Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Tuomijoki

Při sledování tohoto filmu každému asi vytane na mysli myšlenka "kde by byl dnešní svět bez lži?". Asi někde jinde... Ale dejme tomu, že by se čistě náhodou do takového stavu dostal. Pak je to svěží film, který nepostrádá humor ani filozofii a na který rozhodně není ztráta času se koukat. Kdyby měl být film úplně podle mého vkusu, mohla být trochu potlačena ta romantická zápletka - myslím, že by se pár zbytečných romantických sestřihů a dialogů dalo vystřihnout a film by neutrpěl. ()

biopanic

Nemálo podceňované. Veľmi vtipný a svieži príbeh o umení klamať, so skvelými narážkami na náboženstvo a na nezmyselné pravidlá všeobecne. Ricky Gervais mi prestal byť nesympatický po sympatických 10 sekundách a na Jennifer sa tu pozerá mimoriadne dobre. Navyše je tu výborná kombinácia ostrého britského humoru hraničiaceho s praobyčajným (občas až) privitivizmom. Summa summarum; bavilo ma to viac ako akákoľvek iná komédia v poslednom čase. ()

Alojs

Nic, u čeho by hrozilo natržení Vaší bránice. Umění lhát je zvláštním mixem komedie a dramatu. Obojí přináší v podstatě současně. Přesto je zde cítit nevytěžený potenciál. Snímek startuje nekompromisně a všechno funguje tak, jak má. Pak to ale začne pomalu upadat a závěr je již čistě průměrný a takřka zkratovitý vzhledem k předchozím situacím. ()

godspeed

Jako komedie mi to nepřišlo, jako na stavené zrcadlo západní civilizaci sice malinko jo, ale forma filmu odpovídající televizním spektáklům na nedělní odpoledne dílku nepřidala. Nápad dobrý, ale provedení docela mizerné. Dokoukáno napodruhé, poprvé jsem usnul. Což se mi u filmů za *** nestává. Navíc mi u naprosté většiny filmů nesedí, když se režisér obsadí zároveň do hlavní role. Jediný komu to promíjím bez keců je Eastwood. ()

DadysGirl

Začátek fakt luxusní... I když to během filmu trochu ztrácí tempo, pořád to řadím k nadprůměru... Je jasný, že "dar" lhát získá ten správňák a všechno to dobře dopadne... V tomhle filmu si ale podle mě najde každý něco... ()

hero_bk

Přišel jsem na to (vlastně jsem to už dávno věděl, jenom jsem se o tom zase přesvědčil), že uživatelé CSFD jsou z větší části jenom pseudointelektuální geekové, kteří nedokážou vypnout ani u oddychové komedie a musejí tu řešit, proč by svět, ve kterém se nemůže lhát, vypadal úplně jinak než ten náš. Stejně jste úplně všichni vedle, i když se to tu snažíte strašně moc řešit! Podstata historie lidstva je v náboženství, ať už zbožšťování faraona v Egyptě, systém bohů v Řecku nebo Římě, křížové výpravy proti islámu atd. I když předpokládám reálnou podstatu křesťanství, tudíž i judaismu, všechna ostatní náboženství by nikdy nevznikla a svět by vypadal z tohoto důvodu zcela jinak. Ale to není podstatné! Tohle není existenční drama, tohle je oddychová komedie, a v tomto směru funguje výborně, protože jejím cílem není odpovědět na otázku "Jak by vypadal dnešní svět, kdyby na jeho vývoj nepůsobilo náboženství/působilo pouze křesťanství?", ale na otázku "Jak by vypadal NÁŠ svět, kdyby k sobě všichni byli naprosto upřímní?" ()

Milda003 odpad!

Podle popisu by člověk myslel že to může byt zajímavý film. Asi by i byl, kdyby to nerežíroval Ricky Gervais, který sám sebe obsadil do hlavní role. Takovou chybu, aby do hlavní role obsadil odporného herce jiný režisér neudělal ()

Talina

Skvělá komedie se skvělým tématem.Nechyběly ani dojemné scény, humor nebyl vůbec suchý a herecké obsazení bylo taky příjemné - co víc si přát. ()

sigin21

Výborný nápad, kterému bohužel podráží nohy nemastný neslaný scénář. A Rickymu jsem jeho vážnější hereckou polohu nevěřil ani na sekundu. ()

Expertt

Dobrej nápad, ve špatnym filmu. Podle mě by to mohla bejt pecka kdyby to bylo trošku líp zpracovaný a možná i částečně jiný obsazení. ()

Doomer

Vcelku slibný nápad dost kažen "romantikou" jinak by to byla fakt dobrá komedie které bych dal třeba i 4* (1*dolů za hrozné nelogičnosti u toho lhaní) ale hlavně druhá polovina filmu to strašně kazí. ()

Lavinia

Dobrý nápad, mdlé a nenápadité zpracování. Po třetině nějak tvůrce netuší, jak z toho ven, jeho velký lhář zůstává v zásadě pravdomluvný střevlík, jen občas fantazíruje a hloupě k tomu. Zbytečná komedie, pomalé tempo, šablonovitý děj. ()

pushover

Dobrý nápad a skvělý rozjezd, kde Ricky vytěžil humor na 100%. Bohužel postupně to sklouzává do průměrné romantické komedie. ()

Emafera

Na první pohled skvělá komedie o tom, jak by to vypadalo, kdyby lež neexistovala. Na druhý pohled krásný příběh vyprávějící historii o Bohu, lidstvu a posmrtném životě a dalších věcech na zamyšlenou aneb každému jeho vilu.😁 ()

Shitonit

Výborný skvěle zahraný pomalu se vlekoucí a přesto svižně utíkající dílko s příjemným průvodcem, cesta světem, kde bych se asi utlemil k smrti. " Celou noc jsem zvracel prášky, protože nemám dost odvahy vzít si jich tolik, aby mě to skutečně zabilo! " ..ahoj, právě jsem onanovala, a teď se půjdu upravit, přitom můžu zjistit, jestli jsem ještě nadržená a tak kdybych ztichla, tak se ještě dodělávám.. :-) jo jo, chápu, onanuješ potichu... To je místy tak nesnesitelně návyková legrace, že to s klidem házím do svý topky !! ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu