Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

1mikeF

Ano. Nedosahuje to kvalit předchozího dílu, ale nemyslím, že to je jakkoli špatné. Pro děti je tam spousta Buráka a pro dospělé parodie na bondovky a světové hodnostáře... Je to svěží a vtipné... nevidím důvod dát méně než 4* ()

MFZB

Po dlhej dobe zase raz nejaký ten animáčik. Predchádzajúci diel som síce nevidel, tak som nejako ani nevedel či mám čakať niečo dobré alebo nie, ale tak nakoniec som spokojný s výsledkom. Jediné čo by som filmu vytkol - stopáž. Celkovo nie som na dlhé filmy a pri animákoch mi mi pasuje tá stopáž do 90 minút, keďže dotyčný žáner je určený pre mladšie publikum a tím tiež predpokladám bude skôr vyhovovať kratší filmík, ale ináč parádka. Čo sa mi páčilo riadne, tak asi to, že vo filme nevystupujú žiadny ľudia, čo som doteraz ešte v takomto žánri nevidel. Tuto aspoň vidno, že dobrý film sa dá spraviť aj bez účasti postáv...75% ()

andrewXx

Pixar sa zapísal v srdciach všetkých fanúšikov animovaných filmov. Vždy keď pred filmom beží logo Pixaru človek čaká kvalitu ktorú dostáva. V prípade Cars 2 je to omyl. Neverím že som dal len 2 hviezdičky ale po zhliadnutí to každý pochopí. Jednotka bola dokonalá čo sa týka deja, vtipu, hudby, originality všetko pekne klapalo. Dvojka už neponúka nič z toho. Jediné čo zostalo sú postavy. Vtip takmer nulový (maximálne som sa pousmial asi 1x za celý film). Myšlienka súťaže o najrýchlejšie auto sveta bola dobrá ale nechápem prečo tam zatiahli aj tématiku tajných agentov. Veď to nemá s autami nič spoločného. Pojem originalita snímok Cars 2 zďaleka obchádza. Chcel by som si spomenúť na nejaké pekné momenty z filmu no fakt ma nič nenapadá. Akurát sexy hlas agentky v slovenskom dabingu :) ()

Ruadek

Ne, nebavil jsem se a to ani minimálně. Po půlhodině to pro mne ztratilo smysl. Ani jednou jsem se nezasmál, koukal jsem a nevěřil tomu, že tuhle nudnou věc natočil vyhlášený Pixar - evoluce americké animační tvorby, která dokáže vnuknout život všemu, co vymyslí a to ještě s obrovským nadhledem. A přitom Cars nejsou prvním pokračováním jejich hitu, přesto se něco nepovedlo. Režisérská taktovka je silná ale režie bez gejzíru nápadů (na což jsme u Pixaru zvyklí), co tu prostě nejsou (až na množství příjemných detailů a narážek), to nezachrání nic. Bavil mne svět aut jako zrcadlo našeho světa. Zklamáním byl odraz, napodruhé vylouhovaný pytlík nápadů a charakterů, který už mi neměl co říct. Tak snad někdy příště a lépe nebo začnu mít o Pixar trochu strach. ()

SelfishMan

Pro děti? To rozhodně ne!!! Dospělák, pokud není nějak zakomplexovaný nebo jinak duševně ideologicky poznamenaný, tak si Auta2 může užít poměrně skvěle. Tři čtvrtě filmu jsem byl neustále utvrzován o zasloužených 3 hvězdách, když mi ale animátoři předložili dokonalý animovaný Londýn tak jsem vyměkl a dal 4. Jinak to krimi/Bondovské stylizování bylo jakš takš zábavné, pro 9letý mozek ale nepochopitelné a moc to Pixaru nesluší. Určitě si ale Auta2 nezaslouží vrakoviště a věčné zatracení! ()

Vala

Nevím na co si stěžujete.Nápad sice není nikterak originální,ale mě se to moc líbilo,asi do stejné míry jako jednička.Rozhodně stojí za shlédnutí :) ()

MrLinhy

Už to není ono co to bývalo, tohle se nedá srovnávat s jedničkou, bylo to takové přeplácané. Zajímavý příběh, ale neprocítěný ( žádný emoce, akce..). Závod nebyli moc záživné, ale jinak pěkná animace. 60 % ()

anubiskt

Absolutní selhání ze strany Pixaru - ono nejde mít nastavenou laťku pořád na maximální úrovni a nějaký zaškobrtnutí přijít muselo, ale že to bude až takhle otřesný, by nemohl čekat snad ani ten největší pesimista. Příběh bez invence, nápadu, inteligence a co je nejhorší - bez emocí - doposud mě každej pixarovskej kousek zaujal něčím krásným, ale tady jsem se nestačil divit. Jedna hvězdička je udělena za perfektní technické zpracování, ale víc si tenhle snímek nezaslouží. Ale snažim se to brát z tý lepší stránky - příště už to horší být nemůže:) ()

Ajay

Oproti ostatním filmíkům od Pixaru je to slabota, že by začly docházet nápady? Doufám, že je to jen úlet, který se nebude opakovat :) ()

Hakuna Matata

Mé nejhorší obavy se nevyplnili. Ano, bylo to někdy nedotažené, scénář možná trochu pokulhává, ale jinak dobrý, Možná lepší jako krátkej film, nemůže ale říct, že jsem se párkrát nezasmál. ()

bonovox

Najhorší pixar od svojho vzniku, žiaľ, raz to muselo prísť. Snímok nemá takmer žiadny originálny nápad a aj humoru je tu poskromne. ()

david666

příběh nic moc, ale kvůli tomu se na Auta určitě nedívám. Musím opět ocenit skvělou animaci - plno detailů a maličkostí. Mě se naopak tento díl líbil asi víc než první. ()

Eeve

Zďaleka nie to, čo som očakávala, no už som si pomaly zvykla, že sequely zvyknú byť o triedu horšie. V tomto prípade sa tomu ani vypiplaný Pixar nevyhol. Toto mi teda vôbec nepripadalo ako animák pre detského diváka, no bohužiaľ ani pre toho dospelého. Všetky tie strieľačky, výbuchy ma tu veľmi rušili, áno, malo to aj svoje svetlé miesta, niektoré vtipy/momenty sa vydarili, no už to ani zďaleka nebola tá nadnesená, vypiplaná a milo naivná jednička, ktorú si teda fakt cením. Príbeh je už veľakrát opakované klišé vo viacerých smeroch, tentokrát scenáristi s Lasseterom šliapli o dosť vedľa,a je to preplnené moralitkami typu najlepší kamoši sa neopúšťajú a i ten najväčší blbec dokáže zachrániť svet - teda aspoň ten s alternatívnymi palivami :) Cez to všetko sa na to ale dá pozerať a mňa potešil opäť pohľad na Buráka/Matera, Bleska a ich kámošov:) ()

Dekovnik

Auta jsem miloval, nádherná animace a skvělý soundtrack. Asi jsem od dvojky čekal příliš mnoho, ale že z toho vypadne až taková hovadina jsem opravdu nečekal ! ()

Ilus odpad!

Auta, která chodí na záchod... To nejčervenější a nejlesklejší z nic je hvězda, kterou všichni obdivují... A samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho nejlepšího přítele, který zdaleka nedosahuje jeho kvalit, ale zůstává mu po celou dobu věrný... Musím ještě vysvětlovat své hodnocení? ()

SphAnel

opravdu krásné zpracování, ale už to není taková ta pohádka jakou od animovaného filmu čekám a to mě zamrzelo :-( ()

Brenda.Ch

Příběh takový kriminální, akce dobré, humor taky ujde a pár stříleček, mrtvých aut, neohrožených rezavých kár a happy end, zásluhou toho nejhloupějšího auta, ze kterého se najednou vyklube génius, který přece nikdy olej necamrá...ale jo, koukla jsem se a koukla se i podruhé. Ale toto že je pro děti ???? To si dělají výfuk, ne ???? ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby