Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

reditelka

Jednoduše dobrý horor. Napětí, lekačky, překvapení - bylo tam vše. A i když konec byl docela překvapivý, první díl byl podle mě prostě lepší, originálnější. ()

beba789

Sice slabší než první díl ale stále velice dobré a povedené.Velké mínus u mě je že není ukázáno jak se dostala Sarah ven.Další mínus je že zrůdy vypadaj méně strašidelně než v prvnim díle a k tomu ještě dáme že krev zde působí strašně uměle (taková do růžova).Jinak se mi film ve všech ohledech líbil a bavil mě.Konec je prostě staré klišé které sme viděli i ve Wrong Turn 2.79%. ()

MareT.

Ja uz prvni dil nepovazoval za neco extra,ale druhy to nedotahl ani na uroven toho prvniho. O prekvapeni uz nejde,vsichni vime co se postavam stane a ten zaverecny twist to nijak nezachranil. ()

ZdenoLo

Vynikajúce pokračovanie ktorého od dokonalosti drží len minimum chybičiek krásy. No napríklad nebolo by na škodu trošku viac prerozprávať príbehy oboch žien ako masaker prežili. Je to síce výborný zvrat v deji ale vnucuje príliš veľa otázok a nejasností. V napätí a "gore" scénkach však moc za jednotkou nezaostáva čo ma najviac potešilo. ()

Sayko

Naprosto nervy drásající debilita, která nestojí za řeč. Dialogy, chování postav, příběh, "zrůdičky", inu skoro všechno postrádá jakoukoliv logiku a přípomíná mi to spíš nějakej studentskej festivalovej sranda snímek, než seriózní "pokračování" Pádu do tmy. Vlastně.. v čem to bylo vůbec pokračování? Stalo se tam naprosto, úplně jak přes kopírák, to samý, co v jedničce, jen s jinejma postavama, resp. ještě debilnějšíma postavama. A to jsem si první díl vychvaloval! ()

Haymar

Typická dvojka - převážně se jen vezoucí na úspěchu svého skvělého předchůdce. Pokračování bez špetky invence, bez překvapení, bez vlastního "směru", jen stále dokola recyklující fungující (a již dobře známé) prvky z jedničky! Navíc byl bohužel až příliš patrný titěrný rozpočet (a co měla sakra znamenat ta růžová krev?!?!). Atmosféra je ta tam, herci nemají co hrát a "jeskynní lidé" již nebudí hrůzu ale spíše úsměv na tváři! ()

Piggsy

Už tomu chybí moment překvapení a není tu nic, co bysme neviděli minule. V podstatě se jedná jen nastavování prvního dílu. Chvílemi mi to přišlo spíš jako remake než pokračování. Škoda, že si tvůrci nedali práci alespoň s přidáním nějakých nových jeskynních příšer. Místo strachu z neznáma jsem měl "strach" jen z toho, co zas odkud vybafne. To bylo vždycky 10 minut ticho div jsem neusnul, potom strašný řev - o jednoho míň, a pak zase 10 minut klid... no a pořád dokolečka dokola. Ale jinak krváček dobrý... :) ()

Prochy38

Ano, klasická klišoidní hláška - jednička už to není. Ale v tomto případě jenom těsně. Navázalo to prakticky přímo tam, kde skončil první díl a ono se to nese ve stejném duchu. Je to slabší asi především v tom, že už nekoukáme na partu velmi sympatických koček, ale na starší policistku, nechutného a idiotského šerifa (jediný opravdu nepovedený počin filmu) a tři mladé speleology, ti byli fajn. A teda S. Macdonald se opět předvedla. Z prvotního šoku jí chvilku trvalo, než se vyhrabala, ale pak zase začala ta jízda, kterou jsem si od ní užíval v jedničce. Není krásná, není sympatická, vůbec to není můj typ, ale tady v tomto filmu byla geniální! Skvělé. A upřímně, ty jeskyně byly vytvořeny bravurně. "Monstra", chcete-li skvělé - nechutné a smrtící. A boj o život mohl začít. Užíval jsem si tuto hororovou jednohubku. Milé překvapení na konci, kdy se nám zjeví stará mladá tvář :). Ale co musím napsat. V jednu sekundu se mi zastavilo srdce. To když Sarah začala řvát. Brutální záběr, monstrózní závěr a upřímně, to bylo něco úžasného. Naopak to pak pokazil debilní B-závěr. Nevím proč, nevím za co, nevím pro koho. Ale díky za tento dvojfilmek, užil jsem si to naplno. ()

Disease

Zábavnější než jednička, akorát ta atmosféra je slabší. Ale aspoň je v tom nereálném nasvícení líp vidět na Speleokanibal Holocaust :-) ()

Paldiny

Očakávane o level-dva nižšie, ibaže s jedným rozdielom. Zakiaľ čo tu väčšina z vás pľuje na poslednú scénku, ja som za ňu hrozne rád. Celý čas mi nešlo do hlavy ako sa tí slepúchovia motajú po lese a hľadajú korisť, takto sa nepriamo dozvedáme, že sa v minulosti živili kanibalizmom a až blbosť rodu homo sapiens sapiens im dovolila pootvoriť dvierka do civilizovaného sveta. A práve tento zvrat môže byť rozhodujúci pre prípadné pokračovania, aké by neandrtálskych škriatkov mohli vypustiť tam, kde by sa mohli dosýta najesť. Čo už si s logikou moc nepotykalo je chovanie protagonistov, tích protagonistov, ktorí vedome ohrozia preživšiu z minulého dielu, pre istotu ani nedajú nikomu vedieť, že idú do storočnej šachty, z ktorej sa nikdy nikto nevrátil a už vôbec nezoberú nohy na ramená, keď sa preživšej vrátia krvavé spomienky. Zvyšok si už kráča v duchu sequelov, viac príšer, viac naháňačiek, viac krvi a na protiváhu menej napätia, menej ľakačiek, menší zážitok. ()

sona123

Navázat na nevídaný úspěch jedničky se nepovedlo, asi že to bylo šito horkou jehlou, ale i tak je to slušný horor, nechutný až až, minimálně tři dobré lekačky, slušně propracované ženské postavy, na to, o jaký žánr se jedná, a nejsem nijak zvlášť pohoršena, jak jsem se původně dle recenzí bála, klidně bych si dala i nášup do třetice. ()

tenebrae86

Povedený druhý díl oblíbeného hororu. Pro mě sice byla jednička o něco lepší, ale i tady jsem se dobře bavil. Jen ty lekačky mi přišly trochu předvídatelné a pár nelogičností se tu taky najde. Nicméně, filmu nechybí napětí a je zde spousta krve a nechutností... ()

Kejf.

Samozrejme slabsi nez dvojka (to uz je ale asi pravidlo vsech pokracovani), ale zase ne o tolik.. Ti, co videli jednicku samozrejme vedi, co cekat, ale napinavy a znepokojujici je to porad. Par scen je fakt vyvedenych, obzvlaste pak rozmacknuta lebka jednoho toho mutantika. Ale sakra, co to za byl ten konec?' :D ()

Marius_ss

Bolo by to aj na ***, nebyt niektorych (lepšie povedane viacerych) tupych, samoučelnych scen, z ktorych su žial niektore zasadne aj pre celkove vyznenie hlavnej dejovej linky. ()

krusty2 odpad!

Ake dat hodnotenie ked to je kopia prveho dielu? PS:producentom je Neil Marshal takze vinu nemozme hadzat na Jon Harrisa ()

Wancohoff

(14.2.2010 DVDRip) minusy-----oproti jednotke menej klaustrofobicke,v podstate nulovy scenar,skreklavo-cervena nedoverihodna krv. plusy----- konecne vidime do detailov tie potvory, fajn gore sceny, nasvietenie scen......trochu mi to uz pomali zacina pripominat the feast, no stale je to nadpriemer... 70% ()

zdenur

Těžba ze skvělé jedničky moc nevyšla. Totální blbost plná nelogičností a předvídatelných lekaček. A závěr, ten jsem nepobral vůbec. Tomu se nejde ani smát. ()

bolan

Točit následná pokračování povedených jedniček bych zakázal. Kout železo dokud je žhavé je však vymožeností vyspělé kapitalistické společnosti, kterou netřeba nikomu vyčítat. Nechci tím naznačit že "part 2" je uplná sračka, ale v porovnání se silnou jedničkou je to zcela zbytečný film. Dějové zhovadilosti, kdy se v jeskyni poflakuje někdo, komu v jedničce ukousli hlavu mě nedojímají, takže pokud vznikne třetí pokračování, ke kterému tvůrci trapně nastoupili, pak už ho určitě vidět nechci. Ach jo :-( ()

Jožin

Dosť dlho som čakal na toto pokračovanie a nakoniec bol pre mňa film dosť veľkým sklamaním. Pokračovanie stratilo dosť veľa čara, ktoré pôsobilo v jednotke. Áno je tu viac brutality aj iných nechutných vecí, ale dopredu už viete povedať,čo sa stane, kto zomrie, atď. Neskutočná demencia niektorých postáv, vedia že tam niečo žerie všetko naokolo a aj tak sa trepú tam kde nemajú. Na druhej strane som rád, že sa vrátila Juno,ktorú som považoval za mŕtvu. Koniec je dosť diskutabilný a som zvedavý či bude aj trojka !!! ()

M1k9

Pokračování pro méně náročného diváka. Cituji uživatele kiddo: Problém mám s tím, že jsem se během sledování proměnila v Annie Wilkesovou a po jejím vzoru řvala: „Tak to minule nebylo!“ Ano, není chybou samo o sobě, že mrtvoly se nacházejí na zcela jiném místě, než by měly, a příšery i rozvržení prostředí je jiné, ale pokud sequel začíná doslova pět minut po skončení originálu a snaží se vzbudit dojem bezprostřední návaznosti, bylo by záhodno považovat tyhle věci za naprostý základ. To je ale jen mírnou výtkou ve srovnání s prostou nelogičností v chování postav a klišovitostí příběhu (profesionální jeskyňáři na rozdíl od amatérek lezou do jeskyně bez jakéhokoli vybavení, postavy se po právě prožité tragédii chovají jako uchlastaný voják pět let po návratu z Vietnamu, zvraty nemající jiné odůvodnění, než že dobře vypadají, atp.). Pochopitelně toto je práce jiného režiséra. I když dostal do ruky stejné nástroje, vytvořil mnohem horší film. 3.5/10 ()