Nájemný vrah Robert Rath, životem poznamenaný samotář, má už dost zabíjení a chce začít nový život. Své zákazníky nezná, komunikuje s nimi pouze pomocí počítače. Než stačí splnit novou zakázku, předejde ho jiný zabiják. Představí se mu jako Miguel Bain. Zná Rathovu minulost i to, že kdysi zabil svého kolegu Nikolaje, aby dokázal, že je ve svém oboru nejlepší. Další objednávka, kterou Rath dostane, je smrt čtyř obchodníků a dívky jménem Electra, která jim má prodat důležitou disketu. V hotelu, kde má k transakci dojít, však čeká i Bain. Ten postřílí nejen agenty Interpolu, ale také obchodníky. Dívce se podaří uniknout, ne však na dlouho. Najde ji totiž nejen Rath, který dívce pomůže, ale také Bain, který se s ním zuřivě střetne v jejím bytě. Rath tuší, že má být Bainovou další obětí, a dokonce pochopí i to, že se ho ctižádostivý psychopat pokusí zabít stejným způsobem, jako on před lety zabil Nikolaje. Rozhodne se hrát s nájemným zabijákem složitou psychologickou válku nervů. Bain je nucen šest hodin trpět v tropickém vedru u téhož okna, odkud kdysi střílel Rath. Nakonec se však přece jen dočká. Rath vychází z banky a ocitá se na mušce Bainovy pušky. (TV Nova)

koza3

Tak jsem se na snímek podíval po několika letech a jen jsem se v tichosti uculoval. Co jsem si při skouknutí před několika lety nevšiml, je výborný výkon A.Banderase. Rok 95 byl pro něj velice plodný a zřejmě i vrchol jeho kariéry, což jen potvrzuje v tomto snímku, kdy polopsychopatický nájemný vrah není dobrá partie na hraní :-) Ponechávám ultimátní hodnocení, protože to je a vždy bude perla mezi mými nejoblíbenějšími filmy. ()

mArtinko5MB

Pri tomto kuse som mal pocit, že kid Banderas herecky mierne zatienil Stalloneho. Od Wachowskich by som každopádne čakal viac :) Hodnotenie: 80% ()

prochyn

K zařazení filmu bych doplnil Akční / Thriller / Krimi / Komedie. Stallone hraje kladného nájemného vraha haha - to je s podivem u této profese a Banderas chce být lepší nájemný vrah než Stallone. Banderas hraje přesně takového psychopata, jakým je ve skutečnosti, takže mu to ani nedá moc práce. Stallone dostane zakázku na Electru - Julianne Moore, která je chytrá, milá a má sympatickou kočku. Celkem svižná oddychovka. ()

AndrewNewman

Nie je to síce žiadny Neľutostný súboj, ale je to dobre obsadené, svižné, scenár je fajn, rovnako tak réžia. Donner vie točiť podobné akčné jednohubky tak, aby z toho bol pekne drsný thriller. ()

Salus

Kariéra Sylvestera dohasíná nejen na plátnech, ale i v řemesle zabijáka. Standartní tuctový biják, neoslní, ani neublíží, nemastný, neslaný. Poprvé jsem si v všiml Julianne Moore. ()

Ajay

Jeden z mých oblíbených filmů. Sly vs. Anténio Panděras, vyprázdnit hlavy a už ať to jede!! Ponaučením v tomto filmu je mít holínky stále po ruce, lepší než se pak někde brodit močály bez nich!!! ()

david666

Donner opět řádí. Spojil starého mazáka Stalloneho a mladíka Banderase. Oba mají svůj jasný profil, který si drží celý film. Banderase jsem v tomto filmu viděl poprvé a jeho podání blázna se mi hodně líbilo. Stallone je tvrďák jak má být. A J. Moore? - no prostě kočka:-). ()

blekekeke

Prvně co jsem viděl Banderase na plátně, jej to je pošuk mě napadlo a jak jsem se později přesvědčil, tak opravdu je :o) ()

rigby

Vynikající akční film, pro mne jeden z těch nejlepších. Ačkoli tento žánr moc nemusím, nervy mi pokaždé praskají stejně jako představitelům hlavních rolí. Ani nevadí dlouhá stopáž. ()

Delmondo

Velmi dobrý duel Stallone vs. Banderas. Filmy o nájemných vrazích mám rád, zde navíc pod taktovkou smrtonosnýho Richarda Donnera a hlavně s naprosto mrdlým desperádem, kterej sým pošukaným chováním dodával do celé akce příjemnou dávku humoru. ()

MartinReno

Potajme ide o remake filmu:Moje meno je Nikto.Dokonca tam Juliane Moore parafrázuje historku o vtáčati a lajne,ktorú kedysi vyprával v spomínanom filme Terence Hill.Stallone v top forme a pre Banderasa vstupná brána medzi hollyúdsku elitu.Richard Donner je proste legenda. ()

Desmond04

Asasíni ve formě italského hřebce a španělského toreadora mě upoutali. Nevím čím to je, ale ještě před tím než jsem si snímek pustil jsem věděl, že to bude kousek přímo pro mě. Zavřu oči, řeknu si polohlasem "Nájemní vrazi" a zimomriavky mi vyskočí po celém těle. Symbióza mezi Stallonem a Banderasem je fantastická, akční souboje mezi nima byly výborné, ať už přestřelka na hřbitově nebo finální bitva, ale já jsem si ještě o kousek víc užíval spíše samotné dialogy mezi Rathem a Bainem. Atmosféra se dala krájet. Rozhovor v taxíku, rozhovor v bance...Yep! Banderas se své role zhostil s grácií, až jsem si místy připadal, jako by se Antonio pro tu roli přímo narodil. ()

Desmi

Pro mě je tenhle film akční klasikou, která nezklame. Divák si do poslední chvíle nemůže být jistý, kdo nakonec vyhraje, což je vždy vítaný bonus. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner