Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

sir-dave

Po dlouhé době konečně pořádný film. Není k tomu příliš co dodat, či vytknout. Založený na skutečném příběhu o lásce mezi psem a svým pánem. Emoční film jako hrom. To, co se očekávalo, taky splnilo. ()

Radiq

Pěknej příběh psí. A já mám psy rád. Oproti skutečnýmu Hachiko zas vybrali mnohem hezčího hollywoodskýho herce, no to se dalo čekat. Jinak kdyby nebylo toho příběhu, tak film je nudnej, obyčejnej, s Gerem natočenej. Je to o oddanosti a lásce. Ale napadlo někoho, že to taky mohlo být tím, že ten pes byl blbej? A taky nemusel chodit do práce, tak to se mu to tam flákalo, že... ()

Bouzy

V životě jsem neviděl tak krásný vztah mezi člověkem a zvířetem. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka, který Vás v životě nezradí. Původní příběh pochází z Japonska z 30 let dvacátého století i přesto byl tento snímek krásným způsobem zasazen do dnešní doby. Čím více poznávám lidi, tím více miluji svého psa... ()

zombkiler

Třetí film v životě, který mě dotáhl k mírným slzám. Už dlouho jsem neviděl tak nádherný a dojemný příběh o přátelství mezi psem a jeho páníčkem navíc doplněn dokonalou uklidnující hudbou. ()

MJMilan

Nejsem moc velký fanoušek remaků, ale tento se povedl. Opravdu dojemné zpracování o tom, jaké pouto může být mezi člověkem a nejlepším přítelem člověka. Jak už to u mého hodnocení bývá, tak jsem pátral po tom, jak je to vlastně s plemenem Akita Inu. Kdo se trochu ve psech orientuje, obecně se ví, že v psím světě to není taková rarita, když zemře pán, že pes není schopen si zvyknout na nového majitele a že by raději zemřel než žil bez něj. U akita inu to platí dvojnásob. Richard Gere předvedl strhující výkon a několik psů akita bylo taky hezky nasnímaných. ()

Mylouch

Hallströmův lyrický rukopis, podporovaný souznějícím kameramanským stylem a ostinátním hudebním motivem, symbolizujícím všechnu celoživotní poctivou Hačikovu práci, který ale také při délce filmu občas přesahuje mez klišé. Bytostně pozitvní kukuč páru Gere-akita, japonský motiv, černobílá subjektivita hrdiny. Film přes 4-hvězdičkovou hranici definitivně přehoupnul až závěrečný flash-back, završující emotivnost, kterou v současném životě i kinematografii válcuje často prvoplánová snaha zabavit, ale která by se tu bez Richarda možná dostala na hodně kluzkou plochu. 3-4* ()

Deyw

Asi nejlepsi film co sem kdy videl...Zadnej jinej film semnou nedela to co haci...TOP nemam slov..kdo uvidi tak pozna jak moc silnej tenhle snimek je... update1: videl sem na youtube zaver filmu a nabrecel sem si kybl..nejkrasnejsi film na svete! ()

panMartin

Překrásný film o tom, jak silný může být vztah mezi psem a člověkem. Věrný pes Hačiko, který čeká na svého pána každý den na svém místu na vlakovém nádraží, ale jednoho dne se vše zvrtne. Nečekaně dojemný film, který ze mě pořádně vyždímal emoce a taktak jsem udržel slzy na krajíčku. Film není dokonalý, ale nesmírně dojemně natočený. O to více, když víte, že je film inspirován skutečným příběhem. Bylo by hezké vědět, že mi bude někdo někdy tak věrný, jak to dokázal tento pes Hachiko. Snad nejsmutnější film, co jsem kdy viděl. ()

URBAN

Věděl jsem že to bude smutné, ale že by takto? To jsem nečekal. Relativně obyčejný příběh, který svoji jednoduchostí dokáže dojat a to po celou svou délku. ( 5.4.15/PC ) ()

andrii

Byl vyvolen posláním. Vytrvale "hačat," oddat se. I přes smrt, která rozpojí, fyzicky separuje, ne však vodítko duše. Pasován do řádu zlatého pelíšku. Vyležel si důlek v nejdůležitějším místě, v člověku. Připraven na ostrůvku, s uvítacím pac. Skočit do náruče. Oblíznout i vaše srdce, vaši tvář. Psí rytíř u nebeských bran. Óda na Tebe, chlupáči, chlapče. Oči zapsané máš, v nich radost i žal. Bezmezně podmanivé, milující. Haf, haf. ()

miguel_111

Veľmi krásny a dojemný príbeh a hlavne podľa skutočných udalostí o priateľstve medzi univerzitným profesorom a psom japonského plemena Akita. Príbeh pojednáva ešte aj o neuveriteľnej vernosti psa k profesorovi, ktorá zachádza až za hrob. Veľmi sympatizujem s touto rasou psa a Richard Gere v roli profesora tiež skveli. Pre mňa 90% ()

Skuby47

Dojemný, poetický a smutný příběh o přátelství, věrnosti a lásce. Sympaťák Richard Gere si vedl v nezvyklé roli dobře a také pes zvládl svůj herecký part na jedničku. Jednoduchý a působivý příběh s krásným hudebním doprovodem by měl vidět každý, kdo dokáže ublížit zvířeti. Třeba by se nad sebou zamyslel a změnil chování. ()

Gumi.30

Krásný příběh o čistém přátelství a bezmezné loajalitě. Film je výborně natočený a vtáhne vás do sebe. Ten zvířecí pohled byl výborný nápad a peskovi bych za jeho výkon dal zvířecího Oscara. ()

Estrellita

Jeden z nejlepších a nejupřímnějších "psích" snímků vůbec. Devítileté finále mě posílá do kolen a úplný konec zabíjí! 100% ()

filmmovier

Hoši, tohle je neskutečně dojemnej film. Hačikův příběh mě fascinoval od mala, ale tohle mě úplně odrovnalo. Nádherná kamera, úžasná klavírní hudba skvěle doplňující atmosféru, skvělý scénář a excelentní výkon Akity Inu a až pak Gera. Tenhle film dokazuje co znamená pes, nejlepší přítel člověka. Však on vám to řekne uživatel sheen. Dokonalý film, který ve mě vyvolal nefalšované emoce a který se navíc psal. Fakt mě odrovnává, že ten Hači čekal devět let... A pozor na posledních deset minut filmu, to je neuvěřitelná nálož slz. 100%. ()

SniperG1

Velmi krásný, dojemný a pravdivý příběh! Akita je skutečně překrásné a věrné plemeno. Richard Gere měl sympatickou roli, hezká hudba a plno emocí. Tak se to ve mě nashromáždilo až mě na konci ukáplo pár slziček. :) Určitě doporučuji... 90% ()