Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Ondr@932

Obstojné pokračování jedničky! Opět skvělé zrůdy, parádní lekačky, jeskyně, dobří herci ... Co víc si přát! :-) Ale samozřejmě na jedničku to nemělo. 75% ()

Whitebeard

V mnoho ohledech opravdu lepší, jak jednička, která už tak u mě hodně zabodovala. Neduh prvního dílu - chování hlavních protagonistů filmu, zůstal na slabší úrovni, na druhou stranu několik desítek metrů pod zemí, v absolutní tmě s čelovkou, soukající se dírou o velikosti většího melounu, s těma potvorama za zádama, asi se nedá myslet úplně racionálně a člověk to z pohodlí křesílka ve svym obejváku asi vidí trochu jinak :) Překvapily příjemný návaznosti na jedničku, oproti ní rozhodně rychleji nastartovanej film, možná i lepší atmosféra, ikdyž první oťukávání v prvním díle bylo bezkonkureční. Nicméně chodby jsou tu užší, tma temnější a klaustrofobický záběry četnější. Za mě paráda a hodnocení 4-5! ()

Katcat

Nevidim v tom úplně problém. Narozdíl od jiných filmů, tady se dvojka nemá za co stydět. Není to tak vyšperkované, jak u jedničky, ale ve vší podstatě tomu také není co vytknout. Vzkaz pro verbala: Měl si říct mně, já jsem přes romantiku jako dělaná... ()

Kingjiri

Pokračování je podobně napínavý i atmosferický jako původní film a navíc neobsahuje tak dlouhej rozjezd (za pár minut jsme zpátky v jeskyni), což se projevuje na většim množství akčních scén. Jenže příběh má dost slabejch míst, a to hlavně díky nelogickýmu chování postav. SPOILER: Sarah a Juno by snad dokázali zmlátit i Chucka Norrise KONEC SPOILERU a šerif byl dost divnej týpek na to, aby moh dělat svoje povolání. Závěr se mi líbil svojí nekompromisností, ale vůbec mě nepotěšil na hlavu postavenej závěrečnej twist, přitom se dalo nekompromisního finále docílit "normální" cestou. Zklamanej z projekce však nejsem, jednička nasadila laťku hodně vysoko a pokračování jí ostudu rozhodně neudělá, tři silnější hvězdy. ()

mvukotic

Typicka zla dvojka. Viac krvy, (v tomto pripade) viac svetla, viac priser, mensia uveritelnost scen a chovania postav. Na jedno vzhliadnutie pre tych, ktorych ocarila jednotka. ()

Baron Noktur

Oveľa slabšie ako jeho prechodca, tam kde v prvom diely film prekvapoval originálnymi nápadmi, tu film jednoznačne padá a ukazuje nám stokrát videné. Stupidný scenár, úplne nelogické chovanie postáv a o triedu horšie kulisy oproti jednotke. Film zachraňuje celkom dobrá atmosféra (aleaspoň zo začiatku filmu) a zaujímavý koniec. 42% ()

Lumberjack

Pro mě to bylo stejně dobré jako jednička, opravdu důstojné pokračování... Lebky tu praskaly jako vlašské ořechy... :-) ()

Nocturno culto

nebylo to špatné,občas jsem se dost vylekal ale ten konec jsem nejdřív viděl na happy end,pak se to nakonec tak divně zvrtlo...možné vodítko je to mrknutí na sebe,ten dědek s Rosiovou když je spouští tím výtahem do dolu... ()

Albee

Rozhodně se vyrovná "první části"... Příšerky jsou však po několika dnech, které uplynuly od návratu Sáry z podzemí akčnější, krvelačnější, houževnatější a o poznání rychlejší. Více či méně souhlasím s komentářem uživatele Isherwood. ()

Alexandre

Vynikající pokračování, které jede ve stejných kolejích jako první část a nenudí ani na vteřinku. Dokonalosti Marshallova díla sice nedosahuje, ale opět nám staví před oči skupinku lidí prodírající se (většinou stísněnými) prostory jeskyně, mrazivou atmosféru, solidní porci krve, spoustu leknutí, ale nejdůležitější je to, že děj nenudí a nenutí vás dívat se na hodinky (což se u většiny pokračování říct nedá). Mimochodem některé scény mě docela dostávaly ("loučení matky s dcerou"). Jinak jsem velice spokojen, čtyři hvězdy tomu patří. ()

fililipekk

Tak jo, tohle mi doopravdy udělalo radost. Dvojka je přinejmenšim stejně dobrá jako díl první, ba v některých ohledech dokonce lepší. Sarah se záchraným týmem a blbym šerifem (pěkně mě vytáčel, dobře, že dopad tak jak dopad) lezou znovu do jeskyň, aby si užili trošinku adrenalínku. Oproti jedničce žádný dlouhý rozjezd. Dále tu máme pěkný masakry, nechuťárny, zatraceně hodně agresivní bestie, spousty krve a skoro neustálou akci a to vše dovrší super konec. ()

Zet

Nudný, hloupý a předvídatelný scénář spolu s uvaleným koncem padají s Descentem 2 zpět do tmy. Shauna Macdonald nemá moc co hrát, poprvé promluví tak v půli filmu a její postava se chová dost podivně. Také comeback další postavy z minula působí dost vykonstruovaně. Škoda, technicky je film zvládnutý poměrně solidně, jen tvůrcům zřejmě došly nápady. ()

Wyrdas

Jak už to zde na ČSFD bývá běžné, experti na filmy opět hodnotí druhý díl nesmyslně negativně. Je to škoda, protože Pád do tmy 2 je oproti jedničce výrazně lepší. Není zde tak neskutečně nudný rozjezd, jde se rovnou na věc! Atmosféra dvojky dýchá daleko živě a člověk se tak daleko snáze dostane přímo do děje filmu. Pročetl jsem pár komentářů a přijde mi, že demence některých členů zde nezná hranic. Mrtvoly mohou být na jiných místech, když je někdo přemístí. Což je vzhledem k povaze skřítků a uspořádání jejich domova logické. Herecké výkony byli lepší, než v jedničce. Nebylo zde tolik přímo do očí bijících blbostí a celé to dávalo daleko větší smysl. Dokonce se nezapomnělo ani na místnost úlevy! Smysl pro detail v tomto snímku je úžasný. A setkání starých kamarádek, psychologické drama s tím související plus empatická snaha o pochopení co se vlastně stalo a proč... nádhera. Čtyry hvězdy jsou odpovídající hodnocení. ()

Likan7

První Pád do tmy byl solidní horor. Žádný veledílo, ale spousta krve a dobrá atmosféra.co se krve týče, tak dvojka jí má ještě víc, jenže je škoda, že se nedostavila ta atmosféra. Všichni se chovají jak totální výmazové, a Vás to po 20 minutách přestane zajímat, a tak jen čekáte na nějaký překvapivý závěr...který se nekoná... ()

RajCZitko

Dle mě je to docela vyvedené pokračování. Jasný, že téměř jako každé pokračování je o dosti horší ale myslím si, že z toho vytřísali maximum co šlo. Takový suprový krvavý scény jsem fakt už hodně dlouho neviděl. A pokračující příběh? Sám bych nevěděl jak to udělat. Jako pořád dobrý film. Nejlepší by bylo se na oba 2 díly podívat najednou (za sebou= postupně :D). 2 díl na to samé téma je stejně dosti těžký udělat. V jedníčce jsme vůbec nevěděli, co nás ve filmu čeká atd...Jen jsem na konci nepochopil moc toho dědu s lopatou. Kdo ví. Třeba bude jetě 3ka, kde to bude vysvělený. ()

Freemantle

Od prvního dílu, kdy se skupina kamarádek odhodlala prozkoumat prostory neznámé jeskyně, uběhl už nějaký pátek. Mnoho diváků po celém světě (ne)trpělivě čekalo na příchod druhého dílu. Čas dozrál a "The Descent: Part 2" je na světě. Hned od začátku je patrné, že pokračování se svého (velmi povedeného) předchůdce držet nebude, což, jak se později ukázalo, je velká škoda. Před kamerami se namísto ryze ženského obsazení objevuje skupina smíšená - pravý americký šerif-kmet (s koltem proklatě nízko u pasu), jeho kolegyně, parta amatérských speleologů a přeživší blondýnka, která se z posledních sil vyhrabala z pekla, aby se do něj opět s chutí ponořila... Slabostí, za kterých si tento snímek vyslouží daleko menších uznání, je hodně. Postavy se chovají nepřirozeně, hrdinsky, bez větších obav o svůj život a zdraví se pouštějí do boje s obyvateli jeskynních komplexů. Již zmíněné příšerky, které v prvním díle využívaly převážně úkryty v přítmí a temných koutech, a staly se tak hlavním tahákem snímku, se nyní na scéně objevují příliš často a v plném světle. Divák se tedy dostává do situace, kdy sleduje klasický béčkový horor s neustále se opakujícími kreaturami, jež se lačně sápají po hlavních hrdinech. Kouzlo svého předchůdce spočívalo právě ve strachu ze tmy, tajemna, každého neprobádaného koutu... Nyní se však vše vrací do kolejí průměrného standardu, který ničím nepřekvapí. Konec snímku působí směšně a otevřeně. Po shlédnutí tohoto filmu na mě dopadají velké obavy, aby se z relativně slušných základů "pádů do tmy" nestala komerční popcornová série "skoků do tmy". ()

SunWuKung

Podstatne slabsie ako jednotka. Som relativne dost sklamany. Na pokracovanie som sa hodne tesil u tohto filmu a zaroven aj na pokracovanie REC. Spanielsky snimok ma vsak narozdiel od tohto potesil. Najma "vykon" scenaristu bol naozaj ubohy. To by som snad aj ja lepsie napisal. Zbytocne "vtipne" a ironicke komentare postav, ktore sa absolutne nehodia do filmu ako je tento. Ziadna lakacka, ziadna klaustrofobia a co je najhorsie, ziadne napatie. Kopirovanie scen z prvej casti bolo az neunosne. Da sa povedat, ze sme videli Descent (prvy) ale totalne nevydareny. No a ten koniec? To snad ani netreba komentovat. Sklamany sice som, ale z ucty ku genialnej jednotke davam hodnotenie 58 %. ()

Crazynka

O něco slabší než jednička, ale i tak mrazivě atmosferické. Jestli bude kdy trojka v podobném duchu, tak smekám. ()