Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

kacer4

Premýšlam, či ma nejaký iný film dokázal takto dostať. Toľko emócií som nepocítil snáď ani pri Titanicu. Priateľka preplakala viac ako polovicu filmu a ja som tiež nebol od toho ďaleko. ()

MiniRecenze

Se slovy" pusť si tenhle film ,bude to bavit celou rodinu" jsem přišel k tomuto filmu.Jenže pravda je taková,že děti to bavilo asi prvních pět minut a ta dospělá část rodiny odešla už v půlce,takže jsem na to zase zůstal sám.Je pravda,že je sice pěkné a asi i dojemné,že snímek vychází z pravdivých událostí,ale koukat skoro celý film na to,jak pes se svojím páničkem chodí na vlak a doprovází ho je hodně chabé.Příběh se mohl více rozvětvit a dát klidně větší prostor postavám,protože všichni zde působí až moc hodně a sentimentálně.Pro mě jednoznačně film na jedno shlédnutí,věřím,že mezi diváky se najdou takový,kteří u toho probrečí pár kapesníku.Ale pro mě je to : SLABÉ!!! ()

Miska2712

Veľmi krásny a dojímavý film. Je úžasné aký vzťah existuje medzi človekom a zvieraťom. Nemám slov. Naozaj ma tento film veľmi dojal a naozaj sa niektorí ľudia možu len pozastavovať nad tým, že zviera vie prejaviť smutok zo straty, viac ako človek. Vrelo odporučam. ()

mrsin

Jeho pán zemřel, ale Hačikó na něj na nádraží věrně čeká den co den po celých 9 let. Že jde o prvoplánovou ždímačku slz? Možná, ale mě to prostě zaujalo, a to jsem psa nikdy neměl a nejspíš ani mít nebudu. Filmu výrazně pomáhá hlavně fakt, že je natočen podle skutečné události a že je zdejší Hačikó tak dobrý herec. 80 % ()

czema

Tomu bude těžko věřit ,ale jelikož jsem seděl mezi rodinými příslušníky tak jsem se držel ,ale od slzičky mě drželo jen málo. Dojemný film o lásce mezi člověkem a psem. Rozhodně se povedl. To se nehodí ani komentovat. Stačí že jsem dal 5*. ()

Delmondo

Krásný, dojemný příběh o ohromném přátelství člověka se psem nemohl lépe natočit nikdo jiný než právě klasik Lasse Hallstom. Velice mile mě překvapil Richard Gere který ukázal že hrát taky dovede a že Pretty Woman není jeho jediná dobrá role, no a Hači byl nádhernej pes. Spolu tvořili opravdu pěkný pár. A ten konec když Hači stále čeká na svýho pána, který už ale nepřijde je naprosto zničující. ()

Wolftalon

Snad nejvíc dojemný snímek co jsem kdy viděl. Zkrátka film o bezmezné věrnosti, které snad jsou schopné jen tyto němé tváře. Richard Gere mi v hlavní roli opravdu sedl a příběh na mě působil velmi emotivně - po shlédnutí jsem byl různorodými pocity ještě hodně dlouho napumpovaný, musím přiznat, že i nějaká slzička ukápla :-). Často pět hvězd nedávám, ale u tohoto filmu nemohu jinak. ()

cobislav

Je to přesně takové, jaké jsem očekával. Pomalé, smutné ale především je to prostě hezké. Neobyčejný příběh z života plný citů a věrnosti. 76% ()

unclejack

Nečakal som, že Hallstrom tak jednoznačne zaboduje. Hačikó je vybavený výnimočným príbehom na základe skutočného námetu, obstojným scenárom a slušným obsadením. Na čo som asi tak len zabudol? No, samozrejme, najkrajší hafko na obrazovke za veľmi dlhú dobu. Smutný príbeh je podfarbený charizmatickým výkonom Richarda Gera a skúseným vedením Hallstroma, ktorý si nepripustí divákov k telu až kým si nebude stopercentne istý ich sympatiami - a potom im prinesie další námet na premýšľanie. Celkovo pôsobí film prirodzene a sviežo, prináša čosi nové a pritom dôverne známe a v dnešnom odtažitom svete je nečakaná obetavosť Hačiho aj istým druhom morálneho posolstva - vernosť a oddanosť psíka učí ľudí dôverovať jeden druhému a otvoriť sa svojmu okoliu. Skvelý a najmä dojímavý film. ()

MorraEddie

Já to říkám furt,že kdo si domu donese psa,tak si donese jen časované neštěstí. Hačikó dokázal to co zatím žádný film,který jsem viděl. Film ze mě vyždímal všechny emoce a na závěr jsem se neubránil slzám. Tak dojemný film o přátelství mezi psem a člověk nikdo ještě nenatočil a já nemůžu jinak než dát 5*. ()

r007

Moc pěkný příběh opravdové lásky. Je to k neuvěření, že je dokonce pravdivý. Ale na to, aby Hačiko utáhl celý film, asi neměl. Akita je prostě individualista a moc mu nesedí komunikace s kýmkoliv. Film je podle mě příliš dlouhý , má prázdné pasáže,a občas zbytečné dialogy. Nemůžu si pomoct, ale Bima už asi nikdo nikdy nepřekoná. ()

Kozlowski8

Profesor Wilson při cestě z práce najde na nádraží opuštěné štěně. Tímto okamžikem započne neuvěřitelně silné přátelství mezi mužem a psem. Toto silné pouto nepřetrhne ani profesorova smrt... Film je inspirován skutečným příběhem z Japonska ve 20. letech minulého století a jenom utvrzuje skutečnost, kterou my - pejskaři víme a každodenně prožíváme, že pouto mezi psem a jeho pánem je to nejsilnější na světě. 85%. ()

warha

Náhdernej film, má to příběh, přátelství, věrnost, láska, tragédie, ale nemá to happy end. Po tomhle filmu jsem si tak chtěl pořídit psa, ideálně akita inu! Po té co mi alergoložka řekla, že mám alergii na pejsky se mi hroutil svět. Vřele doporučuji pro ty, kteří nemají psa a nemají je rádi. Ne nadarmo se říká, že je pes nejlepším přítelem člověka, láska z tohohle filmu přímo sršela. P.S ve skutečnosti je Akita Inu mnohém větší hajzlík než v tomhle filmu, pokud si po filmu chcete psa pořídit, důkladně si to promyslete! ()

Foogas

184. nejlepší film? Rozhodně ne. Jen brutálně uhlazená nuda, kterou když zmáčkneš, patos z ní teč.. chčije proudem. Jedna "Hachi" hvězda "Hachi" za to "Hachi", že to "Hachi" skončilo. ()