Medená veža

The Copper Tower

(festivalový název)

Československo, 1970, 87 min

Dramatický příběh třech přátel žijících osaměle a šťastně v horské chatě ve Vysokých Tatrách....... Krásný film z horolezeckou tématikou.(6.8.2011)

Dnes už by nikdo asi takový film nenatočil, nádherná horská balada s podmanivými Tatrami, krásnou Emílií Vašáryovou, škoda jen, že méně odvážnou než sestřička v Postřižinách a příběhem o pravém přátelství. I přes svůj tragický podtón působí Medená veža neuvěřitelně uklidňujícím dojmem. Chyběly mi tu tedy jen ty horské kozy...(14.1.2014)

(Lumiere - 9.5.2015)(9.5.2015)

Příběh odehrávající se uprostřed tatranských vrcholů dokáže upoutat sílou přátelstí, lásky, žárlivosti. Herecké výkony skvěle podbarvuje Liškova hudba.(7.8.2011)

Moc mě potěšilo, že ten příběh velkého přátelství a velké lásky vyprávěl právě Ivan Mistrík, herec, kterého jsem mívala moc ráda. Krásný film, smutný, jen mě při něm tak napadlo, že někteří lidé by se snad raději neměli zamilovat a zůstat raději šťastní a bezstarostní ve svých horách.(13.1.2007)

• - Točilo sa na drahý materiál Kodak Eastmancolor, ktorého cena sa v tej dobe pohybovala okolo jedného amerického dolára za jeden meter. (Raccoon.city)

• - Kríž, ktorý Pirin (Štefan Kvietik) umiestnil na vrchol hory, bol z novoduru, mal asi poldruha metra a bol upevnený lankami. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Podobne ako v snímke Živý bič (1966), postava Emílie Vášaryovej zomrie a jej filmovým partnerom je Štefan Kvietik. (milhouse86)