Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

manonfire

Přesně ten způsob očekávaného "nastavení" , držící se osvědčených mechanizmů, opakující osvědčené motivy a i přes svou solidnost v rámci žánru, je svou podstatou odsouzené k setnutí minimálně jedné hvězdy. 40% ()

zsn

Tak Jednička má 72% a daleko záživnější Dvojka jen 62%?! Já už fakt ty místní odborníky nechápu. Pořád je to béčko - nesnáším horory, kde zrůdy někoho naháněj a rojí se jak krysy, ale toto bylo svižné a mělo to potenciál i na Trojku. No jo - změna režiséra... Super ženy mne bavily. ()

Soweek

Jedničky bývají většinou lepší u tohoto typu filmů, jelikož to, co lidí baví, je moment překvapení. Pokud druhý díl nenabídne podstatné rozšíření příběhu, tak kromě akčních scén nemá z čeho těžit, což je přesně případ druhého Descentu. Z pohledu béčkových thrillerů to ale zas není tak špatné, i když ty studiové jeskyně z papundeklu jsou více než zřetelné. 2,5* ()

BMAJTZ

Je to dvojka každým coulem, co si budeme namlouvat. V příběhu se tak trochu vaří z vody a sází se především na to co fungovalo v prvním dílu. Každoádně v záplavě moderních břeček i tento film lehce vyniká, nutno ovšem říci, žezávěr film značně pohřbívá a motivy vám tak nějak jasné rozhodně nebudou. Jednu věc jsem, ale vážně nepochopil a to byl chlápek s lopatou, že by otevřený konec pro další díl? ()

sedm.1

Po naprosto ultimátní,dokonalé a geniální jedničce Neila Marshalla přišlo bohužel dost velké zklamání v podobě druhého dílu.A můj hlavní problém s tímto pokračováním je,že jde vlastně jen o jednu obrovskou kopii původního nářezu.Ono se tu totiž sakra vůbec nic nezměnilo a přeci jen to co přibylo,tak pak jen směrem k horšímu.Několik postav tak úplně zůstalo a ty nové tváře,chcete-li oběti,byli vesměs nesympatické,prostředí též to samé,jen mi přišlo daleko více lacinější a již vůbec nevyvolávající ten úžasný pocit klaustrofobie,nestvůry bezezměny,opakovaly se i naprosto stejné postupy v podobě budování atmosféry a napětí a vlastně ani ten děj neni příliš odlišný,jen přibylo nudných momentů a ubralo se na spádu.Zůstalo tedy i poměrně velké množství krvavých cákanců a brutality,což ovšem jediné jsem uvítal pozitivně,ale i v tomto mi chyběla ta masakrální pompéznost,která mě v jedničce tolik dostala a kde dominovala.Prostě dvojka Descent na mě spíše než jako důstojné pokračování zapůsobilo jako podivný remake,ovšem v daleko horším provedení.Velká škoda,ale jednička asi zkrátka nasadila maximálně vysokou laťku a toto dílko zůstalo hodně za očekáváním. ()

netahlo

Logicky uz to neni takova extaze jako u prvniho dilu, ale rozhodne se jedna o dustojne pokracovani. Jen ten konec mi uplne nesmakoval. Jo a pan serif byl nebetycnej curak! ()

herr_carter

Horolezci, horolezkyně, horolezčata - nelezte do skály, protože je mutanty narvatá.....sám nevím, proč jsem tak dlouho otálel nad shlédnutím pokračovatele mnou opětkované jedničky - protože to zase byla jízda! Tyhle filmy jsou prostě super hlavně z toho důvodu, že je v něm 0 % digitálních efektů a prostě všechno je jenom o dobré kameře a prostředí. Samozřejmě, že oproti jedničce už člověk přijde tak trošku o ten moment překvapení, potažmo se na první nestvůru filmový divák neklepe tak dlouho a vyleze na něj už záhy. U obou filmů mám ale prostě rád tu přímočarost a nehraní si na nic, zdejší kreatury jsou pro mě vůbec jedny z nejlépe udělaných masek béčkových hororů (možná vůbec úplně ty nejlepší). Divím se, že po těchto filmech nevzniká víc hororů v jeskyních, či v krasech (i když možná dobře, aspoň jsou Pády do tmy skvosty ve své kategorii)...................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Wotan

No nedokážu si představit, že by se u tohohle někdo bál pokud viděl jedničku. Ta měla výbornou atmosféru. Dvojka je jenom vyvražďovačka, kterou táhne Shauna Macdonald. S logikou se scénárista nepáral. Vypasenej šerif vezme ženskou, která si nic nepamatuje, rovnou z nemocnice do jeskyní, aby jim pomohla s hledáním ostatních? Týpek spadne s prokousnutým krkem do propasti, aby pak na konci... no radši nic. Abych jenom nekritizoval, tak se mě líbily odkazy na holky z jedničky, ale to je trochu málo. No a konec to pak úplně zazdil. ()

Spike23

Největší zklamání, které může být. Potenciál pokračování jednoho z podle mě nejlepších hororů zůstal nevyužitý, ale není se čemu divit, když to točil nějaký totální debil. Kromě hlavní hrdinky z jedničky nyní vlezou do jeskyní lidé, o kterých dokud nechcípnou nic nevíte, takže jejich příběh je zde zcela zbytečný a otravný. Juno se objeví až téměř ve třetí čtvtině filmu, takže tu ani do té doby není nic k vidění a aby se alespoň trochu rozvíjel příběh z prvního dílu, to nehrozí už vůbec. Film tedy celově působí jako tupá závěrečná vyvražďovačka, která dokáže nehorázně naštvat všechny fanoušky prvního dílu. ()

NICOX

To, že vznikne Dvojka mě trochu štvalo, páč to uplně zkazilo dojem z konce Jedničky. Ale jinak to není úplně špatný, ovšem původnímu filmu se vyrovná jen těžko. Potěšili (opět) neznámí herci, kteří nehrali vůbec zle. Ten úplný konec... nevím, nevím. On takový ten doubleend nemusí být vždycky to pravý. A řekla bych, že je tu jedna scenáristická díra, ale nechci spoilerovat. 65 % ()

SkyLukey

V porovnání s prvním dílem je logicky první díl vždycky lepší. Part 2 se opět drží ženského osazenstva hrdinek avšak lekacích scén obsahuje více, než-li Part 1. Čekal jsem pokračovací díl ve stylu nutného ždímání peněz na slávě předchozího dílů, ale tento film hladce tvůrci napojili jako pokračovací a nechybělo mnoho k té stejné atmosféře. ()

Testament

Je to jen můj názor, ale Descent 2 mi příjde, osobně, na kvalitativně stejné úrovni jako díl předchozí. Občas se zde sice otevřeně cituje, ale napětí a nečekaná úmrtí postav v příběhu na mě působila překvapivým dojmem. I když názory ostatních jsou podstatně kritičtější, já jsem spokojen. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Pozor - spoilery! Takže jediné co dobrého zůstalo z jedničky je vynikající hudba. První nasrání přichází už v oživení jasně zemřelých postav - jako první Sarah ( která se na konci jedničky setkává se svou mrtvou dcerou = jasný náznak smrti...) poté evidentně nutně zabité Juno... Ale nechť. Leč nelogický děj (záchranný tým jde ve velmi podivném složení, bez pořádného vybavení a spojení s lidmi nahoře, celkově působící totálně neprofesionálně a neuvěřitelně), nelogické chování postav, a totálně debilní konec ( nesmyslně se obětující se Sarah, nesmyslně spolupracující dědek) tenhle film tlačí směrem k odpadu. Lekačky? Ve srovnání s jednotkou nulové. Příšery? Víc viditelné, víc krvavé, víc akční - vše na úkor děsivosti - Marshal naštěstí ví moc dobře, že méně je v hororu vždycky více - chudáček Harris to evidentně neví... Zvukař by si za zvuk příšer zasloužil pár facek, protože místo aby si pohrál se zvukem jako machři co dělali zvuk LOTR, tak se na to vysral, zašel s mikrákem do pracečáku a jak to nahrál, tak to pustil - takže zvuk příšer zní jako prasata, protože to prostě sou nahraný prasata = 0 bodou... Vzhledem k dnešním možnostem míchání zvuků se to jeví jako totální amaterismus, či záměrná sabotáž! Atd. atd. výsledný dojem? Akorát tak na nasrání... Kdo si nechce kazit dojem po skvělé jedničce - zdaleka radím se vyhnout - na zdejší obdivné hodnocení neberte zřetel - já tu chybu bohužel udělal... ()

Eraserhead

Pád do tmy se mi líbil velice a o to větší zklamání mě čekalo u druhého dílu. Těm holkám z jedničky jsem fandil a režisér Marshall mezi nimi a mnou vytvořil pouto, ze kterého plynulo napětí, když se ocitly v nebezpečí. Dvojka nabízí partu lidí, kteří jsou více méně idioti se šerifem v čele (tomu jsem přál z celého srdce smrt). Akční scény celkem ujdou a jsou v nich litry krve, ale snad jsme proboha v roce 2010, tak proč je růžová jak ze třicet let starýho italskýho béčka?! No a závěrečná tečka byla naprosto neopodstatněná a zbytečná. ()

pavlikv

Velmi důstojné pokračování jedničky. Návrat do podzemního komplexu jeskyní se vydařilo tentokrát o něco méně než první díl ale i tak v této době béčkových hororů vydařelý film. Tentokrát si ale tvůrci moc nepohrály se světlem, která dávalo jedničce stísněnost a nebezpečí které mohlo číhat na každém kroku. Ale zase jsou vydařené ,,lekačky,, které byli na můj vkus výborné(!).Potrženo sečteno důstojné pokračování prvního dílu které by měl každý kdo viděl první díl rozhodně vidět. ()

Holina

Po zdařilé jedničce přichází lehké zklamání v podobě dvojky. Totiž dvojka je tak trochu jako jednička, bez větších obměn, opět zavítáme do stejných míst a sledujeme útrapy s jeskynními příšerami. Nic nového vás nečeká. ()

dopita

Celkem zbytečný pokračování. Po asi patnácti minutách jsme zase v jeskyni, jenže už to zdaleka není ono. Ona tíživá atmosféra ve filmu tak trochu je, ale to má spíš co dělat s tím, že kdybych se na jejich místě ocitl já, tak už jenom z toho, že jsem někde potmě a v stísněných prostorech, bych se posral strachy. Jon Harris toho ale nevyužil a film je víceméně mdlá nuda, s některými hnusnými scénami. Ovšem samoúčelnými, nemající základ na budovaném napětí a ani lekačky, i když nejsou uplně špatný, se s prvním dílem nemůžou rovnat. Akční scény jsou slabota. U prvního dílu jsem neměl problém věřit, že holky bojujou o život, tentokrát je to nuda, která diváka nedokáže zaujmout. Potěšil snad jen, podobně jako u prvního dílu, nestandardní závěr filmu. ()