Arn - Riket vid vägens slut

Arn - templársky rytier

Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

Velice povedené a na komorný projekt velice zajímavý příběh o tom, co předcházelo před sjednocením švédského království a v rámci možností natočeno s maximálně využitým potenciálem. Čtyři severské země se podílely na tomto historickém filmu, který díky nim vyniká úctihodnou výpravou, kamerou, ztvárněním, kostýmy, scénářem, včetně vykreslení charakteru Arna a Cecilie zasazeného do zdařilého příběhu o dvou dějstvích. Dále snímek oplývá působivým hudebním doprovodem a zdařilými souboji. Pěkná krajina či interiéry k tomu dozajista také patří.(27.11.2009)

Úžasný severský historický film o Křižáckých válkách stejně jako povedené Království Nebeské. Seveřani mi ukázali, že jejich historické filmy, třeba postrádají tolik litrů krve, ale jsou nádherné svým zpracováním soubojů, kostýmy, přírodou a celkově svou filmovou krásou. Herci byli sakra přesvědčivý a herečky se svou krásou taky. Film rozhodně stojí za vidění, protože je to nádherný pohled jak na vyobrazení drsné a kruté války ve Svaté zemi, tak i na krásu severu. Oba díly beru jako celek (protože jsem to taky jako celek viděl asi 4 hodinovou verzi). 100%(12.1.2013)

Příběh o lásce, rytířích, boji dobra se zlem, jsou zde králové a královny. Bitvy, církev, taktizování, podrazy, pocty. Jako ze života. Epika epochy, emoce.(29.4.2014)

Rozpočet SEK 210miliónov ($20miliónov)Tržby Celosvetovo $8,787,136║ V podstate ide len o ničím prevratné dozvuky prvej časti ARN-a, dej neponúkne nič nové, len zopár dobrých okamihov, týkajúcich sa prevažne súbojov, ani stret ARN-a s Cecile po dlhoročnom odlúčení nie je tak silný ako by mohol byť... taktiež záver necháva sledujúceho chladným, proste za celé tie hodiny si ARN nenašiel k divákovy poriadnu citovú cestu. Takže obidva diely slušný priemer nič viac, nič menej. /60%/(2.10.2009)

Tak druhej díl nakonec neni o moc lepší než ten první, což je teda kurva škoda, protože potenciál to mělo přímo gigantickej a taky v první polovině byl docela využívanej, kdy výprava je naprosto skvělá, kamera ještě lepší a hudba je jak z nějakýho americkýho historickýho velkofilmu a jako celek sem byl skoro nadšenej, chyběly tomu jen nějaký bitvy a souboje, jenže zhruba v polovině se v podstatě příběh z prvního dílu uzavře a další hodinu se trapně vaří z vody, všechno to, co bylo v první polovině nedosahuje tady ani 50% a celý to už jen tak pomalu dochcípává ke konci, sice je fakt, že v druhý půlce je celkem solidní bitva, ale daleko radši bych jí vyměnil za tu o Jeruzalém mezi Templářema a Saracénama, která je v půlce filmu nesmyslně přeskočená. Celkově to neni špatněj historickej film, navíc to vypadá, že to má v sobě nějaký švédský dějiny, ale podle mě to mohlo být daleko lepší nebo minimálně nabušenější, jelikož i těch pár střípků ze soubojů a bitev co tu jsou, jsou udělaný takřka perfektně(2.1.2009)

• - Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)