Medená veža

The Copper Tower

(festivalový název)

Československo, 1970, 87 min

Pěkný dojemný film plný krásných Tater s překrásnou Emíliou Vašáryovou. Těm třem týpkům jsem jejič život záviděl až do chvíle, kdy se to začlo srát. Hory, krásná ženská, kořalka s pivo - může být něco lepšího?(19.6.2005)

Patrně jedno z nejlepších a nejsilnějších dramat z ryze slovenské produkce. Pravděpodobně i nutnost vyhnout se v dané době vší politice pomohla Martinu Hollému k čistému dramatickému tvaru s všelidskými silnými motivy lásky, žárlivosti, chlapského přátelství, solidarity.(1.1.2010)

Pěkné, ale vyznělo to trochu do prázdna. Rvačka tomu taky moc nepřidala, působila poněkud moc hraně. Jinak zajímavý nápad s těmi stopy na stropě. :-)(3.2.2009)

Skvělé obsazení, naše krásné hory (a Emília), poněkud méně uvěřitelný příběh... Podle záběrů se natáčelo někde pod Baraním sedlem (opakovaně od chaty vidíme oblý Slavkovský štít, Gerlach, dole pak Spišské plesá, na druhou stranu - za filmovou Medenou vežou - pak Belanky). Zajímalo by mě, jestli v té oblasti někdy opravdu existovala chata (?)(23.3.2010)

Velké hory, velký příběh, osudová žena, kamarádství za hrob a ozvěna harmonia. Tatry mě nedojímaj, ale takhle pravdivý příběh jsem dlouho neviděl. P.S. Největší smích hned při úvodních titulcích (pomocná režie: Zoro Záhon), to mě teda poser na holý záda :D(10.3.2011)

• - Celkové náklady filmu boli vyčíslené na sumu 5 700 706 Kčs. (pravo)

• - Emília Vášáryová (Saška) sa premiéry filmu v roku 1970 nezúčastnila a na pláne kina videla film až pri jeho 40. výročí od natočenia v Poprade. (Raccoon.city)

• - Mnohé zábery sa robili v štúdiu, teda nešlo o reálne hory, ale len o kulisy. Všetky scény, ktoré sa odohrávajú dnu v chate, sa točili v Bratislave na Kolibe. (Raccoon.city)