Velkolepá pocta kinematografii. Příběh neobyčejného chlapce, jehož dobrodružství se proplétá s osudem slavného filmaře Georgese Mélièse... Děj se odehrává na pařížském nádraží začátkem 30. let, kde v ústraní žije osamělý chlapec Hugo Cabret (Asa Butterfield). Jeho tatínek nedávno tragicky zahynul při požáru muzea a na nádraží pomáhá svému strýci se seřizováním hodin. Hugo se usilovně touží dostat k poslední zprávě od svého otce, kterou má skrývat záhadný mechanický muž. Toho se Hugo snaží sestavit podle návodu a sled událostí ho svede dohromady s tajemným nádražním prodavačem hraček Georgesem (Ben Kingsley) a jeho chráněnkou Isabelle (Chloë Grace Moretzová). Ta se stane jeho blízkou kamarádkou a společně pak odhalují vzrušující minulost slavného filmaře Georgese Méliese. Báječného muže s obrovskou fantazií, pro něhož kinematografie představovala novou formu magie a příležitost zachytit vlastní sny... Jeden z nejvýznamnějších amerických režisérů současnosti Martin Scorsese získal Oscara za režii snímku Skrytá identita (2006) a v sedmi dalších případech byl na ocenění za nejlepší režii nominován. V roce 2012 to bylo za režii snímku Hugo a jeho velký objev, který v jeho filmografii představuje žánrovou výjimku, protože se jedná o snímek rodinného charakteru podle knižní předlohy Briana Selznicka. Kniha získala v roce 2008 nejprestižnější americkou cenu za dětskou literaturu Caldecottovu medaili a stala se celosvětovým fenoménem. S podobným úspěchem se setkala i filmová adaptace, která získala celkem pět Oscarů především v technických kategoriích a dalších šest nominací. Pro Martina Scorseseho navíc snímek představuje srdeční záležitost, protože příběh mimo jiné vzdává poctu průkopníkovi raného němého filmu Georgesi Méliesovi (1861–1938). (Česká televize)

Triny

Nádhera! Jednoduše nádhera! Krásný a nápaditý příběh, příjemná atmosféra francouzského nádraží, tajemství, které bude odhaleno.... Dvě hodiny utekly jak voda - chvilku s pláčem, chvíli s úsměvem. Film, který je tak propracovaný, že padnete na zadek a který ve vás něco zanechá;) ()

Cushing

Oscarová pseudopařížská "potage", kde to občas tikne, ale spíš to skřípe mezi zubama. Spojit hodinky, hodiny, automatony a Meliese chce velkou scenáristickou odvahu -- odvahu přímo americkou. A jestli jsem někdy viděl opravdu otravného Jeníčka s Mařenkou, byly to odrůstající dětičky v tomto blbém kašírovaném sebevzhlíživém filmečku. Naštěstí ne ve 3D. 3D je mor všeho filmstva. I diváků. ()

Kmotr76

Nádherné po vizuální i obsahové stránce. Film je opravdu důstojnou poctou panu Meliésovi a jiným průkopníkům filmu. ()

ivo333

11 nominácií na Oscara ? toto ? veď existuje veľa lepších rozprávok.. Nieže miestami som sa nudil, miestami som sa nenudil a nebyť toho konca, ktorý ukázal históriu filmov, dal by som ešte menej. Čakal by som nejakú zápletku, že robot nakreslí mapu pokladu alebo niečo podobné, ale nemalo to šťavu .. ()

hroubek

Hugo je jeden z mála filmů, u kterého jsem nevěděl co mám očekávat.Nijak zvláště jsem si nezjišťoval obsah, protože jsem chtěl být překvapen.Pokusil jsem se zapomenout na všechno co jsem viděl v trailerech a vychutnat si film v jeho nejčistší podobě.A to se povedlo.Hugo je velmi pěkný film, ale všechny ty ceny a nominace jsou trochu nadnesené.Rozhodně jsou zajímavější snímky, které by si je zasloužily více.Martin Scorsese se vydal trochu jinou cestou než je u něho obvyklé, to ale neznamená, že by nepřinesla své ovace.Docela dlouho mi trvalo než jsem se dostal do příběhu a začal si ho naplno užívat.Spoustu lidí určitě zklame jakým směrem se film začne vyvíjet.Na druhou stranu film musí potěšit každého, kdo se zajímá o filmy a bude se mu i líbit vyznění příběhu.Není to nejlepší film jaký Scorsese natočil, ale jako pocta počátkům kinematografie je výborný. ()

sochy.zirafka

Melancholická poklona počátkům kinematografie a přelomu století, do které Scorsese viditělně nacpal celé své srdce. Film v podstatě ani nepotřebuje mluvené slovo - jeho atmosféra říká skoro vše. Mírně zklamaný jsem z použití 3D, nevidím žádný důvod, který by si jej žádal. Film si mne ale i tak získal. A to je hlavní. ()

Timak

Teprve první film po Avatarovi, kde 3D funguje tak, jak má. Naprosto úchvatná podívaná. Trochu mi tu ale chybí Scorseseho typický rukopis. Rodinný film, kde hraje spoustu známých herců a celkem svižně uteče. ()

Mishqo

hudba krásna, atmosféra a prostredie nádherné, aj príbeh celkom dojme aj keď menšie výhradu voči nemu by sa našli, je to akási pocta filmovým začiatkom...film naozaj ako vytrhnutý zo sna :) ()

drake31

Hugo je film čarovný. Hugo je film krásny. Hugo je film s peknými myšlienkami. Hugo je však filmom ktorému som neprišiel na chuť. Obsahuje posolstvá, myšlienky, vyznania doby minulej, vzdáva najvyššie pocty môjmu najobľúbenejšiemu médiu ... avšak moja spokojnosť s týmto filmom nie je výrazná. Môžu za to očakávania ? Môžu za to reakcie kritikov ? To nie je isté, a isté nie je ani to ako som sa cítil pri tomto filme. Žiadne výraznejšie emociálne reakcie (smiech, plač, radosť, proste nič), žiadne výraznejšie myšlienkové pochody, aj napriek pekným myšlienkam (???). Len a len upäté sledovanie kvalitnej obrazovej práce s pár ľúbeznými tónmi. (Bojím sa napísať slovo nuda v spojitosti s akoukoľvek situáciou). Tri hviezdy, ani slabé ani silné ... prosté čisté tri hviezdy pre priemerný film. Btw. Cohen bol najlepší ... ()

Petr23

Omluvte mě, ale jsem na vážkách. Na jedné stranu tu máme příběh o sirotkovi, který ztratil rodinu a žije na vlakovém nádraží, a na straně druhé jakousi poctu filmařskému řemeslu. Musím přiznat že jsem byl dost zklamán, když jsem zjístil jakým směrem se film po druhé polovině vydal. Chtěl jsem aby Hugo dál hledal informace o jeho otci. Leč nebylo mi to dopřáno. Ono sledovat film kde se mluví o vzniku prvních filmů a o jejich tvorbě se mi zdá zkrátka nevhodné. Dost často mi to poté připomínalo dokumentární film, a také jsem se v některých pasážích až nudil. Jak už bylo napsáno u jiného uživatele, je to takový druhý Tintin - pěkně se na to dívá, ale je to jaksi bez duše. Naopak se mi líbila postava inspektora, v podání pana Cohena, a postava malé holčičky v podání Chloë Grace Moretz, kterou znám hlavně z filmu Kick ass. Oscara za kameru si to určitě zasloužilo. (Viděno v HD, v originále) ()

Brain-D

Martin Scorsese udělil obrovskou poctu "Georges Mélièsovi", který po bratřích Lumiérových převzal film. Lumiérovi mysleli, že film bude chvilková záležitost. Méliès myslel, že film bude budoucnost. Takže pro mě to bude člověk, který pomohl vzniku filmu jako takového. Scorsese zasadil příběh do vizuálu "Letce"a půvabného pohádkového příběhu. ()

VasaX

Poutavý příběh, který trošku namáhá svou délkou, avšak ostatní dohání kvalitním 3D a obecně vizuálně značně hodnotným provedením. Sám Hugo i Jeho kamarádka jsou asi to nejslabší, co se v rámci herecké plejády ujalo v mém oku. Naštěstí je tu Cohen a Kingsley, kteří své kvality gradují a s nimi i osudy jejich postav. Ať je to malá postavička staničního strážníka, či významná filmového tvůrce a snílka Méliése. Hugovo velké dobrodružství mě ani za mák nezaujalo, zato jsem se rád kochal vším, co bylo okolo. Obzvlášť retrospektivní pasáže z dob úspěchů Méliése měly své kouzlo, ale kochal jsem se rád i obyčejným ruchem nádraží. Krásné a úžasné, působivé, ale hlavní linie, a její herečtí nosiči, mě zklamala. A za to si zaslouží Hugo jen obecně vlažné hodnocení. A spískal jsi si to sám, Scorsese! ()

ravalah

"Pohadka" s originalnim a rozumnym scenarem, vyborne zahrana. Potesil Sacha Baron Cohen, ktery jako jiz tradicne rozesmal. 3D muselo byt hodne zajimave. 8+/10 ()

VanTom

Vizuálně naprosto dechberoucí a vypiplané, ostatně všechny technické aspekty jsou úchvatné. Jenže snímek neví, čím a pro koho by měl být. Jako by se Scorsese vždy nechal unést melancholickou poctou kinematografii, ale pak si najednou vzpomněl (nebo mu bylo připomenuto), že vlastně točí dobrodružnou pohádku pro děti, takže rychle zařadil komickou figurku či akční naháněnou se psem. A to spolu prostě neladí - staršímu divákovi to ruší atmosféru a ten mladší se stejně nudit nepřestane. Všechny vedlejší postavy z nádraží (krásná květinářka, moudrý knihovník, dokonce i ten Cohenův přísný strážník) jsou navíc úplně zbytečné a jenom natahují film na nepěkně přehnanou stopáž. I přesto se mi ale tato laskavá vzpomínka na počátky filmu a dílo Georgese Méliese hodně líbila. ()

Terzeus

Hugo nie je rozprávkové klišé hoci má rozprávkový príbeh. Hoci má rozprávkový príbeh, prezentuje ho realisticky. I keď ho prezentuje realisticky, presviedča vás o tom, že jeho zámer je iný, stačí sa pozrieť lepšie na scenár a chovanie postáv. Alebo skrátka Huga sledujte uvoľnene a nadchýnajte sa krásnou prácou režiséra, sklamanie sa rozhodne nedostaví, čo vám však sľúbiť nemôžem pretože.. ako sa vraví? 100 ľudí, 100 chutí, priatelia. ()

Unnamed

Audio-vizuálně povedené s pěknou pohádkovou atmosférou, Chloe Moretz k tomu předvádí velice povedený herecký výkon, zbytek (tím rozumějte děj) mě ale zase tolik neoslovil. Slabší 4*. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz