Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

Duoscop

Ze začátku jsem si myslel, že je ten konec trochu přehnaný a překombinovaný. Ale když o tom zpětně přemýšlím, tak by to mělo možná větší dopad, než kdyby zemřel. Jinak je to klasický příběh toho, kam až může dojít šikana. A taky nechápu rodiče, které nechají chodit své postižené dítě do normální školy. Že si ho tam budou podávat se dalo čekat. ()

ivo333

V tomto filme je parádne spojená realita spolu s prvkami Archlordu. Postupne začínam prichádzať na to, že severská kinematografia sa stále zlepšuje.. Parádny koniec, aj keď musím povedať, že som to tak trochu čakal. Filmy o šikane sú takmer vždy silné a tento bol z nich podľa mňa najlepší. 99 percent ()

Narya89

Dalsi ze série snímku o šikaně, ktery výborně demonstruje, jak všechno, co se odchyluje od normy, musi byt kolektivem potrestáno. Protoze "normalnost" neni jen o tom byt jako většina, je to něco absolutne zavazneho a nutného, aby člověk mohl žít plnohodnotný život. Filmy na tyto tema, kterých je mnoho, jsou podle mě přínosné, protoze doufám, ze jednou mohou naučit spolecnost nejen toleranci, ale i respektu k čemkoliv, co je jakýmkoliv zpusobem jiné. Problém je totiz v těch "normálních", kteří se cítí byt tou jinakostí ohroženi, ne naopak. Btw. Skvělý konec. ()

Brain-D

Každým koncem něco jiného začne....Film o šikaně psychicky postiženého teenegera, i jeho postižení není hlavní stěžením filmu. Jde tu hlavně o šikanu. ()

NoFiction

Po dlouhé době opět něco absolutně originální a docela zdrcující. Opravdu mi bylo líto ubohé matky hl. hrdiny, která si tohle opravdu nezasloužila. I přes jedinečnou nemoc miluje svého syna naplno a snaží se mu ve všem vyjít vstříc. Heslem : Prvně musíte umřít, aby jste mohli začít žít, dávám plné bodové hodnocení. ()

Guzo

Nakonec mám po zhlédnutí trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi to líbilo, ale asi jsem i po místním hodnocení čekal ještě víc. Filmů o autistech a podobně postižených lidech už jsem pár viděl a Ben X je ničím nepřevyšuje - i přes poměrně krátkou stopáž to chvílemi prostě nebylo ono. Nerad bych nějak spoileroval, konec byl třeba dost dobrý, ale jedna věc (konkrétně souvislost se spolužačkou i "přítelkyní") mi tu vyloženě nesedla. ()

BuryGol

Nebylo to až tak brutální jako Ondskan, a asi ani jako Klass (kterej jsem ještě neměl odvahu vidět), ale výborný je to každopádně. Tentokrát je tu drama o šikaně, autismu, videohrách a fingovaný smrti ze země, která se do světový kinematogarfie zatím moc nezapsala-z Belgie. Propojení výše zmíněnejch faktů bylo parádní, příběh člověka chytil a zase je to jeden z filmů co oslní i bez milionovýho rozpočtu a efektů. Ani mi nevadilo, že Bena hrál 28ti letej chlap, kterej to zahrál bravurně. No a Laura Verlinden...o tý se mi asi bude dneska v noci zdát. PS:Konec hodně nečekanej a zajímavej, ale kdyby ty dva hajzly rozsekal mačetou na hadry, taky by to mělo něco do sebe! ()

IMPAIRED

Přesně tři hvězdice. Protože do půlky to bylo super, ale ten konec? To s tou holkou bylo jasný, ale na tom vlastně nezáleží. Protože diváci milují nereálné konce, milují když to utlačovaný chudák na konci všem nandá, vybruste z tuhy diamant, zkurvenej svět má právo na iluzi spravedlnosti! Při takéhle inteligenci obecentstva se vubec nedivim že film získal ocenění. Fakt ne. Ubohost a patetičnost ve filmu s komplexem spidermana, a přitom to tak skvěle začalo! ()

sellsakul

..."Najskôr sa musí niečo udiať, aby si toho ľudia všimli"...Zaujímavý citát z filmu a v podstate aj jeho hlavná myšlienka, ktorá je určite pravdivá a Ben X si zaslúži pekné 4*. K plnému hodnoteniu mi tam chýbal hlbšie rozvinutý vzťah medzi Benom a peknou Scarlett :-) ()

voleman

Tak tenhle film byl velice zajímavě natočen, a příběh je také velice dobrý. Vynikající propojení s počítačovou hrou a poté i závěr filmu se tvůrcům opravdu povedl. Hlavní herec byl ve své roli více než uvěřitelný, a na to že to bylo celou dobu o dospívání autisty tak to bylo překvapivě celkem zábavné. Hlavním kladem tohoto filmu je ovšem opravdu jeho zpracování. ()

BMAJTZ

Rozhodně jsem čekal něco trochu jiného a v polovině filmu jsem měl pocit, že koukám na Klass 2. Byl jsem mile překvapen, když se z toho vyklubala úplně jiná podívaná a závěr který mě osobně dostal úplně nejvíc. Mimochodem Greg Timmermans je v roli Bena naprosto úžasný a je mu šitá prostě na tělo. Klass byl na můj pocit trochu lépe emocionálně zvládnutý přesto jde o výbornou podívanou s varovnou linkou šikany. Mimochodem jediná věc která mi vadila byl Gregův vzhled, né teda fyzický, ale na studenta střední školy vypadal tedy mnohem starší. ()

dita.krizova

"Beníčku, perníčku!" Takové no... nevím, co si o tom mám myslet. Asi si to musím nechat uležet. Buď to bylo sakra tak dobré, že mi došly slova a nebo to byla jenom nesmyslná spleť něčeho... Co to tu plácám, skvělý to bylo! Až mi Beníka bylo líto a ten konec... uf, moje nervy. ()

Tejkina

Už za tu myšlenku si Ben X zaslouží podle mě plné hodnocení. Protože přesně tak to je. Nejdřív musí někdo zemřít aby někdo něco udělal...ale to už je zatraceně pozdě cokoliv dělat... Všem je to líto, všichni si uvědomují že zašli moc daleko, jiní si zase uvědomují, že mohli něco udělat, ale neudělali.. Chtějí to vrátit, ale marně. Jeden lidský život je navždy pryč a ostatním nezbývá nic jiného než žít navždy s jejich výčitkami. Konec mě proto vážně dostal tím jak to Ben a jeho nejbližší vymysleli... Nechci ale spoilerovat. Navíc se mi příběh líbil, bavil mě od začátku do konce a velmi se mi líbila ta zápletka s Benovou přítelkyní. Jako podobný film bych doporučila mojí milovanou Místnost sebevrahů.. Má to dost podobný scénář. ()

Pollock

Davová šikana - největší hnus co může být, zde krásně naservírovaná divákovi přímo před oči. Trochu mi to připomínalo styl Larse von Triera, i když ten by šel asi ještě až za hranice (jak je jeho zvykem). Grandiózní finále, které jsem musel jít rozdýchat na balkón na cigáro. ()

bari68

Vďaka originálnemu,chytrému a nápaditému scenáru je film už v tomto smere jednou nohou navýši.K tomu slušný herecký výkon,dobré technické spracovanie a je to.Škoda len, že prvo zmieňované faktory s ich uličkami ako diváka ku konci filmu zamotať a donútiť ho premýšľať je dľa môjho názoru v tomto prípade malou achillovou pätou.Budem sa opakovať, je to originálne,ale v konečnou dôsledku trochu prepálené. ()

!Borec!

Hodně silný zážitek! Poselství je vyřčeno nápaditě, i když místy habruje a vidí věci hodně izolovaným pohledem, není přeci jediné východisko ponechat autistu v jeho světě. U matky jsem ani neviděl větší snahu, nesnažila se přijít věcem na kloub, v tomto směru je film povrchnější než se tváří. Naštěstí to kompenzuje výbornou atmosférou a celkovým pohledem na situaci skrze Bena. Škoda jen, že film neskončil o pár vteřin dřív, na co ta doslovnost. ()