Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

DJ Kritik

Konečne zas poriadny historický film. Nemôžem mu nič vytknúť a takmer v ničom som nebol sklamaný. Konečne som opäť našiel templára, ktorého česť, spravodlivosť a obetavosť sa prelínali v jeden nádherný celok. Len aj v živote je to tak, že človek majúci takéto vlastnosti ťahá v každej dobe za kratší koniec... .............................................. ..................................... ............. .................. Kostýmy: ***** Výprava: ***** Vtiahnutie do deja ***** Reálnosť ***** Romantika **** Bojové scény ***** ()

nmarca

Tak jsem se konečně dočkala. Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc, snad že věk hlavních představitelů lépe odpovídal věku postav, škoda jen, že bitva u Hattínu byla téměř jen "naznačena", scény ze Svaté země si zasloužily více prostoru. Mrzí mě, že se film nedostal do naší distribuce a na velké plátno. Dojemný, strhující příběh s poselstvím, krásná hudba, uvěřitelné reálie, jen víc takových filmů v Evropě! ()

Pharlap

Velmi dustojne pokacovani, na ktere sem se tesil, a uspokojilo mne velice! Pripadam si, jakoby natocili Kill Billa ve stredoveke versi :-) ()

Pepeto

Vikingovia...Trója...Kráľovstvo nebeské...Alexander Veľký...Arn - Riket vid vägens slut....jednoznačne vyhráva Arn - na celej čiare, a Škandinávci to dokázali i bez Colina Farrella alebo Orlanda Blooma, a takisto, čo je na tom najlepšie, bez holywoodského rozpočtu a efektov. Po germánskom Popravcovi ďalší dôvod, prečo pozerať hlavne európske historické filmy... ()

lee.loo

Krásné, výpravné, zajímavé, co víc k tomuhle eposu dodat. Jen teda ten konec mě poněkud vytočil....ale je milé vidět pohromadě tolik herců současné i "minulé" švédské generace a porovnat je s tím, jak a kde hrají teď. ()

helrohir

Popravde, som trochu zmätený. Očakával som regulérne pokračovanie, hoci po skončení prvého dielu a osude hlavnej postavy sa mi zdalo trocha podozrivé, že ako to tvorcovia celé zaonačia. Ale nakoniec je z toho iba netradičný pokus režiséra prestrihať vlastný film, ktorý pridáva viacero nových scén a mnohé, naopak, úplne vynecháva. Vo výsledku sa však príbeh filmu takmer nezmení a ponúka rovnaké rozuzlenie. Ostatné prvky (herci, technické zázemie) sú rovnako dobré/zlé ako u prvého pokusu. 60%. ()

Don Maty

Prvý diel som nevidel. Ale úplne mi stačilo vidieť toto. Nemôžem si pomôcť a aj napriek vašej kritike sa mi to veľmi páčilo. Som schopný to dokonca prirovnať ku Kingdom Heaven. Jediné prečo nedám plné hodnotenie je to skákanie z miesta na miesto a zobrazovanie dvoch časovo prelínajúcich sa príbehov naraz. Keď som si začal užívať púšť a radosť z boja okamžite tam bola Abatyša. Historický epos a dobre zvládnutý. Keď plakala Cecile, chcel som aj ja. Krása...4* ()

david666

no tak. zase taková bomba to teda není. Podle mě se jedná o klasický historický film, který je sice prost hollywooodských klišé a tím je zajímavější a uvěřitelnější. ale to je asi tak vše. ()

Elisson

Komentár patrí k obom dielom , keďže som film nevzhliadla ako rozdelený: odkedy nemám 12, tak si tieto veľmi štýlové historické filmy vôbec neužívam. Asi preto, že mám aké také vzdelanie a každá blbosť mi bije do očí. Aj keď si odmyslím chyby bolo to nudné....ani len som sa nezasmiala, čo sa občas dá na filmoch, ktoré sa tvária ako historické. Vďaka aspoň za ten koniec. ()

blekekeke

Takhle má vypadat historický film. Dokonalé dílko. Bitvy, klášter, kostýmy, bič boží, láska, spravedlnost, špína, režie, herci. Středověk ve své plné nahotě, děkuji. (viděno obi dva díly v celku) ()

aannemer

Mám trochu v těch verzích chaos, takže nevím, kterou jsem to vlastně viděl. Asi ten sestřih. Příběhy ze středověku mám rád, je to romantika, i když vím, že život v té době idylka tutově nebyla a žít bych tehdy určitě nechtěl. Příběh sám není komplikovaný, celkem snadno se v něm divák zorientuje. Já navíc hodně hledal paralely ke Království nebeskému, jehož kvalit tento film zdaleka nedosahuje, ale přesto mě potěšil. Čím mě ale nepotěšila česká distribuce, byly titulky - ve filmu je pouze titulková stopa pro neslyšící a to mě teda fakt vytáčelo, číst neustále (smích), (pláč), (kvílení), apod. Dát za to peníze, jdu to jako zmetek reklamovat. ()

cernymotyl

O chlup lepší než první díl. Pět hvězdiček si zaslouží. Čekal jsem monstrózní bitvu, ale v závěru mi ani nevadilo, že jsem se řežby tisícihlavého vojska nedočkal. Děj mě strhnul. Škoda, že u nás není Arn v oficiální distribuci na DVD. Šíleného amerického braku se na nás valí dost, ale na výborný evropský film se nějak pozapomnělo. ()

Yeah(c)

Oproti zbytečně moc výpravnému místy až nudnému prvému dílu, milé překvapení, rozhodně výrazně lepší a 2hodinová stopáž nenudí ani minutu. ()

RoyBatty444

Pokračovanie viac zamerané na boj a menaj na prírodu ako tomu bolo v prvej časti. Stále pretrváva minimalistický prístup k dialógom a sledovanie osudov hlavnej postavy vystrieda hlavne v druhej polovici boj o trón. Kvalita spracovania sa nemení. Film nadvezuje rovnocenne na svojho predchodcu. Opäť upútajú detaily v dobových kostýmoch a výprave. ()

Nathaniel8

Stejné ale jiné... Narozdíl od prvního zpracování je to akčnější... rychlejší... v tomto nový střih pomohl. Ale nějak se stejně nemůžu zbavit dojmu, že koukám na něco co jsem už viděl... Čekal jsem asi trošku více. Při neznalosti prvního zpracování bych se asi bavil více. Takto musím ohodnotit stejně.Ale pokud bych měl doporučit. Podívejte se na toto zpracování a tím prvním neztrácejte čas. ()

Mejkby

Jen houšť... pokračování nezklamalo. Celé dvě hodiny se něco dělo, oproti jedničce se víc bojovalo, užil jsem si to. 4+ Mimochodem nechápu "oficiální" popisek k filmu, to není "sequel", ale regulérní pokračování... ()