Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

jondoe

Asi nebudem jediny komu tento film pripominal podobny film The Notebook. Keby som mal hodnotit prvu polovicu filmu siel by som asi z hviezdickami hodne vysoko. Zaciatok je nenasilny, plynie hladko a mna ako divaka velmi zaujal svojou lahkostou a tak som dufal, ze to takto pekne pojde az do konca. Bohuzial ani tento pribeh sa nevyhol klasickemu hollywoodskemu scenaru o odluceni, z ktoreho vyplinul nasledny rozchod, potom "srdcervuca" vymena nazorov preco sa to vlastne stalo a nakoniec klasicky happyend. Hlavny predstavitelia zamilovanej dvojice svoje ulohy celkom zvladli aj ked to neboli ziadne exceletne vykony. Skoda toho nalinkovaneho scenara, pretoze zaciatok vyzeral naozaj solidne, ale to ostatne tu uz bolo niekolkokrat. ()

terin.manka

Krásný romantický smutný film na který jsem ráda že jsem se koukla jak jsem to měla v plánu. Myslím že kdokoliv se na tento film podívá, těm slzám se nevyhne. V průběhu filmu moc hezké písničky, které si určitě ještě hodněkrát ráda poslechnu. ()

korndaddy

Slibně rozjeté. Trochu mi to připomínalo snímek Bratři, jenže s tím rozdílem, že ten se nesnažil zalíbit širokému publiku. Nebo snažil, ale ne tím americkým způsobem jako zde. Nápad pěknej, stačilo jen ubrat z romantické linky a krapet přidat do příběhu otec vs syn. To mělo obrovský potenciál, stejně tak jako Jenkins v roli otce, který byl romantickou linkou zcela pohřben, daleko dřív, než ve snímku. Ale i přes to, se nedá říct, že bych se vyloženě nudil. Channing výjimečně nesral.... ()

Vajonek

Tomuto filmu se nevyhnula určitá roztahanost, klišé a nepravděpodobnosti, u mě se třeba dostavila i určitá averze vůči některým rozhodnutím či chování zejména dámské polovičky ústředního páru. Moc se mi ale líbilo, jak do své cca první půle (zhruba do doby, než nám John odjel plnit povinnosti vůči své zemi) snímek velmi přesně zobrazil fázi prvotního okouzlení, zamilování, blízkosti dvou lidí, šla z toho velká přirozenost a pohoda, včetně jemného stínu budoucích překážek, jimiž ty krásné společné chvíle prostě chtě nechtě budou narušeny. Prostě přesně ty věci, které v romantických filmech divák chce, očekává, ne vždy se mu ale dostane tak působivého ztvárnění (palec nahoru Tatumovi i Seyfried). A ani ve zbytku filmu jsem nebyla i přes některé častější či více viditelné nedokonalosti zklamaná, řadu výše zmíněných prvků navozujících správnou atmosféru dramatické love story jsem stále nacházela. Do toho ta linka s otcem nebyla vůbec marná, Richard Jenkins si ho dal moc pěkně a závěrečné rozloučení se synem mě tedy opravdu dosti dojalo... Celkově mě snímek zaujal víc než opěvovaný Zápisník jedné lásky vytvořený dle předlohy téhož autora a viděný před lety (možná v tom ale bude hrát nikoliv bezvýznamnou roli, že úplně nemusím Ryana Goslinga a naopak můžu Channinga Tatuma)... Zejména za ukázkové navození té správné romantické atmosféry, za sympatičnost a kompatibilitu ústředního páru, ale i do určité míry zajímavý námět a také za to, že nám do toho nevpálili vyložený happy end, se rozhodně nestydím dát Dear John své čtyři hvězdné kousky a 75 %. ()

joshula

Trochu trápení a také hledání hlavních postav kam vlastně tento film směrovat. Pro mne zklamání z vývoje děje. ()

farfalla

Film je adaptací stejnojmenné romantické knihy Nicholase Sparkse. Viděla jsem už ´Message in a Bottle´ (1999) a ´The Notebook´ (2004) podle jeho knih a zdá se mi, že Sparks narazil na ´zlatou žílu´ a nehodlá ji opustit. Důležitým pro komunikaci páru je u něj psaní dopisů. Savannah (Amanda Seyfried) je sociálně založená a snaží se pomáhat lidem v nouzi kolem sebe. John (Channing Tatum) je samotářský muž a jeho celý život se točí kolem vojenské služby. Savannah potřebuje někoho jako John, o koho by se mohla opřít a z koho by cítila klidnou sílu a podporu, když se unavená vrátí do pokojného domova. John zase potřebuje někoho jako je Savannah, kdo by mu přiblížil svět kolem, kdo by mu vysvětlil vztahy mezi lidma, kterým vůbec nerozumí. Jeden druhého skvěle doplňují a potřebují. O tom to celé je a tam celý film směřuje. ()

Bety88

Po první půlhodině jsem chtěla dát čtyři, ale pak to šlo nějak do kytek. Dojemné to bylo, to určitě. Rozhodně to u mě vzbudilo víc emocí než Remember me, ale co asi nepochopím, jsou myšlenkové pochody hlavni hrdinky, která se s Johnem rozejde, kvůli tomu, že se cítí osamělá, aby si vzala někoho koho nemiluje, a bere si ho jenom ze soucitu, a nakonec stejně zjistila, že Johna stále miluje. Pane bože proč tak komplikovaně. Premýšlela jsem, že přelouskám knižní předlohu, ale asi si nechám zajít chuť. ()

kwoky

Takhle nefungující dvojici jsem už dlouho neviděl (jestli vůbec). Citové výlevy hlavních hrdinů mě nechávaly naprosto chladným a vůbec mě nevtáhly. Za mě tedy nevyužitý potenciál a tragický casting. Sorry. ()

dormouse

Jedno veliké nudné americké klišé, stejně přeslazené jako barbienovský kukuč Amandy Seyfried. Totální ztráta času. ()

iampatrik

50% Nevím zda tomu nepřidal i strašný dabing (na který se v 98% nedívám) a nebo jen jsem nikomu nic nevěřil, vlastně skoro nic ve mě nezanechalo dojem, prakticky nic tzv. nebrnkalo na city. Jak po stránce romantického vztahu ústřední dvojice, tak třeba vojenského nasazení až po obyčejné rozhovory ostatních postav. A tak snad jediným plusem budiž pěkný soundtrack a postava Johnova otce (popřípadě vztah John - otec). Není to vysloveně špatný film, ale když už má být cílený na city, tak ať to působí, v tomhle případě tomu tak nebylo. ()

Luff

No dobře,opět film, který mě rozbrečel. Rozhodně další romantický film pro citové dámy,ovšem bez né tak šťastného konce. Co jsem očekávala,se naplnilo. Já jsem spokojená. Teda až na ten konec! ()

janesX

Hneď na začiatku, na pláži, preberie neobyčajný John "Tatum" dievča jednému obyčajnému chalanovi. Za to hviezda dole. Ako sa film rozbieha, tuším že by mohlo ísť aj o päťhviezdovú záležitosť.. ak sa teda nič nepokazí. Film sa ale nakoniec nikam nerozbehol, práve naopak - začínal ma nudiť a už aj trochu srať, hlavne častým a otravným pusinkovaním sa zamilovaného páru v doprovode tých najnudnejších hnusných slaďákov v podaní nejakej jednočlennej "skupiny". Hviezda dole, tentokrát už vážne. Režisér má výborné schopnosti, vie nám v jednom okamihu predstaviť charakter postavy, napríklad keď sa k Johnovi prihovorí chlapec, ktorý sa inak nikdy nebaví s novými ľuďmi, divák už môže tušiť, že John bude mimoriadne sympatická, kľudná a priateľská povaha. Tatum to aj tak hrá a naozaj z neho vyžaruje životom naučený pokoj. Film je ale pomalého rázu a tak myslím že to šikovné zoznamovanie diváka by mohlo byť omnoho prospešnejšie skôr v rýchlych akčných filmoch a skrátka všade tam, kde je veľa postáv a málo času. Tu bolo postáv na romantický film akurát, zato času bolo až toľko, že to bude stáť nakoniec ešte hviezdu.. ()

Oňďo

Človek by čakal drámu že sa mu bude z televízie pariť, no dostal neslaný romantický film so sympatickou dvojicou. Neoslnil no ani nesklamal. Povedal by som že taký lepší priemer ()

MrKlobouk

Ze začátku se mi na to docela dobře koukalo. Líbilo se mi, jak je film stylizovaný, prostředí, ve kterém se odehrává a kamera. Channing nevadí a místy mi přišel jako docela dobře zvolený typ. Amanda Seyfried je skvělá. Jako hlavní bych vyzdvihl ale hudbu - nepřijde mi nějak zvlášť geniální, ale prostě mi tam skvěle sedla (nevím, jak by fungovala sama o sobě). Místa, ve kterých chyběla, jsem se docela nudil a snímek ztrácel ten malý kousek atmosféry, který si vytvořil. Navíc jsem si díky tomu uvědomil, jak jsou některé dialogy lehce dementní (jako by do scénáře zapojili ulně první fráze, které je napadly - což se dá pochopit snahou o zachycení určité realičnosti, na druhou stranu se občas potápí některé konverzace v typických klišé). Díky tomu většinou víte, jak se bude děj odehrávat a kam bude směřovat. [FS] ()

Tomin88

Klasická hollywoodská romantická limonáda, která nenudí a uteče jako voda a je to snad první film, kde mě nevadil Channing Tatum. Problémem je, že už sme tenhle příběh viděli už stokrát. Tohle je ovšem lehký nadprůměr! ()

katchi

V rámci žánru to zas takový průser není, viděla jsem horší. Ale znovu se už na to nejspíš nepodívám. Hlavní dvojice mi prostě nešla k sobě. Tady pšenka nepokvete, chemie mezi hrdiny byla téměr nulová. ()

sona123

No ano, takhle to Lasse umí. Kamera romanticky klouže po postavách, krajině, mořských vlnkách...Je to pěkné, je to milé, ale je to tu pro nás jen pro ten okamžik - s posledními titulky blik a vše je zapomenuto. Žádná trvalka. ()