Jezero smrti

TheSpearCZ

Pro hororového fanouška je to něco úžasného. Takhle znepokojující snímek tady dlouho nebyl a přidává tomu i ta samotná reálnost filmu (gang, který potkáte někde na sídlišti za panelákem). Neznám člověka, který by tady tomuhle filmu nepřál happy ending fakt ne. Výborný film. Lepší 4* ()

M1k9

Od povrchní řežby po hluboké zamyšlení. Ze závěru mě zamrazilo. Všechna ta brutalita by nebyla tak tíživá, kdyby neměla dost společného s realitou. Naivita se trestá!!! Každé naivní jednání vede mimo jiné k tomu, že dostanete pěkně na p**. Je však fakt, že žijeme v hodně nebezpečném světě. Tady bylo krásně vidět, že ti dva do určitého bodu zlomu ignorovali ostatní, kteří jim byli někde. Není to tak nějak reflekce na "dnešní dobu". Každý je king jen ve svém autíčku / letadle a na uliční "lůzu" neobětuje ani pohled. Všichni jsme si čím dál tím víc vzdáleni a máme svoje oddělené "sektory". 8.5/10 ()

crozet

Prefabrikovaný sujet okořeněný eskalací brutality a špatným koncem. Váhám, jestli toto stačí na nadprůměrné hodnocení.. Ale jo, film stimuluje divákovu úvahu, jak by se zachoval on, jak by to obhájil a co by učinil, aby se něco takového stávat nemohlo - ano, zde zvláště jak podpořit správnou výchovu svých vlastních dětí. ()

Const.ex

Už dlouho jsem neměl tak strašnou chuť vyhladit celou britskou vesnici plnou vidláků... opravdu velkou chuť. Už mám připravenou i řeč pro obhajobu, kterou jsem si půjčil z jiného skvělého filmu, ale sem padne naprosto perfektně: "I...I killed them. I killed them all. They're dead, every single one of them. And not just the men, but the women and the children too. They're like animals, and I slaughtered them like animals. I hate them!" ()

mig20

Nebýt toho konce, dala bych určitě 3*, ale u hororu jsem čekala jiný závěr. Film jako takový by to nebyl jinak špatný. ()

honelnik

Vôbec neviem načo tieto filmy pozerám. Možno dúfam, že sa obeť vzoprie, nájde starú hrdzavú sekeru, korisť sa stane lovcom a ja môžem film zdrbať pod čiernu zem so slovami o žánrovom kliše a s kludom si lahnúť. Lenže nie vždy sa po lese válajú sekery...na rozdiel od špicatých ostňov. Zatiaľ čo žánrový súputník Ils, bola v druhej polovici len thrillerová naháňačka stojaca na úvodnom "Based on a true story", Eden Lake je brutálny, nekompromisný hon, ktorý nedáva žiadnu nádej a možnosť sa od neho odosobniť. Je to len film...len film ()

Martyr

Toto tu tusim uz bolo..a mam pocit, ze to tu bolo dokonca viackrat..hmm..dokonca si myslim, ze len z luftu si spominam na minimalne 5 filmov, ktore boli presne o tom istom a nezaujali ma skoro vobec...tak preco bol tento najlepsi a donutil ma miestami neskutocne sa bat? Odpoved : Lebo. Lebo tak krasnu" herecku, aj ked vykupanu v hovnach a hnijucich mrtvolach utekajucu pred partou vysinutych pubertalnych bastardov som este nevidel. Lebo romanticke pasaze, aj ked ich bolo oproti pasazam zobrazujucich diery v ludskom tele minimum, by kludne mohli nahradit pol P.S., I Love You". Lebo hlavnej hrdinke drzite aj po hodine a pol x-ty krat palce, a dobre viete ako to dopadne. Lebo dnes citam spravy, ze chlapci vo veku 14, 16 a 19 rokov znasilnili v dedinke Rozkovany 55 rocnu zenu a pritom im pomahal ich 13 rocny kamaradicek. Skurveny, naladu kaziaci film! 84% ()

jorgus

ty jo, nemohu jinak nez za pet..i kdyz konec se tak trosku dal cekat a nejake scenaristicke klicky v lese me prisli tezko uveritelne..ale ne natolik aby me rusili od toho co probihalo prede mnou..dlouho jsem nevidel takovy syrovy horror a dlouho me hrdinove nebyli natolik sympaticti...prave obe fakta ruku v ruce pro me vytvorili opravdu hodne zajimavy zazitek..sceny (muceni, taborak...atd) byli na hranici unosnosti a pritom nejhorsi na tom j, ze se tohle muze stat komukoliv z nas..neni to vetrelec, neni to Vriskot..tomuhle jsem veril..bohuzel:) ()

xxSmoldaxx

Opravdu nadprůměrný horor/thriller . Postavy, které dostanou dost prostoru na to , abychom se do nich mohli vžít a hlavně skvělá kamera a hudba. Děj se posouvá až kupodivu svižně, takže není čas se nudit. Akorát jinými chválený konec mě prostě zklamal. 79% ()

