poster

Medená veža

 • Velká Británie

  The Copper Tower

  (festivalový název)

Drama

Československo, 1970, 87 min

 • MM_Ramone
  ****

  Strhujúca vzťahová dráma odohrávajúca sa v krásnej, divokej prírode Vysokých Tatier. Výborné herecké výkony všetkých zúčastnených hercov a zručná, profesionálna réžia Martina Hollého mladšieho. Štefan Kvietik v úlohe chorobne žiarlivého horala Pirina je až animálne presvedčivý. Tak isto aj Emília Vašáryová je ako slobodomyslená Saška skvelá. "Medená veža" je súčasťou maličkého zlatého pokladu slovenskej kinematografie. Patrí medzi tých zopár málo slovenských snímkov, na ktoré môžeme byť právom pyšní. ****(4.8.2011)

 • triatlet
  ****

  Příběh odehrávající se uprostřed tatranských vrcholů dokáže upoutat sílou přátelstí, lásky, žárlivosti. Herecké výkony skvěle podbarvuje Liškova hudba.(7.8.2011)

 • Aky
  *****

  Patrně jedno z nejlepších a nejsilnějších dramat z ryze slovenské produkce. Pravděpodobně i nutnost vyhnout se v dané době vší politice pomohla Martinu Hollému k čistému dramatickému tvaru s všelidskými silnými motivy lásky, žárlivosti, chlapského přátelství, solidarity.(1.1.2010)

 • Terva
  *****

  Dramatický příběh třech přátel žijících osaměle a šťastně v horské chatě ve Vysokých Tatrách....... Krásný film z horolezeckou tématikou.(6.8.2011)

 • maxi6
  *****

  Jeden z nejlepších filmových majstrštyků s horolezeckou tématikou o přátelství a ženách . Perfektní herci a nádherné Tatry......(24.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace