Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

strelenaL

Tak po shlédnutí filmu jsem byla mírně zaskočená, co se to v dnešní době děje. V Hollywoodu toči filmy jen podle ramcových šablon či co. Prostě tenhle film jasně dokazuje, natočíme film který nebude nějak extra originální.Když jsem se dozvěděla, že to bude zase příběh od spisovatele Sparkse (Zápisník jedné lásky) , říkala si ty brďo...už se těším. Protože Zápisník jedné lásky měl strhující a dost citlivý příběh. Opak je pravdou, Dear John mě zklamal. Nečekejte žádné velké zvrty, ty v příběhu nejsou dost velké. Spíš to celou dobu čekáte a víte dopředu. Konec už je opravdu hodně slabší, nechápu jak dobře zezačátku našlápnutý film mohou ke konci tak zvorat. Ale nechci to nějak příliš hanit. Takže hodnotím za 3*, dvě hvězdičky za obsazení Amandy a Channinga a 1* za příjemnou hudbu. ()

blackJag

Na začátku jsem si tipl jak to dopadne (knihy Nicholase Sparkse se točí v kruzích) a ono mne to celkem překvapilo, protože dospělá intervence do klasicky rozehraného milostného příběhu nebyla na pořadu dne. Je určitě od Hallströma pěkné, že se i nadále vyhýbá prvoplánu, škoda jen, že se mu jej nepodařilo pokořit úplně. A pokud budeme mluvit o inspiraci, musíme zmínit i casting. Ústřední herecký pár zajistí pravděpodobně přízeň nedospělého publika, na plátně ale působí spíše jako přátelská dvojice (aniž bych chtěl říct, že Tatum nebo Seyfriedová hrají vyloženě zle) a onou proklamovanou láskou se nechají jen letmo dotýkat na způsob vedlejších účinků nové medikamentální léčby. Děj tak plyne, tu je tužší, tu lehčí, ale málokdy mu není co vytknout. 60% ()

Kurikmoon

Mohlo to dopadnúť lepšie. Keď sa dej začal uberať romantickou cestou, prišiel nejaký rušivý moment. Emócia vyšumela do prázdna. Samotné cestovanie po frontách bolo pre mňa absolutne otravné.. Amande stačí trošku viac pootvoriť už dosť tak veľké oči, zvlniť už tak dosť plné pery a vmiesiť trošku smútku, radosti,nežnosti a romantická scénka ja na svete. V Dear John to však nestačilo. A aj keď mám rád otvorené konce, tento mi vyslovene nesadol. NEMÁTE NIEKTO MEDU, NAVYŠE? ()

Danikaa

Ak romantický film, tak tento. Páči sa mi dokonca viac, ako Zápisník jednej lásky. Vzťah autistickeho otca a jeho syna Johna, sa nedá pozerať bez sĺz, presne ako vzťah Johna a Savannah. Jej ľudskosť, zodpovednosť a dobrota boli krásne zahrané. Chaning trochu nestíhal, ale do tohto filmu mi zapasoval. ()

Krasus

Slušně se rozjíždějící přeslazený bonbónek se dvěmy vycházejícími hvězdami,který proklepává snad každé známé klišé a končí tak jak každý zamilovaný páreček chce.Film na objednávku. ()

Lenulinka

Nevim, proc se divam na romanticke drama, kdyz me takove filmy vubec nebavi. Navic tento se snazi z divaka vytahnout tolik slz, kolik jen jde, pomoci zapletek, ktere jsou dobre predvidatelne a obcas az trapne. Vsimla jsem si, ze The Notebook je tady velice casto omylanym srovnanim, tak se pridam taky... jestli mate chut na romantiku, tak je asi 100x lepsi. ()

smidgie

Mohl bych ten film nahlásit jako pokus o vraždu (protože se mě tvůrci snažili unudit k smrti), ale neudělám to a raději dám adekvátních 40%. ()

jefff

Příjemný film, kterému však cosi chybělo. Byl na mě trošku moc chladný a Seyfried mě moc neoslovila. Tatum nebyl překvapivě až tak zlý, ale koncert se také nekonal. Od Hallströma bych čekal "větší" film, avšak v rámci žánru pořád slušný počin. Bavila mě postava otce Johna a celkově "mincová linie" s ním spojená. ()

zsn

Milý Johne, do romantických ani jiných filmů (krom porna, kde je to jedno) se od krku nahoru nehodíš, nabývám dojmu, že tvá postava zde trpí podle jejího výstupu mentálním postižením, a rovněž v jiných filmech, kde tě vidím, Milý Channing Tatume, jsi prostě tele co do projevu i výrazu a je naprosto fuk, že ti tvůrci filmů úmyslně zasadí děj do ringu nebo na policejní stanici, aby ženy nabyly dojmu, že jsi chlapák i přes svůj "eunuchální" výraz. Nicméně to neznamená, že vždy hraješ ve špatných filmech. S láskou Tvá Zuzana ()

Soweek

To, že je to kýčovité a přeslazené bych zrovna v tomto případě neřešil. Lasse byl takový vždycky, ale bohužel to točil na vyšší úrovni. Channing je jeden z mých vzrůstajících oblíbenců, který se ale hodí do sociálních dramat a i kdyby, tak zde se zrovna moc nepředvádí. I to by se dalo pominout, ale co je zde naprosto ubýjející je jakékoli vyhýbání se konfliktním situacím a rozšířením příběhu, kterých se zde pár nabízí. 105 minut je na udržení této velmi jednoduché hlavní dějové linky prostě zbytečně moc. Přes to všechno tento snímek rozhodně nikoho neurazí (teda pokud zrovna netrpíte návaly agrese či osamělosti) ()

Gogen

Lasse příliš dlouho hraje na romatické struny ... veškrou tragiku příběhu pak nasype během pár minut, aby závěr utpopil v sentimentu ... Charaktery postav jsou pouze načrtnuty ... ani herecky není tento snímek to pravé ... takže jedna hvězda za relativně silný příběh a druhá za nečekanou svatební pointu ... ()

tempus

Škoda té zmařené romantiky, která je hlavně způsobená nesympatickým hrdinou, který je hodně nesympatický, když to říkám i já. Začátek je ve znamení písničky Drahý můj, jak se ti stydím psát..., jen škoda, že se nenaplní, škoda ()

Cejny

Jasné 3 hvězdičky, příjemný romantický film, který nestaví na nijak originálním příběhu, ale je vcelku poutavým. ()

dita.krizova

Trochu Channinga Tatuma a k tomu válku a nešťastnou lásku, okořenit to autismem a rakovinou a jako třešničku tam dát koně + ještě teda nezapomenout na mince, které mají být jako hlavní nit protkány celým filmem - tadá, máme tu americkou přeslazenou romantiku. Je to tak strašně sladké, že se to lepí na patro snad i víc než ovesná kaše ke snídani. ()

sedm.1

Milý Johne je zcela klasickou žánrovkou, která sice na zadek neposadí, nicméně určitě ani neurazí a v rámci romantických filmů jde minimálně o pohodový průměr. Jeho největší slabinou je každopádně fakt, že se drží neuvěřitelně pevně v mantinelech, který určuje daný žánr, nenabízí absolutně nic navíc, už tak opravdu miniaturní zápletka ani na vteřinu nevybočí, vše prostě plyne přesně tak, jak divák očekává, čímž pak samozřejmě nechybí ani neodvratný happyend, zkrátka průběh, bez momentu překvapení a nějakého zásadnějšího zvratu. Na druhou stranu, ono to tu ale tak nějak vše funguje i tak, Lasse Hallström je jednoduše profík, který umí udělat i z ne zcela přesvědčivé látky poměrně solidní podívanou, což se právě zde jasně potvrdilo, především co se navození působivých emocí a dramatických situací týče. Důležitým a významným faktorem je zde pak i obsazení, které se povedlo na výtečnou, Tatum je tu snad sympatičtější než kdy jindy, Seyfried sice moc nemusím, ale tady jsem jí dokázal kupodivu v pohodě kousnout a Jenkins zde podává doslova famózní výkon. Milý Johne je zkrátka snímek určený pro cílovou skupinu, která s ním nebude mít určitě žádný problém a ostatní, když budou trochu tolerantnější, tak jsem přesvědčený, že také ne. ()

DavidS.

Prostinký milostný příběh roztahán do nudy epických rozměrů...Nepřirozené, křečovité, mdlé... Tatum je snesitelný jen v poloze - roztomilý/drsný, ale emočně vypjatější okamžiky nedává...Notebook, který je jednou z mých nejoblíbenějších romantických záležitostí vůbec, je z jiného vesmíru... ()

GeorgeHans

Tu Hallström s výberom scenára poriadne prestrelil. Ten je v každej sekunde na city hrajúci a v spojení s Lasseho citlivou réžiou, kopou sĺz a romantickým klavírom, ktorý sa ozve vždy v tej správnej chvíli vytvárajú ozaj veľký gýč. 40% ()

SkyLukey

Příliš okaté a příliš chtěné ždímání slz a soucitu diváka. Na mě tyto umělé finty neplatí a film mě nechal prakticky klidným. Milostné dopisy a atraktivně namluvené dialogy patřily k těm zábavnějším ve filmu. Amanda Seyfried se mi moc líbila. Stejně jako ve filmu Chloe. Její protějšek John coby Channing Tatum už o poznání méně. Do tohoto milostného románku mi vůbec neseděl a do americkohollywoodského dojáku bych si představoval jiného svalovce. Takového, bez kamenného výrazu. Takového, který se před kamerou dokáže tvářit přirozeně. Channing mi prostě nesedl ani jako herec ani jako postavový charakter. A brečící John mi přišel spíše jako kýč na zelené rozkvetlé louce. Leč je Dear John líčící smutný příběh, vše je umělé, bezbarvé a fádní. Rád bych upozornil na skvělého herce Richard Jenkins. To je ten, co ztvárnil Johnova (autistického?) otce. V podání Richard Jenkins je to již druhá podobná role, kterou měl tu čest vidět. Jeho role v Dear John je skoro tak lidská a zajímavá jako ve filmu Nezvaný host, ve kterém si tento herec zahrál poprvé svou velkou hlavní roli v celovečerním filmu. Mám ho rád a obdivuji ho. ()