Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa odpad!

Nevím jak chutná polibek od M.Poledňákové. Třeba i božsky. Jedno ale vím určitě. Tenhle "filmový polibek" chutná hodně trpce a bohovi zde jemně táhne z úst. Jak mám rád O.Kaisera, zde předvedl hrůzostrašný výkon a opět mne přesvědčil, že v televizi může vystupovat jen po boku J.Lábuse. O K.Magálové ani němluvě. Jde prostě o nevýraznou herečku, která prostě ničím nezaujme. Kde jsou časy Víti Jakoubka, který uměl překvapit a byla radost pozorovat jeho životní příběh. Tady je J.Šteindler jen do počtu a jeho herecký výkon je žádný. E.Holubová charisma bez debaty má. Pro mne však zcela negativní a nervy drásající, díky kterému mám chuť přepnout televizní stanici. Zbytečně dlouhý příběh bez sebemenší zajímavosti, který se opravdu táhne a mučí. Hudba, na kterou, když se nezaměříte, vůbec nenajde cestu k Vaším uším. Jsem fanda jednoduchých životních příběhů ale s vtipem, který nadchne a stopáží do 90 minut. Tak totiž nemáte čas přemýšlet, což tady je ta největší chyba, co můžete udělat. Původně jsem dal jednu hvězdu za O.Bartošku, který hraje zajimávě a nepůsobí jako jediný suchým, nemastným neslaným dojmem. Když se ale zpětně znovu zamyslím (což jsem nedoporučoval) jde opravdu o filmový odpad, ve kterém prostě jedinou zajímavou minutu/vteřinu nenajdu. ()

skrblik007

Zezačátku to nevypadá zle, ale postupně se z toho stává dějová břečka a režie stojí taky za houby (celou dobu). Možná kdyby se to sestříhalo, bylo by to koukatelné. Nechápu, proč v takovýchto bracích hrají herci formátu Eva Holubová. ()

Johnny.ARN

Tento film mi dal to, že Magálová je vo filme aj celkom znesitelná. Ďalej hlášku na to ti sere Bílej Tesák. Viac nič. Neupútal, nezaujal. 1 z 5 ()

plechulka

Dlouhá nastavovaná kaše s jen pár vtipnými momenty.... a ač se blížím k hranici, o které Sofie píše: "pro lidi okolo 50let jasná pětihvězdičovka" - pro mne tedy fakt ne !!! ()

Simpoch

Na usínání v autobuse při lyžařském zájezdu do Itálie parádní. Usnete na 20 minut a vůbec to nevadí :D No krizi českého filmu to nespasí ani omylem, ale jestli máte rádi Kaisera tak se to dá. Ještě paleček hore. ()

Tyny

Holubová nikdy nezklame, Bartoška v sice vedlejší, ale příjemné roli a příjemný humor. "Víte, co miluju na týhle rodině? Tu rozmanitost... Každej den mě nasere nikdo jinej!" " Tatínek říkal, že Ježíšek nepřijde, protože jsem ráno řekl sprostý slovo.. Prdel" :D ()

Dado odpad!

Film ako celok by si možno zaslúžil o niečo vyššie hodnotenie, ale katastrofálna čeština Kamily Magálovej z neho robí nepozerateľný paškvil. (10%) ()

_DAVE_

Další z řady rodinných komedií, které se zavděčí spíše konzumnímu divákovi ve středním věku než filmovým kritikům. Paní Poledńáková poslední dobou nejspíše velmi ujíždí na "esemeskování a chatování", a ve filmu je velmi vidět. Ale je klidně možné, že tato mánie zrovna postihla všechny lidi ve středním věku - nevím. Samotný příběh filmu je podáván velmi zvláštním způsobem. Ačkoli je vlastně vcelku smutný, místy až depresivní, vše je vyprávěno z absolutním komediálním nadhledem. Všechny postavy to podvádění a osamělost nesou velmi dobře, divák vůbec nepociťuje, že "takhle" by to reálu asi nebylo. Nicméně možná je ona nadsázka záměr, uznávám. Hlášky a fóry neurazí nenadchnou, některé jsou strojené a trapné skoro jako v kameňácich, jiné jsou vcelku i povedené. Každopádně tomuhle filmu věštím velmi slušný divácký úspěch, jak jsem už psal, je hlavně pro ně. ()

Jennifer.S

V české tvorbě se Líbáš jako Bůh řadí spíše k lepšímu průměru. Ze začátku nasadí rychlé tempo, které ke konci začíná pokulhávat a nudit, ale i přesto se dá u této komedie strávit příjemné nedělní odpoledne. ()

MiCM

Místama by si člověk i řekl, že by se konečně mohlo začít blýskat na lepší časy, ale to je pak v zásadě vždy pohřbeno stupidními momenty roztržitosti, debility a absurdity.. Vyloženě škoda.. Ty světlé chvilky s vhodně zvolenou a načasovanou hudbou byly přitom na úrovni o dvě třídy lepšího filmu.. Nepochopitelné, když někdo prostě očividně ví jak to udělat naprosto perfektně, ale stejně ho to neodradí od toho to místy udělat tak stupidně.. Mohl to být fakt povedený film, nechybělo moc.. ()

T-pack odpad!

Žádný příběh, filosofická hodnota zimní pneumatiky, komika hodná grotesky natočené ve 14. století, stopáž se plazí do nekonečna jak Helium II při teplotách blízkých absolutní nule a všude důchodci s technikou (se kterou se i postarší režisérka očividně teprve učí zacházet). Scény, které mi první tři vteřiny přišly jako možná záchrana se vydaly úplně opačným směrem. Při komentování polykám nesmírně hořké slzy - není smutné to, že si film najde cílového diváka, ale fakt, že jich je v naší retardované republice tolik, a smutná je i naprosto zkreslená představa, kterou má mme Poledňáková o mně (2010 - je mi vosumnáct) generaci. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdičku za Lucii Bílou (rozuměj za štěk v titulcích, ne za její skvělý doprovodný song) ale zdá se, že se na to vyseru jak Bílej Tesák. ()

honz

O malinko lepší než ta megahrůza o "krocení krokodýlů", ale celkově zmatená slátanina o¨ničem. Z hereckého obsazení jediná světlá výjimka Eva Holubová, ale sama celý film vážně "utáhnout" nemohla. ()

Dawid199

Od filmu jsem čekal opravdu málo, upřímně naprostou kravinu, ani pozitivní reakce mé babičky, která na tom byla v kině jsem nebral moc vážně (přecejen se lišíme o dost desítek let), pak se mi do ruky dostalo DVD a tak jsem si to z nudy pustil. A byl jsem celkem mile překvapen. Pro mne doposud neznámá herečka Kamila Magálová na mne svým hereckým výkonem udělala dobrý dojem, stejně jako její sokyně Eva Holubová a Oldřich Kaiser. Film je svým příběhem dosti blízko "obyčejným" lidem a jejich starostím. Navíc je zde několik vtipných scének a hlášek. Přesto ho ale beru jako průměrnou záležitost, která ale dokáže potěšit. ()

lennyd

Soukromý život Heleny (Kamila Magálová) se nevyvíjí úplně dle jejích představ - s manželem jsou právě ve fázi nedokončeného rozvodu, rodinný život jejího syna Adama taktéž není úplně ideální. A tak když Helena potká sympatického záchranáře Františka (Oldřich Kaiser), je to jako balzám na její trýzněnou duši. Bohužel je zde také Františkova manželka (Eva Holubová), která nejde pro ránu nijak daleko, a o svého manžela hodlá bojovat ... Marie Poledňáková říká - Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu. Bohužel podle toho taky film vypadá - spousta (a opravdu spousta) více či méně vtipných scének, které jsou poslepovány dohromady do nějakého jakože příběhu jedné rodiny. Chvilkama film nedává vůbec smysl, a naopak chvilkama zase vykukuje ta stará dobrá Marie Poledňáková. Celkově byl ale tento film pro mne hodně velkým zklamáním - i po herecké stránce mne nikdo moc nezaujal (snad jen úžasný flegmatik v podobě Jiřího Bartošky). Teď jsem přemýšlel co ještě dál napsat, a napověděli mi právě hrající Ready Kirken .... Čekal jsem víc... ()

anli

Rodinná komedie režisérky Marie Poledňákové,která je opravdu rodinná,na nic si nehraje a velmi slušně baví.Scénář je vtipný,místy velmi vtipný a komedialní kadění celého snímku je velmi příjemné a není nijak násilné.Herecký tým je opravdu vynikající a zejména Jiřího Bartošky,Kamily Magálové a Evy Holubové jsem si velmi užil.Ano,příběh je malinko roztříštěný,je tu poměrně dost postav a režisérka sem toho chtěla dostat opravdu hodně,takže scénář místy hodně přeskakuje z místa na místo,což může působit na někoho rušivě.Já jsem s tím neměl žádný problém a tuhle komedii jsem si užil.Spoustá vtipů a hlášek bezpochyby zlidoví.Jinak jak kamera a zvuk,tak hudba jsou na velmi slušné úrovni a i Pražské exteriéry a interiéry jsou zajímavé a příjemně koukatelné.Jistě,příběhově nejde o žádné převratné dílo,to ale režisérka jistě ani nezamýšlela.Je nutno říct,že takových komedií,které umí bavit i po několikátém shlédnutí a nestydí se za to,je opravu málo.Za sebe dávám líbajících 70% a je vidět,že Marie Poledňáková diváky stále bavit umí. ()

BoncheR odpad!

Feministické vyvršovanie sa nad všetkými ex aký na svete kedy boli a okorenené myšlienkovými pochodmi plytkejšími než vyschnutý potok v Bučanoch v lete. Dôkaz, že československé filmy sa nepotrebujú nájsť, potrebujú len vymeniť tvorcov. HNUS!! 0% ()

Krysa SPK odpad!

Po deseti minutách jsem se chtěl zastřelit... Když je jediná úsměvná scéna situace, kdy spadne Kaiserovi na hlavu květináč, je něco špatně. ()

Master19

Zajímá-li vás, jak může vypadat film, ve kterém nejlepší výkon předvádí Jiří Bartoška (nic ve zlém). Zajímá-li vás Eva Holubová v prapodívně se překrývající dvojroli rachejtle a skřeta. Zajímá-li vás podvádějící Roman Vojtek, mrkající Karel Šíp, oči vykulující Naďa Konvalinková, chrápající Václav Postránecký, vykřikující J. A. Duchoslav, či sebevražedný Jan Dolanský - pak je toto film přesně pro vás. Jedna hvězdička je za to, že jsem se párkrát pousmál, ale je to navíc strááášně dlouhé... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková