Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Bounded

jsou to takové dvě a půl. Asi by bylo lepší začít znovu od základů a nechat hlavní postavu jedničky zemřít. Celkem poetický konec, který totiž jednička měla, se takhle rozplynul a navíc nutí spoustu postav dvojky jednat jako úplné dementy. Hned 'utajený' sestup do podzemí je jako scénáristický kopanec do rozkroku diváka. Zřejmě odměna za to, že si u jedničky moc nestěžoval. Jinak ostatní uživatelé tady to podstatné také shrnuli. Osvětlovači by měli dostat pár pohlavků, protože jeskyně už nejsou strašidelné a bez slabého nažloutlého světla už ani ta klaustrofobie moc nefunguje. S novými postavami prakticky nemáte vůbec možnost vytvořit si nějaké pouto, což bych nutně neviděl jako zápor, stejně jako vykrádání melodií z jedničky, kde se mi hudba hodně líbila. Ve výsledku tedy zbylo nadbytečné množství lekaček, postavy jedničky a příjemně nechutné násilí, jemuž vévodí nehet na závěr. ()

merlinovic

Krvavější pokračování, kterému nechybí lekačky ani klaustrofobie byť v podstatně slabším podání. Mutantíci se objeví poměrně brzy a začnou hodovat na záchranné výpravě. Pro mě byla druhá část víc než obstojná, ale rozhodně chápu i špatná hodnocení. (SPOILER Objeví se zde Juno i když by měla být mrtvá, ale její role zabíječky mutantíků tuto nelogičtnost víc než napravila. Co se týká nelogičnostní tak, mě nasral supermutantník u východu z jeskyně a WTF scéna s vidlákem na konci. SPOILER) ()

Smerfetka88

Řekla bych to asi tak - ty nádhery tam dole se mi zdály pravděpodobnější než myšlenkové pochody, jednání a kecy hlavních hrdinů. Proč tedy 3*? V životě jsem neviděla (a doufám, že už ani neuvidím) takové lekačky jako tady. Ty byly oproti jedničce nesrovnatelné! A závěr mě taky dostal, to musím uznat. ()

Indy21

Pro mě velice dobrý film. Velká Británie vypouští velmi skvělé horory a pro mě jsou určitě lepší než ty americky břečky. ()

Knor

Jen o chlup horší než první díl. U druhého dílu to ale jinak ani dopadnout nemohlo, protože přece už jen víte co čekat. Na druhé straně je to vlastně jediné minus, atmosféricky je to stejně děsivé a možná i krvavější, drží se to ve stejných kolejích jako jednička. Posledních deset minut je strašně božích. Komu se líbil první díl bude určitě spokojenej i s pokračováním. ()

DavidWebb

Je to pokračovanie a mne to príde lepšie ako jednotka. Safriš, niečo zlé sa deje v štáte anglickom. Oba diely sú síce dejovo jednoduché ale fungujú. Navyše v dvojke je viac postáv a tentokrát sa do podzemia dostali aj nejakí chlapi. Hlavne šerif bol výrazným prínosom, také zlatíčko sympatické, empatické. Ježiši ja by som toho k*k*ta zabil do hlavy hneď na začiatku. Hlava mi neberie, že sa tá bionda nechala ukecať, aby sa tam vrátila. Ja by som ich poslal do tyče. Stiesnené prostredie v niektorých scénach pôsobí naozaj klaustrofobicky a nepríjemne. Čo pripisujem v týchto snímkoch k dobru je, že hoci sú podzemní "ľudia" hladné, vraždiace príšery, nie sú to žiadni supermani ktorých nemožno zabiť. Takže horský stakan, náprah z poza hlavy a jedu, jedu, jedu. Aj taká vŕtačka sa zíde. No ništ, dobré to bolo... Akurát ten koniec som akosi nedal. Asi si už nepamätám jak to presne bolo v jednotke. Safriš... ()

Alouette

A je to tu zase... Rozsáhlá jeskyně v sobě ukrývá zlo v podobě humanoidních příšer, které uchlácholíte jen svým masem. Pátrání po ženách, které navštíví jeskyně a nedopadnou dvakrát nejlépe, se stává noční můrou i pro zachránce. Jednička mě rozsekala na plné čáře a dvojku jsem prožíval podobně. Navíc opět není nouze o lekavé scény a momenty překvapení. Jen tak krev mi přišla taková kečupoidní. Netřeba rozebírat. Skvělý horůrek. ()

BrianStorker

Na tomto snímku mne zklamal fakt, že nenabízí divákovi nic nového, nic vysvětlujícího, nic, co by posunulo děj. Stejné jeskyně, stejné tajemné postavy, stejný děj, pouze s jinými postavami... ()

Kozy9

Desent 2 začína tam, kde jednotka skončila. Oceňujem, že autori nespravili úplne iný snímok s inými hercami odohrávajúci sa v tej istej lokalite ako predtým, no zároveň si niesom úplne istý, či aj tak bolo potrebné točiť pokračovanie. Zatiaľ čo jednotka je silne atmoferická, vizuálne aj umelecky precízna, dvojka sa topí v béčkovo prístupe sprevádzanom nelogickosťou, dejovým prázdnom a čo je najhorišie, otrepanými tisíckrát použitými hláškami z ktorých pre čitateľa vyberiem úplnu perlu: "Kto sú tie monštrá?" Odpoveď: "Smrť..." Keď som počul niečo tak debilné, tak som nebol schopný vážne brať čo i len kúsok nasledujúcich scén. Ďalej musím vytknúť totálne hlúpe postavy, bez hlbších čŕt alebo špecifického správania, chýbalo mi to všadeprítomné dusno z jednotky. Oproti prvej časti som taktiež pociťoval absenciu kvalitných bojov medzi monštrami a ľuďmi. Monštrá sa objavujú každú chvíľu a to hlavne pomocou trápnych predvídateľných lakačiek. Jedným slovom, autori pokazilo takmer všetko, čo sa dalo. Jediné čo im zostalo je silno klaustrofobická atmosféra a pár krvavých chuťoviek. AKo celok to nepôsobí ako úplny prúser, no kvalita oproti prvej čati klesa o riadny kus. 60% ()

LilyDeLarge

Trochu slabší narozdíl od první části, ale asi je to tím, že člověk už ví jaký potvory ho tam dole čekaj. Lekaček se dočkáte i tady, to bezevšeho. A dokonce se tu objeví i postava, který budete přát smrt (nestřílejte v dole). Ovšem konec překvapil a zůstal otevřený pro další (?) díl. Já se ale obávám, že kdyby bylo pokračování, tak už to nebude ono. Snad nám "jen" tvůrci nechali prostor pro naší fantazii. I když, kdo ví. ()

Homerking

Pokračování úspěšného hororu Descent odehrávající se jen několik hodin po konci prvního dějství, opět se zde vrátíme hluboko do podzemních temných chodeb. Trochu slabší než předchozí díl, perfektní klaustrofobickou atmosféru se bohužel zopakovat nepovedlo, pár tísnivých okamžiků tu je ale oproti jedničce slabota. V celku se jedná o slušný horor s několika solidními gore scénkami. ()

Brmbolec

To, čo fungovalo v prvom dieli, v druhom prepadá. Stiesnené priestory ešte dokážu spočiatku navodiť atmosféru, ale čo ma zarazilo bola logika správania sa postáv, ale aj deja. Niekedy som si hovoril, že to je zlý sen, čo tie postavy predvádzajú. Tak ako podľa mňa vyšiel druhý REC, tak pokračovanie pre tento film úplne skončilo v žumpe... ()

intro

Descent: Part 2 patří určitě mezi ty vydařenější pokračování. První Pád do tmy byl sice lepší a atmosféra více mrazivější, ale i tak si tento díl zaslouží Vaši pozornost. ()

Mr.Roman

Hanbu originálu Part 2 nespraví, no viac menej sa jedná o zopakovanie konceptu jednotky. Páčila sa mi hlavne časť záveru, uzatvárajúca udalosti jednotky, avšak nie už toľko úplný záver. Veľmi opatrné tri hviezdičky. ()

Pochtli

Za dvě až tři hvězdičky.. Nejvíc jsem se pobavil u dvou věcí. Za prvé - svítit si tam dvěma baterkama mi přišlo jako dost velkej luxus. Za druhé - když jedna z postav sotva proleze dírou, zatímco tudy o několik záběrů dřív obludka dotáhne jelena v celku, no nevim nevim.. ()

buwol

škoda,že sa film neuberal do sľubne vyzerajúceho atmosferického hororu, ale zmenil sa na zbytočne jatky. Ale aj tak slušná zábawa;;;; ()

nakiniki

Šerifovi bych ustřelila palicu... S nikým z těch předem potencionílních mrtvol jsem nenavázala "hlubší pouto" a to je chyba... pak mi je konec ukraden a ani se mi na něj nechce koukat... Film, který chtěl splnit normu, ale nepřidal nic navíc... ()

Soubi

Jsem rád, že dvojka nepotopila kvality jedničky. Tedy přesněji řečeno alespoň ne o moc :). Hlavně začátek je dobrý, lze poznat, že si vyhráli s každým záběrem. Bohužel to později začne pokulhávat a i když se tvůrci snaží jít jinou cestou, stále narážejí na klasické (i když účinné) prvky z jedničky. Několik scén je nechtěně úsměvných (zejména těžce přehrávající kulhající vražedkyně potvor s cepínem :D). Descent 2 je lepší než většina soudobé hororové tvorby, je to ale stále málo. A ten konec...no, ne vždy se cení snaha šokovat za každou cenu :) 3* ()