Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Šandík

Přiznávám bez mučení, nejsem fanoušek Muzikálů, tím méně filmových. Kromě Singin' in the Rain se mi do podvědomí zahryzly už jen dva další muzikálové filmy, My Fair Lady (což ovšem není úplně klasický muzikál) a Finian's Rainbow. Singin' in the Rain se mi z těch tří zdá nejméně zajímavé, což evidentně souvisí s tím, že je z těch tří nejvíce muzikálem a nejméně klasickým hraným filmem. Přesto si milovník filmu ve zpívání v dešti rozhodně přijde na své a to nejen pro samotné herectví zúčastněných, či pro doslova neuvěřitelné množství barev, kterými film téměř marnotratně hýří, ale také proto, že je v podstatě "filmem ve filmu". Děj zprostředkovávající notně "apokryfní" příběh z doby vzniku zvukového filmu je vtipný a zábavný sám o sobě, ale navíc si roztomile tropí žerty z celé řady filmových klišé své doby. Přitom je ovšem uctivý. Nemíní bourat Hollywodské ikony, jen si z nich tak trochu a jen poněkud podvratně utahuje. Formát "filmu ve filmu" navíc umožňuje tvůrcům rozehrát romantické melodrama, které by samo o sobě působilo téměř nesnesitelně, ovšem díky všudypřítomné nadsázce je osvěžující a velmi roztomilé... Celkový dojem: 90% ()

jojinecko

4,5*/5... Nadčasové po každej stránke. Nie som bohvieaký choreograf (ehm:) ale tie tanečné čísla boli obdivuhodné a brutálne vymakané, klobúk dole. Celkovo veľmi príjemná a kreativitou nešetriaca oddychovka, ktorá si plne zaslúži nosiť status "kultový muzikál"... ()

Stanislaus

V historii kinematografie vzniklo nemálo uměleckých klenotů, které jsou schopné s grácií obstát zkoušku času a Zpívání v dešti, po právu označované jako jeden z nejlepších muzikálů vůbec, je to toho zářným příkladem. Ostudou budiž fakt, že jsem se zhlédnutím této klasiky svého žánru tak dlouho otálel - nicméně jsem rád, že jsem se k ní dostal a že jsem měl možnost vidět film na velkém plátně, kam rozhodně patří. Snímek zaujme a ohromí (i dnešního diváka) díky bezchybným tanečním číslům a chytlavým písním, které jsou protkány sympatickým a nenásilným humorem a úžasnými hereckými výkony. Vedle toho jsem ocenil vskutku zábavný a do jisté míry i poučný exkurz do doby, ve které se filmoví tvůrci museli vypořádávat s nástupem zvuku, bez kterého se v dnešní době neobejde téměř žádný film. Při projekci v kině jsem z filmu cítil neskutečně silný náboj - jakousi nesmírně pozitivní energii, která na mě z plátna sálala a nenechala mě z něj ani na chvíli odtrhnout oči. Velice kvalitní filmový zážitek, který i po tak dlouhé době od svého uvedení nepřišel k jediné vrásce či šedině. ()

Darneth

Klasika nad klasiky nacucaná jako houba ukázkovými tanečními čísly, sebeironií a fatální chytlavostí, až mi nadskakovala duchna (smíchy samozřejmě :D). Hej hola dokola!...jdu se cachtat do deště. ()

MM11

Ztělesněná radost ze života… Z mého pohledu ojedinělý muzikál své doby, který neobyčejně reflexivně nahlížel na lesk a bídu filmové práce ze zašlého věku (paralely s pozdějším stavem ani nezmiňujíc). Zpívání v dešti je zároveň živelná a bezstarostná pocta i „dospělejší“ zhodnocení žánrů a jeho možností. Krásně je to vidět v písních, fakt, že u spousty z nich šlo o převzaté šlágry, dokazuje další životnost těchto možná jednoduchých a zapomenutých melodií. Bez původní hodnoty by je ani tento film nedokázal „oprášit“ a znovu jim dát nové místo v srdcích či paměti diváků. Kvůli tomuto propojení samostatných šlágrů zřejmě občas nedává všechno ve filmu úplný smysl, ale zrovna tenhle muzikál má velmi pevný a silný příběh. Všechny odkazy na němou éru, ty sny ze zákulisí i touhu vymáchat otravnou blekotavou hvězdu konečně ve veřejně odhalené pravdě nesouvisí se zpěvem a funguje bezchybně v celé vyprávěcí struktuře. A Gene Kelly zaslouží věčnou poklonu, jestli skutečně trpěl při slavném ikonickém tanci pod nekončící sprchou vody, tak to jednoduše není vidět. Zpívání v dešti je vrcholem profesionality. Neopakovatelné. ()

HellFire

A další vyhlášený film, který pro mě byl spíše zklamáním. Chvílemi mi připadal jako filmy Rolanda Emmericha - čekal jsem jen na hudební čísla a všechno mezi byla jen nutná výplň. Pak mi ale došlo, že kromě Singing in the Rain vlastně žádná jiná písnička není chytlavá a během sledování jsem se dokonce párkrát přistihl, že myslím úplně na něco jiného a nevnímám děj filmu. Chicago pro mě stále zůstává nejlepším muzikálem. ()

Deschain

Pätdesiate roky mali štýl. A vyzerá to, že všetci vtedy vedeli úžasne tancovať a krásne spievať. A nesmiem zabudnúť, že boli elegantní, vtipní a očarujúci. Tento film mi spravil neuveriteľne dobrú náladu. A Gene Kelly je jednoducho najlepší. To je jasných 10/10. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.2.1969, réžia českého znenia = SONJA SÁZAVSKÁ (ČST Brno) (18.2.2011) ()

Othello

Film o filmu ve filmu, v kterém pronikáme různými úrovněmi média v dlouhých (až moc) choreografických sekvencích, že vynořit se poté z celého toho světa zpět do reality je jak probudit se z hodně dlouhého a hlubokého snu. Technicolorové barvy, nelidská vizáž protagonistů a jejich děsivě dokonalé choreografie k tomu jen dopomáhají. Naštěstí mě během sledování občas vyhodí z kolejí prudká bolest mezi žebry po kopanci od Alexe DeLarge. ()

Fevas

Krásný muzikál hlavně po romantické stránce a na tu já bývám přísnější, než je nutné. První šťastný konec, který mě opravdu dojal. ()

Sawy

Kdo neviděl Zpívání v dešti,jen těžko si může říkat filmový fanda.Povinnost a film,který by rozveselil snad i mrtvého.95 % ()

maseer2

tak nevím, kde je chyba.. všem se to líbí, ale mě to nechalo chladným.. scéna se "zpíváním v dešti" je skvělá a závěr rovněž.. ale jinak celkově teda žádná sláva.. ()

bouncer

Tohle je krása nesmírná. Úžasný muzikál z 50. let, který hravě strčí do kapsy všechny přede ním i po něm. Scéna "dancing and singing in the rain" je nezapomenutelná, jedna z nejlepších filmových scén. I ta píseň sama o sobě je krásná. A na tu dobu ty neskutečné záběry...prostě se u tohoto filmu vždy rozplývám, i když občas je až moc optimistický. Někdy to však není na škodu, jasných 5 hvězd. ()

BigDeal

Bál som sa, že po všetkých chválach, ktoré som o tomto muzikále počul, ma už nebude mať čím prekvapiť, ale príšerne som sa mýlil. Vychutnával som si každú sekundu, dýchal optimizmus a krútil hlavou nad neuveriteľnými choreografiami. Film už je síce starý, no nakopal by všetky dnešné špeciálne efekty do zadku. Spolu s "My fair lady" najlepší muzikál, čo som mal možnosť vidieť. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků