Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Deyw

hodne vpohode pokracovani..jedina co zvladla prvni dil se vraci..je to vetsi, akcnejsi..klasickej druhej dil. ()

Radiq

Tak trochu už se dalo čekat, že to bude trochu vylízané a taky že jo. V podstatě kopie jedničky s několika málo obměnami. Děj vyloženě pitomý a crawlers furt stejní. Nic, co by si zasloužilo nějakou pozornost. Chlejsty krve pořád stejně přehnané a barva krve jak Primalex. Lekačky spíš pro zasmání. Celé spíš k smíchu. ()

Mrkvič odpad!

Po fantastické jedničce nechají pokračování natočit nějakého retarda? Bohužel ano a doufám, že Jon Harris už nikdy nic nenatočí! Parádní atmosféra z jedničky vytvořená klaustrofobickýma hrátkama, dokonale přirozeným nasvícením záběrů a strašidelným zvukem je totálně v .... pěkně hluboký jeskyni. Abselnce logiky. Dementní lekačky. Jeskyně desítky metrů pod povrchem krásně nasvícené, asi aby se u toho náhodou někdo nebál. A v závěru scény ze kterých přímo čiší sebevědomí a pocit, že se někomu povedlo natočit něco tak moc úžasného. A přitom je to taková sračka. ()

ivan_drago

Ničím zkažené pokračování, které si ale pomáhá pár scénáristickými obezličkami... Méně lekavé než první díl a i z atmosféry takového dusna a klaustrofobie tvůrci mírně ubrali. Koukatelné to ale je solidně. ()

ecceHOMMO

Pomerne slušné pokračovanie, ktoré čerpá takmer výhradne z prvej časti ( nič nové - žiadny posun vpred sa nekoná). A tak možno konštatovať nasledovné: film dobrý, ale originál, je len originál ( originál je len jeden). ()

Lachtaan

Na Instagramu na mě právě vypadla recenze na jeden z nejintenzivnějších survival hororů, které jsem kdy viděl a kde se zdařile povedlo i navázat. A já běžel napravit rest ohledně komentu k věci, co jsem viděl už velmi dávno, ale stále ve mně silně rezonuje. Snad až v takové míře, že bych se nezlobil, kdyby se klidně úplně nová tvůrčí skupina zkusila do té nechutně děsuplné jeskyně vrátit. ()

oveckaoa

Ačkoliv to z hodnocení nevypovídá jsem spokojen důstojné pokračování ale vadí mě zde několik věcí Spoilery A) nechápu co tam dělala Juno a jak by to mohla asi tak přežit B) jak je ta scéna jak je tam ta policistka zavalená silně pochybuji ž by byla tak v klidu když by 99,99 procent lidí zmatkovalo C) Zatím co v 1 díle byly scény které vyplývaly z děje třeba ta klenba tady jsou scény a do nich se ten děj namontuje a to jejich objevování z ničeho nikde mě též štve D) Konec je na hlavu E) co mě štvalo nejvíc je že pochybuji že by na takový zážitek do smrti zapomněla a že zatímco v 1 díle jich dokázala zabit aj 5 najednou v 2 díle má problém se zabitím jednoho což mě příjde a hlavu Konec spoilerů ()

Bobik9

Tak určitě to bylo podstatně lepší než jednička, ze které jsem byl opravdu zklamán. Tady od toho jsem mco naopak nečekal a příjemně mě toto pokračování překvapilo. Hlavně ze začátku jsem si říkal, že to bude dokonce o více než stupeň lepší, ale dobrejch lekaček bylo čím dál tím méně, sice přibývala krev, ovšem vcelku zbytečně. Nicméně tady byli lepší herci (až na ty dvě) a celkově to bylo zajímavější. Bohužel, ani tentokrát jsem se nedozvěděl, co jsou ty skřetíci vlastně zač, ale to by ani tolik nevadilo. Ovšem ten závěr jsem naprosto nepochopil. Proč to ten děděk udělal opravdu nemůžu pochopit a bohužel se to asi nikdy nedozvím. Ledaže by byla někdy trojka. ()

ivan bohatyr

No super atmosféra jedničky je fuč, přesto to divákovi nabídne zajímavé momenty. Škoda zbytečně dlouhých záběrů, které měly připomenout jedničku, když se na to někdo dívá s odstupem několika let, tak se to dá pochopit, ale já sem oba filmy viděl v rámci pár dnů a tohle mi přišlo jako bych byl zbytečně okradený o nové záběry. Už tak to nebylo dlouhé a k tomu ještě tyhle opakované kousky z jedničky, no bylo to o poznání slabší, ale pozornost si to zaslouží. ()

drake31

Ďalší z rady pokračovaní ktoré dosť sklamalo. Tiesnivú atmosféru ako u prvého filmu som nepociťoval, chovanie postáv bolo ... nechcem sa vyjadrovať a ten koniec bol dosť zaujímavý ale v tom zlom zmysle ... Uvažujem nad tým že už sa nebudem tešiť na žiadne pokračovanie ()

darek kartac

Prvnímu dílu jsem dal 5* a proto druhému dávám 4* jak napsal (Slasher) první půlhodinka je nudnější, poté se film rozjíždí a dostává dobrý náboj. Ke konci filmu 2 rozuzlení ani jedno ani druhé jsem nečekal. 75%. ()

zdenny

Myslím si, že v tomto případě nejde tak ani o "dvojku", jako vyloženě o pokračování. Já musím konstatovat, že tento navazující díl se opravdu povedl a krásně se napojil na ten první. Přiznávám, že na zhlédnutí tohoto dílu jsem čekal třičtvrtě roku, než jsem se osmělil. Měl jsem totiž strach (a u dvojek bývá oprávněný), že pokračování nebude tak kvalitní jako tříhvězdičková "jednička". I proto dávám tomuto dílu čtyři hvězdy. Mile mě překvapil a já to tomuto dvoufilmu dlužím. Myslím, že celkové hodnocení tři a půl hvězdy za oba díly je spravedlivé. V obou dvou částech se mi líbila akční část filmu, kdy se z žen stávají nesmiřitelné válečnice proti nestvůrám, které mi ve "dvojce" připadali více jako lidé. Asi proto, že jsem si na ně už zvykl. Tento film si poměrně vysoké hodnocení zaslouží i proto, že v jeskyni nezabíjí nějaká zmutovaná příšera, ale dle mého názoru jeskynní lidé, kteří se skvěle na život ve tmě adaptovali. Tomuto se prostě dá uvěřit. V tomto díle měl divák větší jistotu v mužské části výpravy, ale jak už to bývá... Prostě musím připustit, že ženy tuto dvojsérii táhnou a musím připustit ještě jednou, že jim to fakt sluší. A to nemám moc rád akční ženské hrdinky. Další fakt, který mi přinášel velice silně stísněné pocity, byl v určitých pasážích velmi malý prostor pro všechny zúčastněné. Např. v tomto díle, když ty dvě holky plavaly, aby si našly další cestu a na nadechnutí měly opravdu miniaturní prostor. Já bych se tam asi zbláznil. Takže tento dvoufilm hodnotím velice kladně, i přesto, že jsme se dočkali nečekaného závěru. Který ale může být předzvěstí "trojky". Pokud by vše pokračovalo v tomto duchu, vůbec bych se jí nebál a čekat třičtvrtě roku na ni určitě nebudu. PS: Nevím, zda to byl záměr tvůrců, ale když se dívám na původ jednotlivých herců a hereček, jedná se vskutku o unikátní internacionální počin. ()

VanTom

Zbytečné dokončení příjemně nedořečeného prvního dílu. Opětovně se vydáme do nebezpečného jeskynního komplexu, s jedinou přeživší a partou anonymních záchranářů určených na porážku. Prolézání temných chodeb zapůsobí výjimečně, atmosféru spíše zcela postrádá a jen nezáživně naplňuje žánrové mantinely množstvím laciných lekaček. Jelikož již předem víme, co v podzemí číhá, jde hlavně o tu postupnou vyvražďovačku, která se ale také nepovedla: je nenápaditá, nic moc natočená, s nelogickým chováním nesympatických, v krvi a sračkách vymáchaných hrdinek. No a ten pitomý konec!? ()

pravdovravny

Dvojka sa uberá troška iným smerom ako jednotka. Je tu viac krvi, rozmlátených hláv a kostí. Takže komu na jednotke vadilo málo brutality tak tu si príde na svoje. Samozrejme, že je tu dosť lakacích scén + postavy jednajú v súlade zo zdravým rozumom. Trošku to len kazí casting. ()

Brain-D

Slušné pokračování celkem kvalitního prvního dílu, které opakuje pár skvělých momentů v různých variacích, ale zároveň je kazí novými. 60% ()

lykan9

Ano, jednička je o několik tříd lepší, ale vzhledem k tomu, že prvnímu Pádu do tmy bych dal klidně 10 hvězd, tak dvojce prostě těch pět dát musím, protože se stále jedná o vynikající hororovou podívanou, která značně převyšuje horory podobného typu. Nejen, že si prakticky užijeme všechny postavy z předchozího dílu (aspoň částečně), ale zejména Shauna Macdonald a Natalie Jackson Mendoza jsou takové badass mrchy, že je slast se na jejich drsňáctví dívat. Nechybí tu prakticky nic. Opět si tu můžeme užít skvělou hudbu, spousty krve (a i jiných tekutin), křupání kostí a tísnivé atmosféry. Vlastně ani nešlo dosáhnout kvalit jedničky, protože ta byla skvost, ale v rámci žánru se jedná stále o vynikající podívanou. ()

ghatos

Descent 2 byl předurčen k neúspěchu. Očekával jsem však, že to bude daleko horší, takže slabé 2* jsou ještě skvělé. U takového typu snímku "jeskyně", nemůže režisér snad už ani ničím překvapit. Jednoduchá vyvraždovačka, kde běhají jacýsi humanoidi...., co se dá na tom vlastně hodnotit? Nejlepší je asi úplný závěr, jinak je to celé plytké a slabé. ()

drackula

Nulová invencia a viac menej iba prepraný prvý diel, avšak nejako výrazne mi to neprekážalo. Pokračovanie som si užíval iba o niečo menej ako jeho predchodcu. Chýbal tam jedine nenahraditeľný moment šoku z toho, čo to tam v tej tme vlastne je, ale inak ide dôstojné a kvalitné pokračovanie. Tretí diel je priam samozrejmosťou avšak ten "otvorený" koniec s veľkým otáznikom si mohli odpustiť. 80 % ()