Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

kikka20

Zasáhlo mě to vší silou. Mladý voják, který má svou přítelkyní, potom se dozví zdrcující zprávy. No, neuvěřitelné. Channinga mám strašně ráda, ráda se koukám na filmy, kde hraje, ráda se koukám jak tancuje. Je talentovaný v mnoha směrech. Nikdy, nikdy! jsem ale netušila, že by mohl natočit něco takového. Příběh na mě dolehl, já u filmů nebrečím, a ani tohle nebylo vyjímkou , ale měla jsem slzy v očích. Příběh jeho otce, samotný Channing a nebo Amanda - ti tvořili něco, co se podle mě moc dobře popsat nedá. Vážně krásný příběh. ()

filipvrbik

Patrně nejlepší romantický film vůbec. Channing Tatum A AmandaSeyfield se k sobě možná až tak nehodí, ale o komplikovanosti (Jonh je voják z povolání) jejich vztahu je vlastně celý film..Potěšilskvělý soundtrack..98%- ten film mám opravdu rád ()

suzanne1997

Nevím, co, nebo proč vlastně tenhle komentář píšu, ale něco mě na tomhle filmu fascinovalo, něco co nedokážu popsat. Možná ten příběh, kdy se dva do sebe zamilují, nějakou dobu odloučení zvládnou a potom je rozdělí chybné rozhodnutí. Každopádně bych těžko hledala chyby, tenhle filmu, jako ostatně všechny podle Nicholase Sparkse asi žádné nemá, nebo já je nevidím. Takže tenhle film rozhodně doporučuju, protože i přesto, jaký je, něco na něm je. ()

Žižina

Jine nez kniha, ale presto svym zpusobem nezklamalo. Film prijemne plyne a ani to neni uplna sladarna, jak jsem ocekavala. Ty 4 hvezdicky si urcite zaslouzi. ()

Eristt

Romantické drama zrovna nepatří mezi žánry, které bych nějak zvlášť vyhledával, nicméně vlivem okolností jsem byl přinucen film zhlédnout v kině. A překvapivě nelituji. Čekal jsem prvoplánovité hraní na city ve snaze vytřískat z diváků alespoň pár mililitrů slz. Avšak realita byla naprosto jiná, Milý Johne je vyprávěn nenásilně, nesnaží se vnucovat prvoplánovité melodramatické obrazy, místo toho na to jde pěkně okolo a zákeřně, takže i jinak chladní lidé mohou pocítit bodnutí soucitu nad krutou mlýnem událostí, která válcuje vztah Johna a Savannah. Nahrává k tomu i obstojný výkon hlavních postav, které nepřehrávají a vše podávají řádně minimalisticky, což se ke snímku hodí. Ke konci jim už upřímně přejete happyend, jen aby jste mohli z kina odejít s klidným svědomím. Takže jakkoliv to bylo nepravděpodobné a vlastně ještě teď se mi to po mě čte těžce, film se mi líbil a doporučuji jej. ()

martalini

Kde je ten starej Hallström a jeho poetický filmy? Kde je ta nenucená síla, kterou tak dobře uměl? Proč se radši ráchá v plytkym kýčovitým a prázdnym příběhu průhlednym až na kost? Tatum?Seyfried? Dobře, možná to tak nějak funguje, ale nic z příběhu ani vlastně z filmu nezanechá sebemenší stopu....Ale abych chudáka jenom nekritizoval, tak se na to koukat vlastně dá :-) Slabý 3 ()

Wancohoff

(28.4.2010 DVDRip) trosku citove vydieranie, ale nevadi.fajn scenar, i ked trochu nelogickych konaní postav...par servitiek zasoplenych :-D ucel ale splnilo.....do Amandi Seyfried som zalubeny od Jennifer's Body ... jej vykon v tomto filme sice neprekonal chloe, ale je uzastna herecka... ()

Gore

(Ne)překvapivě obě hlavní hvězdy Tatuma i Seyfried (ač se snažili, co jim síly stačili) hravě zastínil Richard Jenkins jako otec titulního Johna. Lehce nadprůměrné romantické drama, kdy i na slzu v závěru došlo. ()

embecka

Nepáčilo sa mi to... Asi preto, že som nikdy nemala frajera vojaka. A asi preto, že som konanie Savannah, ktoré tvorcovia vymysleli, vôbec nepochopila. Jediné, čo bolo fajn, bol Tyreeov otec. Aj to len chvíľu. Čudne pateticky plytký film. ()

Lilloos

Až příliš je zde vidět snaha o sentimentalitu a dojetí a možná právě proto, to vůbec nefunguje. Amanda Seyfried se mi do role moc líbila, plačtivé zamilované nanynky umí skvěle, jen se bojím, že je to všechno. Celkově se nejedná o špatný snímek, ale není zde zkrátka nic, co by výrazněji zaujalo. ()

mateas.matt

Puvodne jsem cekal velkou sladarnu, ale nakonec mi to ani tak romanticky neprislo. Dej je dost plnej klise, cekanych zvratu a jedne, vesmes zajimave, povidce o mincich. Krom toho a jedne sceny, kdy John slozil dva lidi kvuli "hovne" a tretiho malem, jinak vcelku film o nicem, dej courak.. no.. dej, deje tam vlastne ani moc neni. Skace to z jednoho do druheho. ()

KOZEL84

Prvních asi 40 minut semi líbilo hodně,ale pak už šla kvalita jen dolů.Pár hodně nepřesvědčivých zvratů a nepřesvědčivých výkonů.No a nakonec ani nevím jestli teda skončili spolu nebo jak?Připadalo mi že Tatum se jen snaží kopírovat Goslinga,jenže tomu šlo to mlčenlivé postávání přece jen trochu líp.Amanda byla krásná (aspon už sem se rozhodl jestli si stáhnu Chloe),ale ani ona nějak nevěřila tomu co říká.No nedivím se jim.Tak hrozné to ale zase taky nebylo a hudba byla celkem fajn.Notebook je lepší volba. ()

ashtangi

Celkem nudné. Oba herci jsou velmi nepřirození a buď se nesnaží nebo až moc, ale neuvěřil jsem jim vůbec nic. Byli studení a z filmu udělali průměrnou podívanou. ()

Kvítek

Milý Johne, přemýšlím jak na mě zapůsobilo 108 minut strávených s Tebou. Možná to chce 14 dní k tomu, aby sis mě získal navždy a já toužila pronášet a slýchat větu "see you soon". Možná je to tím, že takových jako ty jsou stovky. Možná je to tím, že prostě nijak nevyčníváš z davu. Milý Johne, lituju toho co Ti musím napsat, ale "see you soon" to nebude! ()

jasanka

Recenze nic moc, takže jsem od toho zas tak moc nečekala. A konalo se příjemné překvápko. Je to natočeno podle knihy N. Sparkse, od kterého jsem četla 3 nebo 4 knížky, ale tuhle ne. Od stejného autora je i můj oblíbený Notebook (Zápisník jedné lásky). Dear John je ale trošku o něčem jiném. Víc ze života. I když spoustu prvků to má stejných. Vtáhne vás to, a necháte se unášet atmosférou. Moc pěkné. ()

blazenka

Film nabízí klasickou milostnou romanci .Vše jede v zajetých kolejích, nic nevybočuje z řady. Obě hlavní postavy, které ztvárňují Channing a Amanda, jsou ploché, bezduché a prázdné. Emoce, které film nabízí, mi připadaly vyumělkované. Prostě jsem jim to nevěřila. Jediná živá postava na plátně je Johnův otec ( Richard Jenkins), trpící autismem. Při srovnání se Zápisníkem jedné lásky vychází Milý Johne jednoznačně poražen. Necelých 60%. ()