poster

Arn - Riket vid vägens slut

 • slovenský

  Arn - templársky rytier

 • anglický

  Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

 • Smok
  *****

  Drobné nepresnosti a chybičky väčšinou plynúce z nedostatku financií a prečerpaného rozpočtu prepačujem, film je dôstojným nástupcom skvele našlápnutého prvého dielu a potvrdzuje, že aj Európa vie urobiť kvalitný historický epos.(28.9.2009)

 • Marek1991
  **

  Dúfam, že film, ktorý som videl bol práve tento. Ten takzvaný sequel je pre mňa záhadou, prečo, no keďže aj tento film mal nejaké hluché miesta, tak chápem že možno tamten nudil ešte viac, Videl som film so stopážou okolo 128 minút, kde v záverečných titulkoch sa objavil malým písmom rok 2008, tak snáď to bolo toto. Inak ako už bolo spomínané, zrejme inšpirované Kráľovstvom nebeským a záver urobený na štýl Statočného srdca, všetko s hudbou akoby naozaj z Pána prsteňov. Taká jednoduchá historická povesť, veľmi hrdinsky a veľmi cukrovo natočená. Z matky predstavenej tam bola akási uctievačka zla, aspoň z chovania, ale ten záverečný boj, to bolo také primitívne, neviem veru. Scénu so smutným Arnom na koni v daždi si mohli odpustiť. Príbeh o exkomunikovanom Švédovi, z ktorého sa stal templár, spriatelil sa so Saladinom a ktorý zjednotil Švédsko mi prišiel taký mierne od srdca vzdialený, priznávam, že by som to asi nechcel vzhliadnuť znova.(18.6.2013)

 • Lenny.M
  ****

  *SHLÉDNUTA NEZKRÁCENÁ VERZE* A to jsem si říkala, že pokračování bude lepší..Po roztahanějším dobrém prvním díle, se vtomto skákalo sem tam, ze Saladina udělali dobráka až to bolelo..No já nevím, 3,5* je tak akorát.(31.3.2010)

 • Pilda17
  ****

  Jako předchozí díl si svou kvalitu drží a možná ještě o něco lepší. Musím uznat, že tento Dánský Arn zůstane v mé paměti dlouho. Přál bych si klidně i třetí díl, ale je mi jasné, že se ho dočkat nemohu. Dobrodružný historický film téměř jak má být s templářským rytířem Arnem a hlavně výborným hercem (Joakim Nätterqvist). Originální příběh, dobře zvládnuté války, děj nezačne nudit a hlavně kvalitní hudba, která vráží snímek přímo do prostředí a doby ve které se odehrával... 8/10 = 85%(29.8.2011)

 • Webb
  ****

  Velice povedené a na komorný projekt velice zajímavý příběh o tom, co předcházelo před sjednocením švédského království a v rámci možností natočeno s maximálně využitým potenciálem. Čtyři severské země se podílely na tomto historickém filmu, který díky nim vyniká úctihodnou výpravou, kamerou, ztvárněním, kostýmy, scénářem, včetně vykreslení charakteru Arna a Cecilie zasazeného do zdařilého příběhu o dvou dějstvích. Dále snímek oplývá působivým hudebním doprovodem a zdařilými souboji. Pěkná krajina či interiéry k tomu dozajista také patří.(27.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace