Arn - Riket vid vägens slut

Arn - templársky rytier

Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

Oficiální text distributora je nesmysl, je to pokračování příběhu, které začíná tam, kde skončil první díl. Přitom druhý díl je o kousíček lepší. Ubylo romantických pasáží, místo nich se více válčí. Šťastná náhoda sice opět úřaduje více než je zdrávo, alespoň však seveřané nepokazili konec.(27.12.2013)

Tak druhej díl nakonec neni o moc lepší než ten první, což je teda kurva škoda, protože potenciál to mělo přímo gigantickej a taky v první polovině byl docela využívanej, kdy výprava je naprosto skvělá, kamera ještě lepší a hudba je jak z nějakýho americkýho historickýho velkofilmu a jako celek sem byl skoro nadšenej, chyběly tomu jen nějaký bitvy a souboje, jenže zhruba v polovině se v podstatě příběh z prvního dílu uzavře a další hodinu se trapně vaří z vody, všechno to, co bylo v první polovině nedosahuje tady ani 50% a celý to už jen tak pomalu dochcípává ke konci, sice je fakt, že v druhý půlce je celkem solidní bitva, ale daleko radši bych jí vyměnil za tu o Jeruzalém mezi Templářema a Saracénama, která je v půlce filmu nesmyslně přeskočená. Celkově to neni špatněj historickej film, navíc to vypadá, že to má v sobě nějaký švédský dějiny, ale podle mě to mohlo být daleko lepší nebo minimálně nabušenější, jelikož i těch pár střípků ze soubojů a bitev co tu jsou, jsou udělaný takřka perfektně(2.1.2009)

• honajz

viz můj komentář k prvnímu dílu.(12.4.2011)

• corpsy

Rovnako stratené ako časť prvá. Bieda a šeď. Blbé a lacno televízne. Podobne ako u predchádzajúceho dielu, tie 2* majú slabšiu hodnotu.(13.12.2010)

Dve hodiny postupného úpadku. Asi tak by sa dalo opísať Arnovo nasadenie v druhom filme. Zatiaľ čo jednotka prekypovala nádhernými bojovými scénami, vycibreným šermiarskym umením a výbornou réžiou, dvojka už nemá prakticky z čoho čerpať. Vojna v okolí Jeruzalemu skončila ako skončila, tak treba vymiesť aj vo vlastnej krajine. Preto sa schyľuje k severskému derby kto sa dostane ku koučovskému kormidlu. Pieskom ošľahaný Arnie ako hrdá hlava rodiny samozrejme v zápase nesmie chýbať. A tu narážame na veľkú slabinu celého filmu. Ani jedna silnejšia scéna nieje dotiahnutá, ani jedna silnejšia scéna nevtlačí čo i len náznak slzy do divákového oka. A možností na prasknutie slzných vačkou bolo neúrekom. Tam kde by mal burácať orchester, ktorý by emócie vyburcoval do krajnosti je nepochopiteľné ticho a tam kde je priestor na chvíľku zamyslenia sa ťahajú niekedy až dotieravé husle. Moje tri hviezdy sú pre Arna troška krivdou, no spôsobenou veľkým očakávaním a následným sklamaním. Nevylučujem že po opätovnom zhliadnutí mnou spôsobenú krivdu severskej koprodukcii napravím.(27.9.2011)