Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

Bludicka.Julie

Tak můj milý Johne, tohle teda asi ne, nedodívala jsem se ani do konce. Taky nechapu ty hvezdicky, co tady jeste nedavno byly...autor chtel asi za kazdou cenu nejvic romaticky pribeh, ale ceho je moc, toho je prilis + mega nesmysly...Uz vidim, jak jdu za otcem sveho pritele, ktery sbira mince a zeptam se ho, jaky pribeh se vaze k teto minci?:D ()

cinemaboy7

Co o tom napsat. Připadá mi, že tvůrci dobře věděli o slabém scénáři a proto se pokusili utáhnout fanynky romantických příběhů na hezouna Channinga Tatuma. Ano, je pohledný, což se už nedá říct o jeho herecké kolegyni, ale postavit film na jedné atraktivní tvářicče?? Trochu málo. Příběh začne být zajímavý až v poslední části, kdy i herci začnou mít co hrát, ale to už nedožene předešlou hodinu a čtvrt celkem nudných záběrů měsíce, psaní dopisů a vlající americké vlajky. 50% ()

DarkoCohen

Hodně obyčejný romanťák s nešťastně useknutým koncem a bez jakéhokoli okamžiku, který by vás silněni oslovil či emočně zasáhl. Pro mě jen a pouze méně oblíbený mladší bratr The Notebooku, který se mu snaží za každou cenu vyrovnat, ale nemá na to jak atmosférou, tak scénářem a už vůbec ne hereckým obsazením. Jedinečné kouzlo tatíka Nicholase Sparkse vymizelo až hrozivě přesvědčivým způsobem. 60% ()

Petulka88

Přeslazená romantika s větším než malým množstvím kýče jako bonus. Ale i když se občas postavy chovají poněkud podivně a o armádě nebo o autismu tvůrci asi jen četli, dá se to přežít. A nutno dodat, že je docela škoda, že na víc než na průměr tenhle film nemá. Má totiž pár světlejších okamžiků, ve kterých dokonce dokáže i překvapit (v rámci žánru). Jenže hned vzápětí na diváka spustí obrovskou lavinu různých romantických klišé, čímž svou snahu definitivně pohřbí. A úplný závěr dokáže docela naštvat. Takže suma sumárum, Milý Johne je totální romantický průměr, který kolem Vás prošumí, aniž by nějak uškodil, ale hlubší stopu ve Vás taky nezanechá. ()

JamieSmith

Savannah mi lezla na nervy od začátku do konce, a ksichtík Amandy Seyfried tomu moc nepomoh. Hrdinky v romanťárnách tohohle typu mi nesedí obecně. Ale Channing, to je něco úplně jiného. Ten chlapec zraje jako víno a s třicítkou na krku konečně začíná ukazovat i něco jiného, než jen to svoje dokonalé tělo. A proč vlastně čtyři hvězdy? Já ani nevím, ale je to jedna z mála romanťáren, který jsem dokoukala bez zastavování, odbíhání od televize a věnování se jiným aktivitám. Dvě za příběh, jedna za dopisy psané rukou (!!!) a jedna za Tatuma. .... nebo tak nějak... ()

craazy_girl

Dojemný příběh mladého vojáka, který se bezhlavě zamiluje do mladé slečny, od které je později díky vojenské službě odloučen. Zprvu to vypadá, že se Hallström snažil při téměř každé romantické scéně vymlátit z diváků trochu slz, ale v průběhu filmu se v příběhu objevuje tolik zvratů, že smáčí kapesníky i samotní hrdinové filmu, ale to je asi tak všechno. ()

LucyD

Začátek jako každý jiný. Láska na dálku zázračně funguje šíleně dlouho. Scény, které přímo nutí k pláči, tudíž k němu nedonutí. Tak moc záměrné a hlavně konec mi přišel zcela jasný, ještě dlouho předtím, než hlavní hrdina udělal co udělal. Hvězdičky, které dávám jsou za příjemné prostředí a celkem pěkný průběh jejich krátké lásky. ()

Chip89

Film natočený milionkrát na sto způsobů. Prostě nic, co by překvapilo a pohladilo po duši. Od začátku do konce kýčovité bez nápadu. Mám ráda romantické filmy, ale musí o něčem být. Tři hvězdy dávám za dvě pěkné válečné scény a za nádherného hlavního představitele:) ()

bono22vox

Tatum... a pak ještě Tatum - to je to jediné co může ženy na tomto filmu lakat... no a pak strašně moc nudné a jednoduché romantiky... ()

IrisHelenka

Jako není to úplně blbý, jde prostě o romantickou slátaninu pro ženský a pokud se s tím smíříte, baví vás to. Ale teda jediné, s čím se nesmířím já, je Channing Tatum... Nutno uznat, že na tuhle roli se hodí a těžko si představit někoho jinýho, každopádně toho člověka nemůžu vystát a nepomůžu si. Je tedy pravda, že ona je to značně nesympatická role, a já osobně Johna nesnáším skoro po celou dobu filmu, hlavně ten způsob, jak se chová k tátíkovi, takže opravdu - lepší adept než Channing mě koneckonců nenapadá. UPDATE 23. 11. 2019: Po pár letech jsem se na Milý Johne po přečtení knihy podívala znova. Kniha mě zklamala, protože přes více než polovinu děje se řeší pouze milostný vztah Johna a Savannah, a na "zvraty" už nezbývá moc času, film se mi napodruhé vcelku zalíbil, měním ze tří hvězdiček na čtyři. Musím říct, že je mnohem lepší než kniha. Vztahu je věnováno ve filmu stejně prostoru jako ostatním částem příběhu - Johnovy mise, vztah s otcem... Nevím, kde jsem před lety vzala, že John se chová k tátovi jako idiot, naopak je jejich vztah poměrně pěkně vystižený. Navzdory tomu, že Channinga Tatuma nemám ráda a ve většině rolí se mi nelíbí, tohle zahrál opravdu hezky, role mu sedla snad nejvíc ze všech. To je asi jediné, na čem se shodnu se svým sedmnáctiletým já :) I postava Johna je mi nakonec příjemná, je za ohromného klaďáka. Nejde úplně o tuctovou romanťárnu. ()

007.

viz komentář "the.emef " : Smíchejte všechna největší emocionální klišé (rakovina, autismus, mrtvice, postřelení, láska, napravení zlého chlapce, svatba ze soucitu, sbírka mincí nevyčíslitelné hodnoty a koně), přidejte americký patriotismus, 9/11, hrdinské řeči, plačícího, však neskutečně toporného modýlka coby hlavního představitele a jednu bláznivou blondýnu a vznikne vám toto. Opravdu mě to nenadchlo.25% ()

Kotsour

Jsem asi gay... Nemůžu si pomoct, i po druhém shlédnutí musím říct, že mně se ten film opravdu líbí. Tři silnější hvězdičky určitě, za vedlejší příběh s otcem hvězdička navíc. ()

ZnalecH

Na začátek vytáhnu chyby, ať je mám za sebou. Bylo tam něco, co mi tam nesedělo. Občasné chování hlavních dvou herců bylo naprosto nepochopitelné a dále se tam našly podobné pasáže... Co se týče toho, co se mi na filmu líbilo. Kde začít? Líbilo se mi, jak každá z postav udělala alespoň jednu těžkou věc nehledě na důsledky. Líbilo se mi, že láska napříč kontinenty nikdy nevyhasla. Líbilo se mi, že přestože John nemohl Savannah mít kvůli "manželovi", tak mu ještě poslal peníze, aby neumřel a prodal kvůli tomu dědictví po otci. Ale ponaučení, které jsem si z tohoto filmu vzal je, že v pokud je láska opravdu pravá, tak vznikne zvláštní pouto, které vydrží navěky. 90% ()

mira.l

Ježkovy voči, to byl ale cukrkandl...to bylo sladký, až to chvílema hezký nebylo. A začalo hned zkraje vylovenou taškou, ve které snad byly na jednom svazku klíče od Pentagonu, Bílého domu a centrály NASA. Ano, trochu to připomíná Zápisník jedné lásky, N. Sparks to asi píše tak nějak přes kopírák, ale ten je teda úplně jiná liga, a jak jsem zjistil z komentářů, nejsem sám, kdo si to myslí. Možná to bylo tím, že Rachel McAdams je mi přece jen o něco sympatičtější než Amanda Seyfried - ne že bych proti Amandě něco měl, ale Rachel mám radši:), možná dobou, ve které se odehrával, to téma 2. světové versus doby po 11. září mi asi do děje zapadá víc. Tady mi přijde takový prostě "americky vlastenecký" to, že vojáci (které k tomu podle všeho nikdo nenutí), se všichni jako extrasuperhrdinové ženou do prodlužování misí někde v Tramtárii, a vlastně jen čekají na to, až někde na druhém konci světa v nějaké vyprahlé islámské prdeli padnou za vlast, která si hraje na pána světa a blízkého okolí. No nevim, kolik z nich by bylo tak uvědomělých... Hlavní mužská postava se tváří tak nějak furt stejně, -náctileté slečny na jeho skoro až umělé tělo možná poletí, já ne. Konec mi taky přišel jakože už nevíme kudykam. Knižní předlohu jsem nečet, a jak jsem si tu taky přečet, ve filmu je dost zprzněná. Původně jsem chtěl dát poctivé tři, ale nevím, nevím... No nakonec teda tři dám, ale s odřenýma ušima. Film na jedno podívání, který záhy půjde z disku pa. ()

Likan7

Hallstrom umí dojmout. Ať už budu narážet na Co žere Gilberta Grapea, Pravidla moštárny nebo Čokoládu (tam sice nejméně, ale i tak to je slaďák). Milý Johne měl být pro můj žebříček jasný útok na čtverec. Tatum tehdy ještě byl mladej hezkej s jedním výrazem, Amanda Seyfried je skvělá ve všech filmech a ve spojení s příběhem to je jasný doják. On to taky že doják je. První polovina sice není v ničem překvapivá, ale Vy vlastně ani překvapeni být nechtete. Channing a Amanda (ta hlavně) zvládají svý role na výbornou a divák jim okamžitě přeje dům, psa a 4 děti. Proto jsem byl nemile překvapený, které se přece jen dostavilo, z druhé poloviny. Prakticky hned po scénách z Afgánistánu jde film dolů. Všechno je to šíleně vyumělkovaný a i když jsem se snažil sebevíc, žádné emoce ve mě nevzbudil. Ani v závěru, kde Milý Johne vynáší veškeré trumfy. Jenže pro tu vypočítavost, kterou z toho cítím, mě to naopak skoro až štvalo. A nezachraňuje to ani Amanda :) ()

Martin1979

Pokud někdo chce vidět typickou americkou přeslazenou věc, tak prosím, ale pokud bychom měli očekávat něco více, tak to bohužel... ()

7duster odpad!

Také si říkáte, že ten film prostě nevypnete, že ho musíte dokoukat do konce v naději, že se to zlepší? Měl jsem to vypnout a raději třeba 105 minut koukat z okna - tohle je něco nepopsatelně strašného. Channing Tatum není herec - já mu věřil snad jen ty 3 rány co ve filmu rozdá, v obličeji má stále stejný výraz ať se děje cokoliv ..... Amanda Seyfried je roztomilá, ale prostě chemie mezi těmito dvěma je absolutně nulová ..... a Nicholas Spark taky asi umí napsat jen o tom jak si dva lidé píší - ovšem v Notebooku to mělo takovou šťávu, že patří mezi mé nejoblíbenější filmy ..... za mne prostě, milý Johne, NE!!!!! ()