Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Huntelaar

Od naprosté spokojenosti mě dělí naprosto sebestředně utopených 15 minut ve finále filmu, kdy si zřejmě Gene Kelly musel zatančit s Cyd Charisse. Celé to okolo, proč a jak se to stane, plus jak je do zobrazeno vypadá jak pěst na oko. Mohl investovat čas a energii do jiného finále a s herci, kteří mu přihrávali po zbytek filmu. Mimo to jsou taneční čísla s minimem střihu dokonalou ukázkou své doby. ()

kinderman

Navzdory tomu, že to po většinu času vypadá, že má Don mnohem "blíž" ke Cosmovi než ke Kathy, o příliš dlouhém (a nepříliš ústrojně zapojeném) mikropříběhu Broadway Melody v závěru filmu nemluvě, je nutné tento film vidět. Už proto, že divák pochopí, proč John Woo mluví o "muzikálovém" aranžmá svých akčních scén- tj. bezchybné pohybové choreografii v dlouhých, nepřerušovaných záběrech. ()

GILLWANDER

Neskutočne krásny muzikál, klasika, romantická komédia, ktorá vie i po toľkých rokoch diváka rozosmiať ale i pri srdci zahriať. Dlho som nevidel film takéhoto žánru, ktorý by ma vedel takto nesmierne potešiť. Od začiatku až po koniec som nespustil oči od platná, užíval som si to a po skončení som mal chuť si nejaký ten taneček zatancovať. Páčili sa mi aj herci, ktorý boli vo všetkých smeroch dokonalý (tanec+spev), na tu dobu farebný obraz veľmi prijateľný, kamera svieža i duo réžia veľmi obstojná. Ale najmä herci predviedli veľkú šou, ktorá má nesmrteľné miesto v podobe filmu u nás divákov. Spievanie v daždi je už dlhé roky nestarnúcou klasikou, ktorá nemôže minúť žiadneho filmoholika. Takéto filmy nás proste prežívajú. 9/10 ()

Chrysopras

Starosvětsky roztomilý muzikál upomínající na ještě starosvětštější období němého filmu. Příběh je v podstatě klasický, xkrát viděný slaďák, ale ta pozitivní atmosféra a písně jsou tak nakažlivý, že se člověk neubrání nadprůměrnému hodnocení :-) Siiiiiingin in the raaaaain... teď nějakou chvíli bude hrát v hlavě... Jo a Gene Kelly! Velkej sekáč! ()

easaque

slavný muzikál s parádními tanečními čísly. Scenář typický pro tu dobu a ke konci začíná trošičku nudit. ()

M.i.k.e

nakažlivě optimistická záležitost se sympaťákem Kellym,krásnou Debbie Reynolds a několika opravdu geniálními hudebními čísly.objektivně za 4,ale v tomhle případě rád přidám na plný počet,protože tohle bude moje nová klasika...85% ()

Wiikii

Muzikály mám rád a když jsou udělány takhle dobře, tak je mám ještě radši. Načež představa, že Singin' in the Rain byl natočen před více jak šedesáti lety. Tak mě to nutí dát jistý plný počet. .... HODNOCENÍ: 94% (5*) ()

kaposlav

Očakával som starú ČB hovadinu plnú retropesničiek v hnusnom jazyku, čo mi sotva zoberú uši, ale nekonalo sa. Film má celkom zaujímavý dej a koniec koncov neľutujem čas, ktorí som filmu obetoval. Muzikály zrovna nemusím, ale toto je za 3* ()

vydumnica

Singin' in the Rain je filmová klasika👌!!! Radosť sledovať. Jeden z najlepších muzikálov a zároveň romantických filmov. Takú romantiku treba už v dnešnej dobe aj vo filmoch hľadať ako ihlu v kope sena. Nádherné. Veselé a farebné. Je to aj vtipné, skutočne to funguje ako romantická komédia s výbornými muzikálovými číslami. Veľmi sympatické postavy, skvelá choreografia a hudba, maximálna spokojnosť. To má až človek chuť ísť si zatancovať do dažďa. Filmový zážitok! Jediné, čo mi je ľúto, že tých hercov vôbec nepoznám a vlastne aj to, že takéto romantické filmy už nevznikajú. Som stále presvedčenejšia o tom, že som sa narodila do nesprávnej doby. 88%. Dodatok: Tento film si neviem predstaviť pozerať v inom jazyku ako v anglickom. ()

Elyssea

Nádherná zábava a muzikál s neuvěřitelnými tanečními čísly. Jenom je škoda té natahované sekvence s Broadwayskou melodií, která mě ubíjela. ()

MrPierc

Muzikály si nepobrukuji, ale tenhle mne příjemné překvapil. Lehká bezstarostnost nás provází během celého příběhu, kde slavný herec němého filmu přechází do ozvučených rolí, jenže jeho filmová partnerka nejen že je kráva, ale její hysterický hlas trhá skály. Gene Kelly se zamiluje do dívky, která ho sice zná z filmového plátna, ale nepadá mu k nohám jako ostatní dívky a to je pro něj výzva. Hudební i taneční čísla jsou sehraná jako nikde jinde a písničky mají pěkné melodie. Bezstarostnost a nemyslet na reálný život - to film splnil a vůbec nenudil ()

Streeper

Na muzikál jsem se moc těšila a vlastně splnil má veškerá očekávání. Krásná atmosféra, dokonalá taneční číslo, skvělé obsazení. Co mě trochu mrzelo bylo, že některé písničky si byly až moc podobné a tím nijak originální a nudné. Jinak jsem s filmem spokojená, je to klasika, která by neměla být zapomínána. ()

BarryLyndon

Nádhera, nejsem příznivce muzikálů, ale tohle mne děsně bavilo sledovat i posloucha. Gene Kelly měl neuvěřitelné Charisma a krásně to odrežíroval. 9/10 ()

zuzinka2

Tenhle muzikál je prostě klasika. Melodie jsou nádherné a nezapomenutelné a taky oceňuju skvěle nadlehčené a hrozně pozitivní provedení. ()

Crawler-D

Kéž by mi spousta muzikálových čísel nepřišla zbytečně samoúčelných a nenápaditých. Ale scéna "Singing in the Rain" je vážně boží. ()

tomtomtoma

Příjemně lehká a zářivá komedie se zpěvy a tanci. Humor je pohotový a sklouzává až k parodii při zobrazování doby přechodu filmu z němého do mluveného, je hravý a jásavý. Hudba a písně jsou půvabné při poslechu. Taneční výstupy jsou velkolepé ve své fyzické náročnosti a nadzvedávají vás ze židle svým zběsilým tempem a rytmem. Herec a tanečník Don Lockwood (dobrý tanečník Gene Kelly) se za pomoci svého kumpána Cosmo Browna (neméně skvělý tanečník Donald O'Connor) chápe své příležitosti a využívá své silné stránky při příchodu zvuku do filmu a stvoří muzikálový hit plný tance. A samozřejmě je tu silný romantický prvek v podobě mladé žabičky Kathy Selden (Debbie Reynolds), kvůli které stojí Donovi bojovat proti žárlivé hysterii a vydírání jeho herecké partnerky Liny Lamont (dobrá Jean Hagen). Z dalších rolí tu je R.F. Simpson (Millard Mitchell), ředitel filmového studia, a Roscoe Dexter (Douglas Fowley), filmový režisér. Příjemně hravý film, neuvěřitelné taneční stepové kreace, pobaví, okouzlí, zahřeje. ()

C0r0ner

Filmový muzikál jako takový je strašná sračka, protože díky důrazu na formu (která je nicméně dech beroucí a úchvatná) se ztrácí v podstatě jakýkoli obsah, případně je všude úplně stejný. Sice je to lépe udělané než naprostá většina filmů, ale k čemu to je, když si člověk po skončení nemůže pořádně vybavit jediný moment? 75% ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků