Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Pája=)

Kdyby to byla čistě Disneyovka tak tomu dám s radostí 3*. Boužel je pod tím podepsán Pixar. A ten nese určitou kvalitu, kterou auta nemají. Šlo vidět, že se film dodělával ve spěchu a tak na panoramatických záběrech jdou vidět nedokonalé textury. A i scénář hovoří o tom na jakou věkovou skupinu byl film mířen. Myslím, že i Pixar vidí, že sám sobě ničí značku a možná proto chystaný film Planes bohudík nebude nést jejich jméno. Doufejme, že průkopníci 3D animáků budou pokračovat v tom, za co je mám tak nesmírně rád. Originální, emotivní filmy pro dospělé i děti. Uvidíme se u Brave (!!). ()

sir-dave

Burák z Kardanové Lhoty v hlavní roli jako agent. Oproti jedničce mírně zaostává a ztrácí své kouzlo. Děj pomalu jako u Johnny Englishe, Burák občas prohodí nějakou vtipnou hlášku, McQueen je odsunut na vedlejší kolej. Menší publikum patrně zase osloví hezké zpracování a grafika ale jako starší bych trojku už ani nepotřeboval... ()

tomeek

Ať se propadnu, mě se to líbilo. Skvělý britský agent, "autonarážky" na existující věci, skvělá hudba... je to sice totálně pro děcka, ale je to tak neškodně zábavné, že mě to ani nevadilo. Viděno ve 3D - velmi najs. ()

panMartin

S dalším filmem Pixar potvrdit, že i mistr tesař se někdy utne. Pro mě jsou Auta jedna z nejslabších Pixarovek. Kde je originalita a to kouzlo, které většinou každá Pixarovka má. Vsadit do hlavní role Buráka byla opravdu špatná volba, navíc když ho zasadí do otravného příběhu. Burák pobaví leda malé děti. Začal jsem koukat a po pár minutách na mě padla únava... Tohle je obrovské zklamání. ()

Nivenx

Příběh úplně něco jiného, jak u prvního dílu, ale to neznamená že tento díl je slabší. Auta 2 jsou plná McQueena, agentů a hlavně buráka, který je opět tím vrchním bavičem a dokáže bavit po celý film. 75% ()

Prometheus69

Jediný a nejspíš i poslední případ kdy pro mě AUTA byli stravitelný... v této špionské velmi povedené a originální podobě. Přiznám se že jedničku jsem ani nikdy neviděl a nechci rozhodně pokračování v podobě trojky... bohužel. Pixar chce zase vyhovět všem haterům... takže jo. Klon prvního dílu tedy bude... Za mě, 75% tedy auta 2! Může být něco horšího než pokračování bude? ANO, LETADLA 2... ()

TheBalrog

Samozdřejmě, co se týká animací.. Pixar nemá konkurenci o tom není pochyb. Ale co se týká v tomhle případě scénaře !! No.. tak to je velký problém. Nemá to hlavu ani patu a vzhledem k tomu že když se řekne animák, tak si představím relativně jednoduchý příběh, aby ho pochopili i nejmenší pro které je to natočené. Myslím, že tohle bylo šlápnutí vedle a 40% dávám za zmíněnou animaci a za nějaký ten občasný vtípek. ()

Vecko99

Kouzlo jedničky se úplně vytratilo, vtipů ubylo a bohužel i zajímavé postavy z Kardanovy lhoty dostaly mnohem méně prostoru než v jedničce a to si myslím, že bylo dost na škodu a film tím ani zdaleka nedosahuje kvality 1. dílu. ()

Woody77 odpad!

Strašne sklamanie . Scenar stoji za .... Moj synček ,ktrory sa tešil na nove príbehy nechapavo pozeral a hned po uvodnej scene sa ma pytal preco tam strielaju.Je toto normalne? Agenti , tema paliva to je tažké pre chápanie detí a najmä im to malo byt venované. Absolutna katastrofa a odporucanie pre Pixar : V buducnosti sa vyvarovat tak stupidneho,blbostami zhovadileho príbehu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Ogen

Já nenávidím ve filmech IDIOTY !!! takový ty debili jako byl burák... co to z něj udělali?! co to udělali z aut?! :O ty vole strašný!! ()

LeoH

50 %. Spotřebka točená na jistotu, sázející na vyzkoušené atrakce, s nevalnou gradací, bez poezie. Střihnout si tentokrát variaci na špiónský žánr byl fajn nápad, ale chybí obvyklý láskyplný nadhled, vyšel z toho spíš podivně zkřivený úšklebek a snaha přebondovat Bonda, vedle níž kecy o hodnotě přátelství a o tom, jak má být člověk sám sebou, působí jako povinná úlitba firemnímu morálnímu kodexu. Inu, jednou to přijít muselo (druhé Příšerky ostatně dopadly ještě hůř – Auta 2 při vší bídě aspoň nabízejí nemálo povedených fórů a většinu času slušně šlapající tempo). ()

Mrkvič

Zase tak černě bych to neviděl. Začátek těšil návratem postav a humorem kolem Buráka. Samostatně i ta akční dějová linie celkem ušla a hlavní scéna na ropné věži se v pohodě dala srovnávat s bondovkama. Animace je neskutečná a při rychlém ježdění vypadá pořád úchvatně. Jenže to spolu moc nesedí. V hlavní roli Burák a ten humor je na celý film dost málo. Potom to míchání závodů a špionáže, kdy to k sobě lepí právě Burák, je zase tak nějak úplně mimo. Dětem to určitě postačí a dospělejší to musí zvládnout. Zase tak strašné to není. ()

Dado

Po oboznámení sa s negatívnymi reakciami na nový animák z dielne vždy perfektných Pixar som bol pripravený na najhoršie. No na moje prekvapenie to vôbec nedopadlo tak zle. V prvom rade musím vyzdvihnúť samozrejme technickú stránku filmu, animácie aj zvuky sú perfektné, soundtrack rovnako kvalitný. Rozhodne by som nezhadzoval ani príbeh, ktorý sa síce nesie v duchu otrepaných klišé v štýle Jamesa Bonda, no medzi animovanými filmami je raritou a s podporou vtipu, ktorým film oplýva, sa mu nedá veľa vyčítať. Osobne mi však trochu chýbala tá správna atmosféra, ktorá sa vytratila pravdepodobne odchodom hlavných hrdinov z mestečka Chladičové kúpele. Rovnako za najlepší ťah nepovažujem zatlačiť McQueena do úzadia a predovšetkým dať viac voľného priestoru Materovi, ktorý je učebnicovým príklad vedľajšej postavy hýriacej vtipom pri každej replike a tou mal podľa mňa aj zostať. Aj napriek týmto mínusom som sa počas filmu bavil a rozhodne nenudil a i keď nedosahuje štandard, na aký sme pri Pixare zvyknutý, nemusím ísť s hodnotením až na úroveň toho priemerného. (70%)Slovenský dabing dodržiava hlasy z prvého dielu a nemá výraznejšie chyby. ()

Ryuuhei

Očekával jsem velký průšvih a zneuctění Aut jako takových. Ale nakonec se má hrozivá předpověď nenaplnila. Druhý díl je určený víceméně jen těm, kteří první Auta považují za dokonalost. Kromě toho, že se zde navrací defakto všechny postavy z jedničky, se příběh víc zaměřuje na Buráka. A není to naštěstí o tom, že by byl uměle povolán jako tajný agent, což by z toho dělalo frašku, ale do všeho se připlete náhodou a vznikne z toho jeden velký chaos. Oproti jedničce mnohem akčnější, šílenější, místy až tlačící na hraniční pilu (aneb jak se dá přepracovat koncept mučení do poněkud méně brutálnější formy), ale zase pěkně ukazující, jak svět Aut funguje i jinde po světě a samozřejmě hodně parodující reálie ze skutečného světa. Kriminální zápletka navíc docela zajímavá a rozhodně ne tolik předvídatelná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nakonec tedy nejsem zklamaný - jedničku jsem si užil po emocionální stránce a dvojku zase po stránce takového příjemného, ztřeštěného doplňku, který po stránce charakterů nestrádal. 75% ()

Lachtaan

Fakticky nechápu, kde všichni berou ten ovčí trend tvrdit, že je dvojka totálním výplachem originálního pixarovského nápadu. Samo sebou atmosféru a úchvatné kouzlo překonat nemůže, už jen proto, že spousta z nás na Autech z roku 2006 prakticky prožila dětství a vidět i nadcházející díly v onom věku, oslavoval bych je jako nejúžasnější animované skvosty. Jako téměř plnoletý se na to ovšem dívám z trochu jiného úhlu pohledu i v porovnání se všemi možnými animáky, které jsem už kdy stačil zhlédnout. Dopředu jsem se už jen kvůli negativním recenzím bál, ale možná už jen proto, že mi odlehčený svět počítačové animace, kde si tvůrci mohou dovolit vyhrát zcela se vším a prostředí závodění dosti chybělo. Takže kdyby se v rodinných filmech tolik netlačilo na velmi otřepanou zápletku se sofistikovaným záporákem a vypjatým koncem s očekávaným happyendem, byla by nejen druhá Auta na vrcholu tohoto žánru. ()

venison

Slabší než jednička, ale to už dvojky většinou bývají :-) Jinak super podívaná (metropolitní města byla opravdu vymakaná), zápletka s Bondem mi maličko zvedla obočí, ale nakonec jsem jí vzala jako recesi :-) Burák dostal velký prostor, což je fajn.. Trošku mi vadila překombinovanost příběhu.. Anglická královna byla super :-) ()

anli

Takže se všichni,kdo čekali"až se mistr tesař utne",dočkali.Ale pěkně popořádu.Pokračování příběhu Bleska a Buráka,na kterém je opravdu velmi vidět,jak byl dělaný na zakázku.,neoplývá totiž tak skvěle vytvořeným světem a příběhem,jak jsme u Pixaru zvyklí.Těšil jsem se na to,jak se bude příběh v Kardanové lhotě rozvíjet,toho jsem se ale bohužel nedočka.Zato se vypravíme do spousta(nádherných)míst na zemi(Tokio,Paříž).Je to vlastně takový dobrodružně-akční příběh,který se díky špionážní tématice nebojím označit za bondovský a i Fantomas by se divil,jaká udělátka jdou na auto namontovat.Nebudu ale jen kritizovat,toho jsem dalek.Vizuálně a obrazovými nápady nemá film absolutně chybu a patří bezesporu mezi absolutní špičku.Občas tu probleskne i nějaký vtípek a nápad,hlavně díky Burákovi,okolo něhož se vlastně příběh točí a Blesk je zasunut trochu do pozadí.Což mě malinko mrzelo,protože jsem se těšil na vývoj vztahu mezi ním a Sally a toho je tady opravdu minimum.A s ostatními je to ještě horší-jen něco tu a tam řeknou,ale v ději nemají žádnou důležitost.Pokud bych "Auta 2"bral jako samostatný film,bylo by to jiné.Ale jako pokračování opravdu skvělé jedničky to musím brát a vnímat jako pokračování.A tady se opravdu o nějaké návaznosti ani nedá mluvit.Samotný příběh nejde nijak do hloubky a různá ponaučení a poselství jsou taky povrchní.Na druhou stranu jsem viděl,jak byli děti v sále nadšené,takže ano-dětští diváci se budou bavit nejvíc a opravdu film docení(což opravdu s tou technikou není divu).Pro dospělé diváky tu pár povedených momentů taky je,hlavně Burákovy excesy v Japonsku a pár dalších se ještě najde.Takže celkově vzato to tak hrozné není a rozhodně si tenhle film nezaslouží úplně odepsat-za vidění určitě stojí.Osobně jsem dlouhio váhal s hodnocením a nakonec jsem se rozhodl pro závodních 70%,protože si to přece jen,díky technickému zpracování a několika skvělým scénám,zaslouží a já jsem si několik scén opravdu užil a to Tokio je fakt úžasné. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby