Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

JimWayne

Dosť milé prekvapenie,ktoré sa odohráva medzi dvomi zamilovanými ľudmi.Chémia medzi hercami pôsobí dôveryhodne a réžia patrí medzi tie lepšie.Pekné,smutné,zamilované,prekvapivé jeden z filmov ktorý strávia aj tý náročnejší. ()

baribal

Technicky to tak špatné není, Hallstrom už je v žánru rutinér a vybrat herce a exteriér si prostě umí. Na druhé straně je to tak strašně špatný, že sem měl problém to dokoukat, protože po deseti minutách je jasný, jak to všechno dopadne. Příběh každý postavy je mi ukradený a jeslti někdo umře mi je taky jedno. Válečné scény působí tak rádoby epicky, až jsou trapné k zasmání. Hlavní herečka má postavu totální krávy a hlavní herec má postavu totálního vola, protože se na ní s prominutím nevysral po tom co mu napsala "milý johne..", takže Lasse bud udělej druhýho Hačika a nebo táhni do háje. ()

MartinezZ

24.4.2010 ~ Na tenhle film se dost plive, ale zas až tak špatné mi to nepřišlo. ~ Tenhle film není nelogický, jen je to červená knihovna, zasazená do "současné" Ameriky, hodně přitažená za vlasy. Channing Tatum, vycházející hvězda vypracovaného těla a neobvyklého jména, tu upoutá pozornost jedné blondýnky heroickým skokem do klidných vod přístavního mola, kde se dlouze a hluboce potápí pro její smáčenou kabelku, aby ji mohl na dně uchopit a jak Perseus Medusinu hlavu třímat tento smáčený kousek látky vítězoslavně nad hlavou, zatímco jej bičuje klidná hladina (stopro mi tam někde chybí čárka). Slovo dá slovo a je z toho láska jako trám i když jen na dva týdny. Channing je příslušník speciálních jednotek US Army a je tu jen na dovolené, musí zpátky. A tak si oba slíbí věčnou lásku, ona jede zpět na školu (taky má jen prázdniny), on zpátky do služby, ale stále si píší. ~ Channingovi se blíží konec služby a všechno by bylo slaďácky zakončeno, kdyby si to v tu dobu nerozmyslelo napálit do dvou mrakodrapů několik vypatlanců z liščí nory a Channing tak nemusel (vážně musel?) službu prodlužovat. Na jedné z návštěv to ona nenese zrovna s nadšením (no bodejť) a po návratu zpět na bojiště netrvá dlouho a Channing dostává košem, přičemž ona si bere někoho jiného. Do toho umírá Channingův otec, částečný autista, pomalu umírá i její nový manžel, Channing se zachová jako pravý americký hrdina a nezištně pomáhá, načež uběhne nějaká doba a jejich pohledy se znovu střetnou. Takový happy-end nehappy-end, domýšlet si musí divák sám. ~ Ono to není úplně špatné, ale sráží to ta, až přespříliš do očí bijící potřeba být filmem dojemným, až z morku kosti dloubajícím jakékoliv city. Tolik prvoplánově dojemných zvratů a záběrů a dialogů se vidí málokde. Nelehký úděl amerického vojáka, nelehký úděl osamělé americké ženy, oba za pomoci vnitřní síly překonávajíc nástrahy podlého osudu, oba po americku odměněni za výdrž a píli. Prostě taková moderní červená knihovna. Ne úplně pitomá, ale také ne úplně nezapomenutelná. ()

ivishka

Nedokážu si představit větší slaďárnu než je tohle..John je pohledný voják z povolání, který dostal opušťák a na nějákou chvíli odjel domů za svým osamoceným otcem. Potkal tam ale slečnu Savannah a už to šlo ráz na ráz. Typický sled událostí, který by čekal snad každý romantik a pak to nejhorší co může být - odloučení..Po neskutečné době dopisování , kdy pro Johna tyto dopisy znamenaly duševní pohodu v neskutečné vřavě zbraní apod...ale Savannah nemohla zůstat sama a tak když se za ní vrátí zjistí, že je už s někým jiným...Bylo mi ho strašně líto a ještě když mu umřel táta.Krásný příběh ze života(amíků). ()

Popluh

Brakové romantické drama od mistra citlivých filmů, což se samozřejmě hned na několika místech náležitě projeví. Bohužel jsou ale procítěné a minimalistické momenty obložené kupou natažené vaty, která by zasloužila důraznější střihačské nůžky. I tak byl ale Milý John skutečně milou podívanou na jedno zhlédnutí až do toho závěrečného zvratu, který do filmu jako celku moc nepasoval. Ostatně celé zakončení chtělo být tak strašně lidské a vděčné všem, že zadupalo jakoukoliv šanci na lepší hodnocení. Film tak hlavně stojí a padá s hereckými výkony. Zatímco Amanda Seyfried jako vždy nezklamala, Channing Tatum rozhodně překvapil. Oba se ale museli sklonit fenomenálnímu Richardu Jenkinsovi, který by, nebýt toho, že hraje v "akademicky podřadném" filmu, rozhodně figuroval na příštích Oscarových nominacích. Milý John tedy rozhodně není žádné peklo, jen v podstatě tak trochu zbytečný film, který nepřinesl nic nového, spíš to staré míchá do jednoho koukatelného a snesitelného celku. Umělečtěji založení režiséři už platili nájem pomocí mnohem horších filmů. 60 % ()

Riddick77

Řekl bych, že rozhodně nadprůměrné drama zabarvené událostmi kolem bushovské agresivní politiky, nicméně to v tomto filmu představuje pouze zátiší (kdo ví, co by s nimi bylo, kdyby "bushovská doktrína" neexistovala), které napomáhá jisté věci vysvětlit. Jde tu spíše o volbu a pohled na vlastní rozhodnutí a možná i o druhou šanci. Ústřední dvojice má mezi sebou chemii, které je snadné uvěřit a podlehnout. Báječný je výkon Richarda Jenkinse (a kdy není, že?). Celkově se dá říct, že první polovina filmu je dosti sladká a líbivá, ovšem to kvalitní přináší až druhá půle, kde se naplno projevuje dobře odvedená práce Lasse Hallstroma, který mě rozsekal po druhé v řadě (Hachiko to je prostě peklo!!). Rozhodně to není povrchní, rozhodně to není banální a rozhodně to není ani tak lehce průhledné, jak se může zdát. 9/10! ()

ABLABLABLA

Po dlouhé době zase film, který mě naprosto dostal. Channinga mám jako herce velmi ráda a Amanda je také velmi sympatická herečka. Jak to tu někteří srovnávají se zápisníkem jedné lásky. zas až tak černě bych to rozhodně neviděla. Mě film velmi oslovil, zvláště to přirovnání vojáka k mincím mi přišlo velmi výstižné. Velmi dojímavé, ale podle mě ne tím umělým nuceným způsobem...prostě ten film tak působí..dojemně a krásně. Nemůžu jinak než dát 5*. ()

Tony.cs

Něco mi tam scházelo. Snaží se to tvářit osvíceně, ale ve finále to nefunguje. Nebylo to dost procítěné, ani ze strany herců, ani ze strany režiséra. ()

kaylin

Nicholas Sparks je takovou jistotou. Vždycky víte, že dostanete něco dojemného, co se snaží i o celkem zajímavý příběh. Bohužel třeba skutečnost, že je Channingova postava voják, je zde naprosto zbytečná, stejně tak by mohl být mezinárodním obchodníkem. Ale postavy a jejich vztahy jsou dost zajímavé na to, aby vás to dokázala zaujmout. ()

Dr.Zhivago

Milý Johne, doufám, že až se příště rozhodneš něco podobného prožít takto veřejně, tak prosím nezvi k tomu režiséra, a taky nezvi scénáristu, a vlastně ani kameramana. V podstatě nezvi k tomu nikoho. Děkuji a s láskou k filmu odsouzený divák. ()

Mikita

Vojenské mise tak tajné, že z nich smíme vidět převážně jen doručování dopisů a ze závěru si divák zaslouží jen odbyté objetí, které může znamenat cokoli. Ani podmanivá hudba a dokonalý začátek mi dojem z filmu nevylepšil. Místo překvapivého vysvětlení "s kým" bych si více užila drobné náznaky "jak". ()

veronikav

Asi už ztrácím smysl pro romantiku :( Anebo tohle pro mě romantika není :( To je jak výchovný film -trp a obětuj - a pak možná ? ()

m@rz

Konečně po delší době něco romantického, co se vymyká konceptu - dají se dohromady, pak se ukáže, že to byla sázka / že se nemají rádi / atd., pak se zase dají dohromady. Happy end. Trochu originální. Tatum tam mohl rozbít víc lidem hubu :D ()

FilmFan24

Náhodou se potkají během jednoho léta, on - mariňák, který je na dovolené, ona - studentka. Z přátelství se zrodí velká osudová láska. Tuctový, přesto ale svým způsobem originální příběh z pera Nicholase Sparkse, citlivě převedený na filmové plátno. Channing Tatum a Amanda Seyfried jsou sice hezký pár, ale místy působí tak nějak odtažitě. Méně aranžovaných přeslazených obrázků a více ryzého lidského citu a výsledek by byl o mnohem lepší. ()

TominoLa

Chápu to nízké hodnocení, ale já mám filmy Hallströma rád a tak ho nepodpořím. I, když už to dávno nejsou filmy jako Co žere Gilberta Grapea, Pravidla moštárny, nebo Čokoláda. Tahle sladká romance s okouzlující Amandou Seyfried je za 80%. ()

grogodil

Nechutný sentimentálny cajdák v tej najsladkobolestnejšej podobe o ďalšej osudovej, no ťažko skúšanej láske. Neviem čím to bolo, že pri v podstate podobnom Notebooku som sa cítil ako beznádejný romantik a pri tomto mi občas bolo bľuvno z toho precukrovaného gýču...Svoj podiel na tom, že chémia medzi našimi hrdličkami na mňa akosi nezaberala má určite aj mne nesympatická Amanda Seyfried, ktorá sa so sympaťákom Tatumom nemôže rovnať dvojke McAdams/Gosling. Tým dvom som totiž tie citové výlevy žral aj s navijákom :-) ()

Skip

Téměř nekoukatelná záležitost. To jenom žasnete, co herci vypouští z úst, jak se tváří a jak jim vlhnou oči. Všechno jde úplně mimo diváka, který by se musel hodně snažit, aby na něj něco zapůsobilo. ()

kajas

Savannah trvalo dva týdny, než se do Johna zamilovala. Mně stejný proces trval pouze několik minut ;). Vzhledem k úvodní scéně a Johnovu povolání jsem předpokládala poněkud jiný průběh příběhu, hlavní hrdinka se hlavně v druhé polovině filmu chovala docela nelogicky (ale Amandin výkon mi byl poprvé sympatický a ta dívčina opravdu moc pěkně zpívá). Chválím ovšem vykreslení vztahu Johna s otcem, to mě chytilo za srdce asi nejvíce. ()