Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Crosshair

Film dvou polocasu. Prvni polocas je vynikajici komedie, kde hraje prim originalni napad. Druhy polocas je bohuzel vlecici se romanticka nuda. 2,5* ()

wege

Ten film je strašná nuda, ale zase moc dobře řeší morální dilema být hajzl vs. být dobrý člověk. Pokud si nemyslíte, že dokážete být oboje, mýlíte se. Sám jsem to na sobě poznal, že by to v klidu šlo. Nikdy jsem nebyl hajzl, nikdy jsem se tak nechoval. Minimálně jedna osoba si to ovšem myslí, nebudu ji to vymlouvat, protože to potřebuje pro konstrukci svého současného světa. Vymlouvat jí to budu, až překročí hranici a bude to o mě říkat lidem, kterým nemá. Já totiž nejsem hajzl, nikdy jsem nebyl, vždy jsem se snažil být dobrý člověk, nikdy jsem z té cesty neuhnul. A vím, jak klišovitě ti zní. To, že se ne vždy by se moje chování tak dalo nazvat? Nevadí, každý má své drobnosti, každý občas udělá něco, na co není pyšný. To z něj ovšem nedělá hajzla. Takový byl Mark ve filmu. Jak jsem již říkat, nebýt tam ten morální přesah, je to strašná nudná bída. Btw. svět, kde by se říkala jen pravda by byl peklo. ()

PetrC.

Snad jen poznamenám, že nápad je vskutku originální a přináší řadu výborných komických scén, ale děj je nakonec tak zacyklený, že z něj autoři vybruslí jen ve stylu "deus ex machina" - umělým a vykonstruovaným závěrem. Ve filmu mi schází jakékoli emoce, proto mi současné pojetí z tohoto hlediska nesedí. 47 % ()

JohnnyBoy

Ten svět je zajímavý, ale zoufale nedomyšlený. Dokud se rozvíjí, je to zábavné, když se začne vysvětlovat (druhý poločas), zjišťujeme, že je to hovadina. Gervais je dobrý komik, ale tentokrát a je to poprvé, mu jeho postava prostě nevyšla. Je mnohem zábavnější a pravdivější v polohách, kdy se na sebe nebojí prásknout svoje opravdu nejintimnější a nejtemnější odstíny (Office, Extras). V tomto filmu nejsou, je tam jen neopodstatněné lůzrovství a to je nuda. ()

BUFUU

Ach jo. Od hereckého složení (Ricky Gervais, Jonah Hill) a zajímavého námětu jsem čekal lepší komedii. ()

Ernie_13

Nie tak skvele ako "Ghost Town", ale zas tak ako Ghost Town mal stary znamy motiv, tak "Invention of Lying" zas naopak ma zauijmavy a originalny scenar! Ricky Gervais podava svoj obvykle vysoky standard a pojem romantickej komedie som mu bez problemov uveril. Slabinu filmu vidim v uvode, kde sa dej prilis vlecie, no celkovy dojem ostava velmi pozitivny. ()

miki68cz

Velice zajímavý nápad, sice nereálný ale zábavný svět bez lží. Super příjemný Gervais, krásná Jennifer Garner, pěkná muzika. První polovina filmu lepší než ta druhá. Doporučuji shlédnout, nevšední zážitek ()

jafuska

průměrná romantická komedie o muži, který si myslel, že když bude lhát, tak se lidi k němu budu chovat lépe a s úctou, tohle se může dít jen ve filmu, aby ho takto lidi respektovaly. a našel si dokonce lásku, není to vyloženě špatný, ale taky nic extra bohužel a toto hodnocení k tomu patří je to akorát ()

pekas

Ricky tentokrát vybral problematické téma, protože je mnoho otazníků ve světě bez lži, podobně jako ve filmech s cestováním v čase, typu proč to bylo takhle, když to klidně mohlo být tak a tak. Pokud si člověk snaží takové otázky moc neklást a nechá se vést autorovou cestou, pak si to může i užít. Jenže tentokrát se mi to moc nedařilo, zdálo se mi, že z toho mohl hlavní hrdina vybruslit mnohem lehčím způsobem. Jinak je to taková standardní Gervaisovka (podobný žánr jako Sandlerovka), kde si hlavní postava hraje hlavně na sebe. Mě zatím tento žánr docela baví, nebo aspoň nevadí a tak dávám 65%. ()

zly.dvojce

Stejne brutalne uprimny (docela vykon na flm o "nejvetsim" lharovi na svete) jako brutalne zabavny pocin. Prvni vec co jsem od Gervaise videl, kdyz nepocitam nejaka kratka vystoupeni, bo kancl mne zcela minul, ale kralovsky jsem se bavil. ()

iz67

Ten romantický háv tomu moc nesluší. Ale scéna jak Greg před svým domem dojednává s davem svoje desatero prostě nemá chybu. Gervais má nás všechny (nebo alespoň drtivou většinu) za blbce, a to je na něm hezké. ()

GordonCZ

Nemluvit celou pravdu neznamená nutně lhát. Bohužel, Ricky Gervais to při tvorbě tohoto filmu zjevně nepochopil, takže jednotlivé postavy nejenže nelžou, ale naprosto nepochopitelně jednají ve stylu "co na srdci, to na jazyku." Na rozdíl od jiných jeho počinů mi tak tento film vůbec "nesedl". ()

MaxForValue

Nebyť tej úplne domrvenej poslednej štvrtiny, tak je to krásna satira na moderné médiá a ich moc a na to, čomu vlastne môžeme veriť a čomu nie. A že milosrdné klamstvá vlastne ani neexistujú. Práve posledných pätnásť minút robí z tejto komédie tuctovú záležitosť, ktorá v konečnom dôsledku vôbec nič neprináša, len ľahké pohladenie, ktoré časom úplne vymizne. ()

Syna.1990

Je to naprostá ko-ko-----tina. Tento humor není nic pro mě .. Je zde pár vtipných okamžiků, ale jako celek je to bída. Jednu hvězdičku dám za ten nápad, protože ten vůbec není špatný, ale důvod proč dát druhou jsem žádný nenašel a proto dám marných 29%. ()

Pavlunka

Začátek dobrej, ovšem v půlce sem se začala dost nudit. Proč je tento film označen jako komedie nechápu. Spíš jak reklama na to že lež je zlá, ale zároveň velmi prospěšná. A Jennifer Garden se mi v tom filmu nelíbí, má výrazi v obličeji jak když jí je 13 let. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu