Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Rockerman

Další z celé řady filmů o lásce a oddanosti psa a člověka. Je to natočeno velmi dobře a citlivě. Film je plný lásky, smutku a emocí, tedy o tom, co nás provází celý život. Příjemně jsem se dojal příběhem Hačika a jeho páníčka. ()

Nail

Film hrající na city o věrnosti pána a psa. Dojemné, ale nic víc, takže na víc než průměr to nestačí. ()

denisavary

Zvířata mě dojímají víc než lidi....Nádherný film, který doprovázela ještě krásnější hudba- ta ten film udělala ještě dojemnější :) ()

ICTS

Když se řekne dojemný film, okamžitě si vybavím tenhle. Doporučuji si vzít k filmu balíček kapesníků a ne žádný popcorn. Dokonce i po mnoha letech, co jsem film zhlédla, mi příjde jako bych samotný příběh zažila. ()

phoenixer

Ani nevim co napsat. Měl jsem na krajíčku. Hroznej pocit vidět takhle chytrého a oddaného pejska s vědomím toho, že se už nikdy svého páníčka nedočká. Tohle dostane každého kdo má rád zvířata.. ()

Ondr@932

Krásný film, krásný příběh, ale zároveň ve druhé polovině filmu i smutný ... Ale popravdě jsem vůbec nečekal takovou filmovou lahůdku. A i Richard Gere mě mile překvapil (nejlepší film co jsem s ním viděl). 95% ()

Pekisan

Drzal som sa celkom dlho, ale stretnutie na stanici po rokoch ma zlomilo a celkom slusne som ronil. Velmi pekne film. ()

Kingjiri

Umístění v TOP 200 si dovedu vysvětlit jenom tim, že jsou češi v poměru počtu psů na počet obyvatel na předních příčkách ve světě. Ale i ten největší pejskař musí objektivně uznat, že se toho za hodinu a půl fakt moc neuděje. První půlka stopáže patří obyčejnejm zážitkům pána se psem, druhá půlka pak neustále recykluje (jinak dobrej) motiv posedávání věrnýho psa před nádražim. Celý profesorovo městečko je navíc podezřele plný samejch dobráků. Závěr i myšlenka jsou fajn, jenže k nim i přes střídmou stopáž vede hodně dlouhá cesta, ve který neni o nudnější pasáže žádná nouze. A k tomu, aby člověk pochopil smysl filmu, fakt neni nutný příběh ani kameru neustále cílit na psa. Leccos by vylepšilo aspoň pár zajímavějších scén ze života lidí okolo Hachika (jedna pohřební scéna to moc nevytrhne). Třetí slabá hvězda za Richarda Gera a hudbu. ()

avril4234

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%... ()

joker30

Ten film je krásny, ale dokazal som ho vidiet len raz /inak by som dal mozno aj 5*/ Nedokazem sa znova pozerat na to ako ten pes trpí. ()

Narayan

Kdo si myslí, že Marley a já byl až zbytečně velkej doják, ať si tohle radši nepouští. Tenhle film dojí emoce po hektolitrech. No, musím každopádně konstatovat, že být to o mém psovi, překročil by mojí ještě teplou mrtvolu, a zcela bez stresu by si šel někam lízat kulky. Bestie chlupatá. ()

figliar

Aj napriek tomu, že sa nepovažujem za žiadneho psíčkara, vzťah medzi Gerom a Hačim je neuveriteľný. Romantická dráma ako má byť, chytí za srdce a hraje na city. Malomestská idylka tu funguje na 200% a na konci filmu Vám zostane ten horko-sladký pocit, či film pozeráte prvý, alebo desiaty krát. ()

chrispe

Pod komentář hellstruck bych se podepsala! Zpracování jako takové stojí za houby, ale ten příběh je zkrátka tak silný, že nelze jinak než hodnotit vysoko. Brečela jsem jak želva. ()

geek.ondra

Jsem si vědom toho že je to natočený strašně na sílu a v rámci žánru je to bezcharakterní a sterilní.. ale na konci se prostě neudržím a vždycky mi nějaká ta slza ukápne. Nebýt sterilní a nezajímavé režii Lesse Hallströma tak je to oscarová pecka s klasicky bezduchým Gerem. 7/10 ()

E lan

Koncovka tohoto filmu se opravdu nedala, takhle dojemný snímek (a navíc ještě na základě skutečné události) jsem už dlouho neviděl a tak sympatické psí herce jakbysmet. Režie Lasseho je bezchybná a tak jen malinko nevýrazní herci nevynášejí film až k nejvyššímu hodnocení. I když, možná to byl záměr? ()

Chosef76

Příběh o psí oddanosti. Hachiko je hereckou hvězdou filmu, která daleko předčí všechny lidské kolegy . Až se podívám do Tokia, zcela určitě se vyfotím u jeho sochy. Ryzí vztah člověka a jeho psa, který by mohl inspirovat a vést lidi k zamyšlení o tom jak jsou ve věrnosti nedokonalí.... ()