mgerlich

Škoda totálně klišovitě vystavěného scénaře (když se ve story objeví zbraň, musí se z ní vystřelit :D), mohlo to být za 4*. Herec co hrál učitele je hlavní tahoun a mohl dostat víc prostoru. ()

Clee

V zasade dobrej film, ale obcas mi vadila povrchnost, u takovyho tematu bych cekal obsahlejsi psychologii hlavne postavy Rainera. ()

Tinaa

Ze začátku, když nám ho pustila němčinářka (!) jsem měla opravdu smíšený pocity. (ne o filmu, ale o ní). Zajímavý, odvážný, poutavý, nikde žádné klišé. ()

Kaffewelwet

Dokonalý film o tom, jak je člověk hloupý tvor a o tom co dokáže pouhé slovo manipulace. Úžasně ztvárněná role Tima. 101% ! ()

Psychotic17

Kdybych z jistých sympatií k pravicovému extremismu už před časem nevyrostl, tento film by to asi uspíšil. Zasáhl mě víc, než bych si byl ochoten přiznat a to se málokterému filmu povede. 90%. ()

capka

Skvělý nápad, jenže to zpracování! Krom pana vůdce jsem nikomu nebyla schopná věřit, co říká - ty postavy na mě působily čistě jako figurky s předvídatelným vývojem a bez duše a zřetelné motivace právě k takovému jednání, jaké vykazovaly. Námět je velmi podnětný a zůstane mi dlouho pulzovat v hlavě, ale když hercům a jejich dialogům nedokážu věřit a místo uceleného příběhu vidím snůšku klišé, tak film bohužel nemohu hodnotit lépe než jako průměrný. ()

waltosin

Ted si jenom představte že nějak takhle i začínal fašismus!! Začíná to jako nenápadná skupina, která má čím dál víc členů a tí se neuvěřitelně rozrůstá, co by se asi stalo kdyby vlnu nezastavili, to nechci ani pomyslet! To je prostě kus naší historie a to my musíme přijmout i když nelibě. Cokoliv co se tam stalo se může kdykoliv opakovat a když někdo nezasáhne,tak tu máme v nejbližší době třetí světovou válku!!!! 95 % (7718 a 83%) ()

papuchalk

Další vynikající německý film z posledních pár let. A bohužel, zase ho musím dát za vzor neschopným českým tvůrcům. I s malým rozpočtem jde udělat vynikající, zajímavý film, s aktuální tematikou. Při druhém shlédnutí jsem si daleko více všímal vývoje jednotlivých charakterů, u nichž jsem věděl jak potom skončí. Nejvíce Vlna posílila jedince, kteří měli nějaký hendikep, a samotní byli slabí. Jako třeba ten hoch, který chtěl dělat učiteli ochranku a nakonec dohlížel na vůdcův projev, jako jeho pravá ruka. To byl Rudolf Hess jak vyšitý. Pro něj byla Vlna buď všechno anebo nic. I v nacistickém německu bylo ve vysokých funkcích plno psychopatů, kteří byli za normálního režimu citově vyprahlými lidskými troskami na spodku společnosti. ()

Koochy

Hodně slušná demonstrace toho, jak se rodí extrém. Ten konec byl o to drsnější, že jsem ho nečekal. Rozhodně doporuču shlédnout. ()

m.xFuck

Odpověď na úvodní otázku zní: Ano jde to... Filmaři se drželi docela při zemi, mohlo to být klidně drsnější. A tomu, kdo to nazval náš vůdce, bych rozkopl prdel. Velmi slušný film o tom, jak je jednoduché zmanipulovat kohokoliv... ()

principessa

Já tomuhle filmu tleskám!!! Do dneška si pamatuju ten mrazivej pocit, kterej to ve mně vyvolalo, když jsem ho viděla poprvé... naprosto mě to odrovnalo a docela i vyděsilo!!!! navíc originální znění tomu asi ještě dodá grády... musela jsem pak nad tím přemýšlet a diskutovat ještě několik dní... ()

Citera_Mor

Jak se sranda může rychle změnit v masové šílenství a kopu problémů. Das Experiment pro lidi se slabším žaludkem. Dobré vykreslení problému i gradace příběhu. Nemůžu se však zbavit pocitu oploštělosti některých postav. ()

davistercz

Celkem netradiční snímek, který se velmi povedl. Ze začátku to vypadalo, že by z toho mohl vzniknout celkem slušný film( 4**** jsem chtěl dát), ale za ten konec dávám plný počet. Protože to co dokázal Dennis Gansel.. to je opravdu unikátní dílo. Především bych chtěl pochválit herce za skvělý herecký výkon. Kdybych se tak zamyslel, co by se stalo kdyby byla "Vlna" u nás na naší škole.. tak by to bylo celkem fajn, alespon mě by to prospělo. Nicméně skvěle natočený film! ()

lulu37

Dať sa strhnúť davom je jednoduché, zachovať si pritom vlastný názor už ťažšie a dostať sa z tých sračiek takmer nemožné. ()

Sakulnikov

Děsivý film, ale vzhledem k tomu, že je založen na skutečné události je dobře, že byl natočen tak přesvědčivě ( a taky v jiném jazyce než němčině by to asi nevyznělo). Jen se divím, že to učiteli nedošlo dřív, jako v reálu, a víc se neřešil snaha to zastavit. ()

yazik

Nemám co vytknout. Sice snímek zachází až do extrémů, ale to je jen dobře. Názorně ukazuje, že mnohdy stačí opravdu málo a můžeme si myslet, že minulost se už vrátit nemůže, ale to by byla chyba. Nejenom že se může vrátit, ale ona se často i vrací. Masově zmanipulovaný a společnou ideou ovládnutý dav pak snadno tyto chyby nevidí a pro svůj ideál jsou schopni zajít opravdu daleko. ()