Paříží,působí na mě tenhle kousek poněkud zmateně a nevyváženě.Přesto je to ale velmi zajímavý film a na působí blahodárně.POdle mě prostě zachycuje věci,které si ani neuvědomíme,že děláme.Tady jsou zachycené a jsou skvělé. ()

High.Hopes

Forma dobrá, obsah horší. Jednotlivé příběhy jsou někdy více, někdy méně zajímavé, to asi záleží na vkusu diváka, pro mě ale převažovaly spíše ty méně zajímavé. Chyběla mi i nějaká spojovací linie mezi jednotlivými příběhy, samozřejmě jedním ze spojovacích prvků měl být New York, příběhy se ovšem odehrávají tak, že se mohly stát v jakémkoliv jiném městě, New York je tu opravdu jen kulisa bez většího významu. Co dodat, moje očekávání byla prostě větší. ()

Brinkley

NY jako verze Paris, je t'aime, jež sice neohromí, zato příjemně pomalu plyne a dokonce i překvapí. Například tím, že Natalie Portman vcelku obstojně režíruje; že si Ethan Hawke díky skvělé pointě své etudy nakonec přeci jen nezopakoval postavu staršího Jessieho z Before sunrise; že Shia skutečně umí hrát (pro mě asi nejsilnější povídka filmu); že starouškové v den 63. výročí svatby nemusí být zobrazeni sentimentálně či s křečovitě milým humorem; že se Orlando snaží přelouskat Dostojevskeho; a nakonec i to, že z nějaké postranní uličky nevyjukne Woody Allen. ()

BDMarty007

Dost jsem se na to těšil, byť jsem měl určitou obavu z velkého množství tvůrců. Jak se říká v New Yorku: "Too many chefs spoil the soup". Bohužel obava se zcela naplnila. Téměř vůbec to nedrží pohromadě a v podstatě to moc nedává smysl. Navíc se podle mého názoru ani nepodařilo zachytit génia loci New Yorku, jako se to celkem podařilo u podobného projektu pařížského. Jsou tam náznaky a některé části se doplňují, ale ten příběh (je to vůbec příběh?) se starou herečkou je jak z úplně jiného filmu a nechápu co to má společného se zbytkem filmu, ani s New Yorkem. Asi jediná povídka která mě fakt pobavila je ta s maturitním plesem. Tam svitla naděje, která ale zase brzy vzala za své. Pak ještě trochu ta s konverzací u cigarety a s malířem. Celkově je tam pár dobrých momentů a řada hezkých záběrů. Kdo má New York rád, může zkusit, už jen kvůli všem těm místům. ()

1985lula

Z celého filmu ma najviac oslovilo a v hlave mi určite zostane 7. segment (Shekhar Kapur) - Julie Christie , John Hurt, Shia LaBeouf - dokonalosť. Myslím, že som to nevidela naposledy. 10. segment (Joshua Marston) - Eli Wallach a Cloris Leachman - milá a úsmevná láska na staré kolená a páčil sa mi aj 3. segment (Shunji Iwai) - Orlando Bloom a Christina Ricci, škoda, že bol taký krátky, myslím, že sa z toho dalo vytrieskať ďaleko viac...Ostatné príbehy si už akosi neviem vybaviť, viem len, že sa tam stále fajčilo a to je asi tak všetko. A čo som absolútne nepobrala, tak to bol 8. segment (Natalie Portman) - Taylor Geare, Carlos Acosta, Jacinda Barrett, vôbec nič mi to neponúklo... ()

mira.l odpad!

O hodnocení jsem měl vcelku jasno po 27 minutách. Do prdele, co to bylo za maglajs?? Absolutně netuším, co to mělo znamenat... ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)