johnymdoe

Neodolal jsem a po dlouhé době komentuji film,protože tento mě dostal jako skoro žádný.Ukazuje se že i za pár šupů lze natočit kvalitní film.Nevšiml jsem si že by to bylo natočeno podle nějaké předlohy,tím pádem vzdávám hold scénáři.Opravdu vynikající Kelly Reilly jako hlavní představitelka mě nenechala ani minutu poslední hodinu filmu na pochybách že se to skutečně děje pravě teď a tady...Co říct dál,nikdy jsem si neříkal pomalu nahlas vykuchej ho,nebo přejed tu ku..u ... tedy aspoň né pokuď se jedná o "děti".Teď už by mě okřiknout nějakýho parchanta že dělá něco co nemá ani nenapadlo.Doporučuji všem kdo se nebojí ani těch "nejlepších" hororů.(Psáno bylo k datu 3.1.2009) Doplňuji po přečtení odkazů s označením Odpad..Jsou to blbci!....Je mi jedno koho urazím,ale pravda je pravda.Tenhle film opravdu stojí za to! ()

Rocket

Tiez som si prezil detstvo a velmi dobre si pamatam situacie, z ktorych som si odniesol, ze deti maju trosku ine hodnoty lutostvi ako v dospelosti. Jemna sikana slabsich resp. inych nebola nikdy nejako vynimocna, vsetko vsak v ramci normy. No co v pripade skupiny mladych "vyrastkov" s nie prave vzornou vychovou, ktorych miesto vodcu zaujme mlady vyvrhel s vrodenymi psychopatickymi sklonmi? Pokojna romanticka dovolenka mladeho paru, ktory im pride do cesty moze prostym nedopatrenim rychlo skoncit - nazvyme to slovom "neplanovane". Velmi si vazim filmy, ktore sa na nic nehraju a uz od prvej stvrtiny filmu viem, ze sa stanem obetou totalneho teroru pod taktovkou rezisera, ktory sa s divakmi nebude babrat prave s rukavickami. ()

Ramone11

What the fuck was that?! Hodne brutalni a naturalisticky snimek - asi tak. Ale dle mne kurevsky prehnany a nerealny. Ano, dnesni mladez jsou pekni hajzlici a jde to vsude kolem nas videt, ale natocit snimek o tom, jak banda pubertaku muci a upaluje par na vikendove dovolene?:) To uz mne prijde hodne silne ujety. Kdyz se k tomu prida jeste debilni chovani hlavnich akteru (predevsim onoho zamilovaneho paru), tak nevim nevim... Mno, treba se to v Anglii stava, kdo vi. Jako thriller to vcelku splnilo ocekavani - napeti, akce, vcelku dobra atmosfera. Jinak at to kazdej bere s nadhledem, jinak takovou slataninu brat nejde:) ()

Dr.Živágo

Po shlédnutí toho to filmu už si na výlet k jezeru beru zásadně Glock 17 :) :) :) Smradi nevychovaný. Jinak velice dobrý počin od Jamese Watkinse. ()

dawe787

Další snímek od tvůrcu hororu Pád do tmy. Jenže tentokrát nejde o horor, ale o normální příběh, který se vymkne své normálnosti, když zamilovaný pár narazí na bandu nevychovaných a zcela zvrácených mladíků s jednou dívkou. V momentě, když muž ze zmiňovaného páru dostane zpět klíčky od ukradeného auta a nešťastnou náhodou zemře pejsek od jednoho grázla z té bandy, tak začíná hon na život a na smrt. Konec vám neprozradím a jen dodám, že si budu pečlivě vybírat místa, kde budu spát ve stanu. Buďte v životě opatrní. ()

TaanStari

Když se ponořila do té popelnice, uplně mi připomněla Arnolda v Predatorovi :) Jinak děj je docela nudný, hlavní hrdinka utíká a záporáci jí pořád dohánějí. A potom jí chytí. A ona uteče. A potom jí znova chytí. A konec. ()

Money_too

Viděl jsem hodně hnusáren a krvelačnejch hororů, který se mnou nehnuli... Viděl jsem i pár dobrých thrillerů.. Ale to co se děje v tomto filmu....uf... Angličani mě v poslední době utvrzují v tom,že dokáží natočit nejsyrovější, nejbrutálnější a nejvíc pobuřující filmy. Tenhle film byl peklo... Chcete strávit dovolenou? Vyvarujte se jezer okupovaných partou 16ti letých spratků,hajzlů a kriplů první třídy,co by si akorát tak zasloužili smrt. Bože tenhle film ve mě zanechává následky... ()

PanPes

Syrová bezmoc - možná trochu přetažená za vlasy , každopádně na dnešní mládež aktuální a né zas tak mimo mísu.Když by si člověk představil pořádný flák lesu a opuštěný rybník/lom na neznámém místě tak z toho běhá mráz po zádech. ()