Arn - Riket vid vägens slut

Arn - templársky rytier

Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

Oficiální text distributora je nesmysl, je to pokračování příběhu, které začíná tam, kde skončil první díl. Přitom druhý díl je o kousíček lepší. Ubylo romantických pasáží, místo nich se více válčí. Šťastná náhoda sice opět úřaduje více než je zdrávo, alespoň však seveřané nepokazili konec.(27.12.2013)

Úžasný severský historický film o Křižáckých válkách stejně jako povedené Království Nebeské. Seveřani mi ukázali, že jejich historické filmy, třeba postrádají tolik litrů krve, ale jsou nádherné svým zpracováním soubojů, kostýmy, přírodou a celkově svou filmovou krásou. Herci byli sakra přesvědčivý a herečky se svou krásou taky. Film rozhodně stojí za vidění, protože je to nádherný pohled jak na vyobrazení drsné a kruté války ve Svaté zemi, tak i na krásu severu. Oba díly beru jako celek (protože jsem to taky jako celek viděl asi 4 hodinovou verzi). 100%(12.1.2013)

Parádní pokračování s poměrně nečekaným koncem. Milovníci monstrózních bitev a stříkající krve si, stejně jako u prvního dílu, na své příliš nepřjdou, ale nemyslím si, že zrovna to by mělo být v historických filmech to hlavní a tenhle snímek to potvrzuje.(10.12.2008)

Epické drama o lásce, umírání a sviních mezi námi. Statečné srdce z toho kouká jak podolek z kalhot, což je jen dobře. Hlavně bojové scény jsou masakrální, radost pohledět. Nádherná severská příroda je v kontrastu s pouštěmi Svaté země. Hlavním motivem je krutý trest za to, že se dva lidé mají rádi a že existují tací, co mají moc rozhodovat o jejich osudech. Zvrhlá církev milostivá představovaná zapšklou sadistickou Matkou, co přirozeně lásku nikdy nepoznala, je jen částí zla, kterému se ve společnosti daří. A pak ženská nenávist, co nezná hranic.... Ženy dokážou být ve zlobě a podlosti vynalézavější než muži. Někdy je prostě lepší dát si po hubě jako chlapi, než zničit hned několik životů najednou. Chápu, že nesoustředěný divák může být zmaten střídáním časových rovin a míst, ale pro pravidelné čtenáře knih to nemůže být žádná překážka. Jednu hvězdu z pěti jsem ubral za špatný konec. Nějak jsem samozřejmě povědomě tušil, že to blbě skončí, ale současně jsem si přál šťastný konec. Tenhle výlet do historie se Seveřanům povedl!(21.9.2013)

• Marek1991

Dúfam, že film, ktorý som videl bol práve tento. Ten takzvaný sequel je pre mňa záhadou, prečo, no keďže aj tento film mal nejaké hluché miesta, tak chápem že možno tamten nudil ešte viac, Videl som film so stopážou okolo 128 minút, kde v záverečných titulkoch sa objavil malým písmom rok 2008, tak snáď to bolo toto. Inak ako už bolo spomínané, zrejme inšpirované Kráľovstvom nebeským a záver urobený na štýl Statočného srdca, všetko s hudbou akoby naozaj z Pána prsteňov. Taká jednoduchá historická povesť, veľmi hrdinsky a veľmi cukrovo natočená. Z matky predstavenej tam bola akási uctievačka zla, aspoň z chovania, ale ten záverečný boj, to bolo také primitívne, neviem veru. Scénu so smutným Arnom na koni v daždi si mohli odpustiť. Príbeh o exkomunikovanom Švédovi, z ktorého sa stal templár, spriatelil sa so Saladinom a ktorý zjednotil Švédsko mi prišiel taký mierne od srdca vzdialený, priznávam, že by som to asi nechcel vzhliadnuť znova.(18.6.2013)

• - Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)