Arn - Riket vid vägens slut

Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

• corpsy

Rovnako stratené ako časť prvá. Bieda a šeď. Blbé a lacno televízne. Podobne ako u predchádzajúceho dielu, tie 2* majú slabšiu hodnotu.(13.12.2010)

*SHLÉDNUTA NEZKRÁCENÁ VERZE* A to jsem si říkala, že pokračování bude lepší..Po roztahanějším dobrém prvním díle, se vtomto skákalo sem tam, ze Saladina udělali dobráka až to bolelo..No já nevím, 3,5* je tak akorát.(31.3.2010)

Jako předchozí díl si svou kvalitu drží a možná ještě o něco lepší. Musím uznat, že tento Dánský Arn zůstane v mé paměti dlouho. Přál bych si klidně i třetí díl, ale je mi jasné, že se ho dočkat nemohu. Dobrodružný historický film téměř jak má být s templářským rytířem Arnem a hlavně výborným hercem (Joakim Nätterqvist). Originální příběh, dobře zvládnuté války, děj nezačne nudit a hlavně kvalitní hudba, která vráží snímek přímo do prostředí a doby ve které se odehrával... 8/10 = 85%(29.8.2011)

Konečne využila škandinávska produkcia svoj potenciál aj na historický veľkofilm a tým vznikol dvojfilm os statočnom rytierovi z čias križiackych výprav. Historické zázemie, zdá sa, na to majú a spojením síl hereckých a režisérskych tak vzniká silný konkurent aj známejším produktom tohto žánru. Druhá časť nezostáva tej prvej nič dlžná, krásne scenérie, pestrejší príbeh, možno trošku predvídateľnejší, ale ako celok to pôsobí naozaj vyspelo a dôveryhodne. Trošku ma mrzí za samotných tvorcov neúspech, čo sa tržieb týka, ale zato som rád, že ich to neodradilo a natočili veľmi kvalitný druhý diel, ktorý uzatvára celok a robí z neho znamenitého zástupcu v radoch mojich obľúbených filmov. 80%.(14.11.2009)

Oficiální text distributora je nesmysl, je to pokračování příběhu, které začíná tam, kde skončil první díl. Přitom druhý díl je o kousíček lepší. Ubylo romantických pasáží, místo nich se více válčí. Šťastná náhoda sice opět úřaduje více než je zdrávo, alespoň však seveřané nepokazili konec.(27.12.2013)