Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

KatRi

Sonda do duše autismem stiženého chlapce, kterého si nemůžete neoblíbit. Vše je podáno tak laskavě a nenásilně, že se do jeho světa dokážete snadno vžít. Jen snahu režiséra (scenáristy?) příběh ozvláštnit jakýmisi pseudodokumentárními vstupy učitelů a rodičů jsem neocenila. Ubíralo to na tempu a příliš předjímalo konec...nebo vlastně spíš příliš vnucovalo představu, že se blíží něco neodvratitelného. Celé by to vyznělo stejně silně, kdyby tam tyto pasáže nebyly. ()

sona123

Úžasný film! Hlavní představitel je báječný. Kombinace počítačového světa a toho reálného dokonalá. Scénář bravurní. A hlavně, neskutečně dobré přiblížení a ztvárnění světa autismu. Tleskám! ()

Martin_W

Nikdy v životě jsem nebyl tak vžitý do snímku jako je tenhle. Tolik emocí a krutosti na jednom místě.. Velký úžas. Něco takového jsem podle plakátu vůbec nečekal. A dokonce jsem __ Wait fo It __ pobrekoval. Vážně. Netřeba komentáře, stačí když se to uvidí. 95% ()

cesky_hrac odpad!

....Příběh vypráví o autistovi, kterému je šestnáct let. Teda osmnáct. Ne sedmnáct. Prostě koho to zajímá. Byl to týnejdžr a měl problémy z hlavou. Žil ve vlastním světě. Neuměl umluvit. Později se mu nějak huba rozjede. Tedy ústa, abych byl spisovný a použil pěkná česká slovíčka ale stejně tam to slovo ,,huba" nechám. Já jsem ale rebel! Při tom ten autísta hraje hru... něco jako ,,Vórld of Vorkraft" docela hodně. O pár vlasů napadaných do čela později mu dělali ve škole nějací školní homo habilis (člověk zručný) naschvály. Stáhnou mu kalhoty ale i přesto náš auťák jim nic ,,neudělá". Pak chce spáchat sebevraždu. A BLA BLA.. Příběh přece nikoho nezajímá, ne? Asi jo. Ale přece tady nebudu vypisovat celý příběh(Ach, jaké klišé v mých komentářích..) Napíši sem své pocity při čumění( tedy já mám dnes slovník.Předtím ,,huba" a teď. Že se nestydím!) : ,, Ehm. Jo bylo docela dob..špatný. Ehm.Ten konec. Myslíte vývojáři filmu -Ben X" že jsem nějaký Pepík ze zapadákova a skočím na to. Na ten Konec. Ha Ha. Neskočím." A proto hodnocení... 0/10( víc, že to asi nechápete z mé recenze ale to je jedno. - usmívající se smajlík)-- A jestli z recenze vyznělo, že odsuzuji autisty. Tak to není pravda. Já je přímo nesnáším! Jsou..... Ha! Ha! Po pravdě jsem KOREKTNÍ UŽIVATEL ČESKO-SLOVENSKÉ FILMOVÉ DATABÁZE. ()

bidja

Jo ho ho tak to byl nášup. Po nějakém čase ve mě něco vzbudilo velké emoce. Vynikající výkon hlavního herce, práce režiséra s materiálem, kamera, střihy, záběry, práce s médii. No a závěrem rozuzlení za hudby oblíbených Sigur Ros (mimo jiné zde zahraje i můj šansonový objev Arno), na to vše se vyplatilo čekat. Celou dobu jsem čekal kam se to vyvine, co provede hrdina. ()

poet

Mať dva životy je na hovno, najmä keď v tom virtuálnom ste boh a v tom skutočnom nula. Ben X na rozdiel od KYLE XY nie je žiadny superhrdina a nemá žiadných priateľov, okrem tých virtuálnych. ____Podobný triedny teror ako v Klasse je tu nasmerovaný na autistu, ktorý sa nevie brániť. Výborná práca s kamerou a strih sú dva atribúty, ktoré robia s tohoto nenápadného filmu prvotriednu záležitosť. ()

chalp

Za málo peňazí...málo muziky :/...Toto chce fakt americky remake, keď sa tohto ujme schopný režisér a do poslednej polhodinky vnesie ešte viac absurdity, môže to byť kult. ()

WinstonS

Pro někoho, kdo autisty důvěrně zná, je neuvěřitelné sledovat, jak věrohodně je Greg Timmermans schopný zahrát člověka s Aspergerovým syndromem. To je herecké mistrovství, kterého si většina z diváků zajisté všimne, ale málokdo z nich docení vyloženě nepostřehnutelné detaily, které mohou znát jen ti, kdo o autismu a jeho projevech ví víc než většina populace. Nemám slov, famózní představení. Smekám klobouk, tohle jsem v životě neviděl. Vedle tohoto fenomenálního hereckého výkonu je brilantní i vizuální zpracování snímku, který, jak výstižně píše Cinefil, je "kombinace Rain Mana, World of Warcraft a špetka z estonského Klass či dánského Ondskan". P.S. úplný závěr (tzn. poslední záběry před titulky) je tak silným momentem, že jej lze srovnat snad jen s... nic mě nenapadá... ()

Andresito

Další film o šikaně? Rozhodně ne "jen" to. Tvůrci Ben X si na první pohled ukousli dost velké sousto, ale podařilo se jim ho téměř dokonale rozkousat. Kromě příběhu o útrapách šikanovaného mladíka, který se ze všech sil snaží skrýt svou odlišnost a zapadnout do společnosti, přidali ještě linii s online hrou, jejíž záběry se do snímku plynule prolínají, a vsuvky ve formě hraného dokumentu, které filmu přidávají na autentičnosti. Tyto linie se ale rozhodně navzájem neruší, ale naopak jsou spojeny v jeden, téměř dokonalý celek. V závěru se snímek totiž bohužel nevyhne lehké nelogičnosti a sentimentu, ale co se týče úplného závěru, mě osobně hodně potěšil a vrhl na poslední třetinu filmu mnohem lepší světlo. 85% ()

panmroz

dva filmy v jednom. ale tak jako trochu kostrbatě - u obou částí mi vadila vizuální stránka - takové bezrukopisné - mnoho trapnejch efektíků, až "elm streetovská" nejednoznačnost reality a představ. Dokonce jsem zvažoval to koukání vzdát, protože vše směřovalo k jasnému "filmu o šikaně" konci. Až od scény "rande na nádraží" se filmu jakoby ujímá jinej režisér, popřípadě tentýž režisér po ibuprofenu a film mi nakonec spravil celej den. Takže jako doporučuji. A doporučuji nevzdávat to. Bude líp! ()

Furmi

Veľmi silný film. Dlho som lepšie ladený a emočne vypätý film nevidel. Priznávam, už ani nepamätám kedy som sa pri filme naposledy rozplakal, Bena X si pamätať budem. 88% ()

honelnik

(!!!MAJOR-FUCKING-SPOILER!!!)....páč ja to te hepyendy móžem. (!!!MAJOR-FUCKING-SPOILER!!!) Opäť moju cestu skrížil film z krajín "tam vyššie" a opäť som na kolenách....Že je to jednoduché? Predvídateľné? Tlačia na nás chudákom autistom? Že nejdú do hĺbky?.......A?.....keby som chcel realitu umyjem si okno ()

Rocket

Priznávam, tento film obsahuje i pár nudnejších (povedzme si radšej "pomalších" :) ) pasáží a holandština je pre niekoho ťažšie stráviteľná, no na finálnom dojme to vôbec neuberá. Debutujúci Timmermans podal úchvatný herecký výkon, len ma zarazil jeho profil, kde má svoje ďalšie role??? Zrejme je na tom tamojšia kinematografia podobne ako naša... ()

God91

Po dlouhé době mě nějaký film opravdu dostal.Po dokoukání nastal ,,knedlík v krku'' a civění do prázdna identicky jako po Requiem za sen. Nápadité zpracování, které prolíná virtuální a skutečnou realitu jen přihodilo pod kotel originalitě.Neříkám, že Ben X zapůsobí na každého, ale mě spolehlivě dostal. Ještě dlouho budu vzpomínat na nejtěžší ,,quest'' jeho života.. quest na jehož konci je svoboda, relativně normální život a hlavně LÁSKA... ()

KOZEL84

Film který by mě měl nasrat,ale nenasral.Aspon' ne tak jak bych čekal.Prý podle skutečnosti a můj problém je právě v tom,že mu nevěřím.Nebo se mi tomu možná nechce věřit.Nechce se mi věřit,že všichni,rodina,učitelé,doktoři a pak dokonce i policie ví,že jednoho lůzra šikanuje bandička ubožáků a všichni se akorát tváří hrozně ustaraně a jedině na co se zmůžou,je pokrčení ramen a (neuvěřitelné) prohlášení,že se to děje.Nemělo by,ale děje.To si snad dělají kozy,ne?!No ještěže lůzrovi už pěkně jebe z těch jeho onlineovek a tak mu jeho ''haluzová'' přítelkyně (dobrá ale) pomůže všechno moc chytře vyřešit a všechny přechytračit.No vždyt' on intelekt,pravda a láska vždycky zvítězí nad (lží a nenávistí) násilím a bezprávím (a proto ta plzen'ská špína co zkopal a okradl slepého tak,že skončil v nemocnici,má prý dostat až (ano až!až!!!pičo až!!!!!!) dva roky!To znamená,že fasl tak podmínku,ale v pohodě,prej je mu to líto.).Breaking news:při psaní tohoto komentáře poslouchám zprávy a ono se to stalo zase v Ústí nad Labem!!;)To se mi snad zdá!Tak to si počkám jak naše spravedlnost zase zaválí_.Prý až 10 let,ale on toho má víc ;)).Ty vole já tady umřu!To je moc!Mě už se to ani nechce dopsat... ()

jorgus

filmu mozna pritzil ne uplne podareny dabing..sceny z herniho sveta me chvilku vadili, pak naopak prisli jako vyborny napad..bohuzel postupem casu opet muj zajem o film upadal..hrdina celkem sympaticky, ale myslim ze by sluselo tomu vse mnohem vice vyhrotit:) ()