Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

neo93

Moc hezký, příjemný snímek, jenž potěší především milovníky psů, ale nejen je. Kdo by řekl, že film, který vypráví o jednom netradičním psím plemenu, může tak zaujmout. Když univerzitní profesor Parker Wilson v podání Richarda Gera nalezne na nádraží opuštěné štěně, ještě vůbec netuší, co právě získal za věrného společníka. Z počátku se snaží najít právoplatného majitele psa, to se ovšem nedaří a proto pes zůstává v rodině, ačkoli se to manželce Parkera příliš nelíbí. Oddanost psa se v pravé míře ukáže, když pes začne chodit k nádraží, aby zde vždy čekal na svého pána, až se vrátí z práce. Velice jednoduchý příběh, který ale funguje. Spojení Richarda Gera a psa Hačiho je zábavné, vtipné i dojemné, k čemuž také hodně přispívá hudba. A to, že se jedná o remake podle skutečné události, přidává snímku ještě body navíc. ()

Nix

Tak Čokoládu ne a tohle ano? Jasně protože tady je prostě nejlépe popsaný vztah mezi zvířetem a člověkem a celé je to tak super, že to člověka dojme. A pokud máte nebo jste měli psa, tak víte o čem je řeč. Moc hezký film, který se jen tak nevidí. ()

vojtik

Nonstop srdceryvné drama se nekonalo. Chtěl jsem plakat, chtěl jsem vzlykat, ale byl jsem na špatné adrese. Jediné co jsem dostal je tradičně dojemný konec, při kterém jsem konečně mohl plakal. Slovo, které stojí na tomto snímku je oddanost - oddanost psa ke svému pánovi, pečovateli a příteli. Je to příběh založen na skutečné události, který fascinuje svým dlouhotrvajícím odhodláním a neutuchající touhou po znovushledání. Jasně dokazuje, že pes je ten nejupřímnější a zároveň nejtajemnější přítel člověka. Bytost, která je staletími domestikována, šlechtěna a využívána pro mnohé potřeby lidí. Dalo by se říci, že pes je pouze lidský nástroj. V dnešní době také hojně využíván jako domácí mazlíček. Přes to všechno v sobě každý pes skrývá podobná tajemství jako Hachiko. Je známá věc, že psi pochází z vlků a zde bych viděl tu zmíněnou podobnost, kdy vlci mají vlastní zákony, které stanovají pokoru a odevzdání se vůdci kmeni / svému pánovi. Můžete namítat, že trpím antropomorfismusem, tedy že přisuzuji lidské vlastnosti zvířatům. Určitým faktorem může být i tzv. Stockholmský syndrom, u kterého je známo, že nejvíce postiženým druhem tohoto psychického stavu jsou právě psi. Těmto věcem se nebráním neboť, sám vlastním jednoho pejska a pokladám ho za jednoho z největších rozmazlenců na světe, ale stále v něm vidím nejlepšího přítele, kterého člověk může mít a stále z něj vyzařuje to tajemno - jakoby věděl víc než my. Pokud chcete na toto téma rozvést nějakou debatu - pošlete vzkaz na profil, budu rád. Zpět k filmu - samotný námět snímku mě donutil si začít pokládat tyto otázky a hledat k nim potřebné odpovědi a tímhle si u mě Hachiko získal uznání a jsem ochotný mu dát maximální ohodnocení. Lepšího přítele si už člověk přát nemůže a je ironií, že to není člověk, nýbrž pro nás primitivnější forma života. ()

matynka

Úžasně milounký film, kterému musím vytknout jen to, že je až moc dojemný. Ronit slzy přes polovinu filmu se mi už dlouho nepovedlo, bohužel k tomu ale tvůrci moc originálních nápadů nepotřebovali. ()

yerdua

tohlle bylo smutný, ne bylo to více než smutný, a ještě to, že to bylo podle skutečné události natočeno, vám skutečně moc nepřidá když se na to díváte a nechcete brečet a pak stejně brečíte ()

mimozakon

Príjemné(?) smutné, hudba ma spolu so zábermi miestami celkom dojímala. Aj napriek žiadnym zvláštnostiam a predvídateľnému príbehu mi film nedovolil odtrhnúť oči. ()

s_c_o_r_p

Based on the real story ... s tímhle filmaři mívají občas velký problém, ale u Hačika to klaplo. Zavání to sice těžkým klišé a amerikáno stylem, ale přesto nemůžu hodnotit jinak. Hačí byl naprosto fantastickej, Richard Gere v sympatické roli a Kaczmarek neskutečně dojemný. Je až neuvěřitelné, že se to opravdu stalo...takové oddanosti je asi schopen opravdu jen pes. ()

Gromit

Překrásný film! Není to jen příběh o jednom roztomilém pejskovi, ale především příběh o věrnosti, kterou nemůže zničit ani smrt. Nečekejte tedy podívanou typu Marley a já, toto je něco úplně jiného. Bez mučení přiznávám, že jsem na konci brečel jako želva... P.S. Richard Gere tu podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. ()

Pistacie

Původní japonský snímek už si přesně nevybavuji, ale troufám si říct, že je tato verze více než zdařilá. Už jen proto, že ačkoliv je polovina filmu dějově chudá a neustále sleduje psa, který se znovu vrací a vrací, aby počkal na svého páníčka, tak ani na chvíli nenudí, ani na chvíli není strnulá, o to více podtrhuje tragičnost a krásu psí lásky. Na druhou stranu - pro ty, kteří vztahu psa a člověka nerozumí, to může být monologická cesta plná utrpení a očekávání konce. ()

Miagy

Nemám rád filmy, kde je pes hlavným hrdinom a absolútne si neviem predstaviť čo v tomto filme zhltlo 16mil, ale budiž. Milo ma však prekvapil Gere, o psoch sa hovorí, že sú najvernejšími priateľmi a teno film to len dokázal. PLUS: krásny dojímavý príbeh určený pre všetky vekové kategórie... ()

Zombiepod

Veľmi pekná rodinná oddychovka, ktorá tlačí na divákove city (aspoň sa o to snaží) celú dobu, no praskne to jedine na konci - smutný moment ktorý sa od poslednej štvrtiny filmu ťahá až do konca, na ktorý sa v podstate čakalo zvyšnú hodinu, stále a stále nič, čo by o kúsok viac prehlbovalo opis vzťahu človek - pes. Hachi je milý, ale čakal som trochu väčšiu citovú rozrážačku. ()

Katie016

Velice silný emoční zážitek, na který jen tak nezapomenu. Nádherný příběh, který je nám ukázkou tak velké věrnosti psa ke člověku. Konec mě doslova dostal, aniž bych se tomu bránila. Viděla jsem jednou - stačilo. Podruhé bych to asi nezvládla. Bez váhání 10/10. A bez váhání chci domů taky takového pejska :). ()

Ewík

Přesně takový film člověk potřebuje, aby si připomenul, že je život krásný a ne jen plný podvádění, lží, nevěr, zášti - zkráceně hnusu a zla. Ještěže se dějí i takovéto věci. A jo, slza taky ukápla ;-) Jednou za čas je to potřeba. ()